Karbul Su Arıtma Cihazı

Endüstriyel Aktif Karbon Sistemleri

Endüstriyel Aktif Karbon Sistemleri

Endüstriyel aktif karbon sistemleri çok önceki yıllardan bu zamana kadar pek çok çeşitli sahalar üzerinden maksimum düzeyde tercih edilir. Bu sistemlerin bir çok özellikleri vardır. Kaliteli ve güvenilir olduğundan uzun yıllar yüksek perfonmans göstermekte ve kalitesinden ödün vermez.

Bu sayede işletmelere maddi açıdanda fayda sağlar. Endüstriyel aktif karbon sistemleri güvenli bir şekilde uygulanması bununla birlikte ek ücret ödemeden monta ediliyor. Bu da alacağınız cihazlarda net ücret tarifesinden yararlanmanızı sağlar. Endüstriyel aktif karbon sistemleri Türkiye kalite standartları içerisinden uygulanmakta ve 81 ilimizden kullanımı tercih edilir. Hatta yurtdışında da pek çok ilgi görmektedir. Tüm işletmeler tarafından problemsiz ve garanti kapsamında kullanılır.

Endüstriyel Aktif Karbon sistemleri Nedir?

Endüstriyel aktif karbon sistemleri pek çok işlev görsede en önemli amacı alkali suyun elde edilmesi ve profesyonel bir şekilde işlev görmesini sağlayan cihazdır. Bu sistemler genel olarak deniz mavisi renkten üretilir veherhangi bir olumsuzluk örneğin; çürüme, kötü koku, deforme olma gibi problemlerle karşılaşmanız mümkün değildir. Bu sayede uygulanacak sistemlerin son derece güvenilir ve sağlıklı olup aynı zamanda şüphesiz çevre dostudur. Her yerde sağlılı bir şekilde uygulanabilir olması ayrıca çok ağır olmamasıda ekstra bir avantaj sağlar.

Çok ağır olmadığından kurulum ve söküm pratik ve hızlı bir şekilde sağlanır. Buda işletmelere zamandan tasarruf sağlar. Bu sistemlerin kurulumu profesyonel firma ekipleri tarafından güvenli bir şekilde yapılır. Endüstriyel aktif karbon sistemleri sade tasarıma sahip olması nedeniyle işletmenizin su arındırmasında kolaylık sağlar. Ayrıca bu sistemlerin genişliği maksümum düzeye sahiptir ve konforlu gözenek yapısının verdiği avantajla suyun içindeki zararlı toksinleri etkili ve hızlı bir şekilde yok eder.

Endüstriyel Aktif Karbon Sistemlerinin Avantajları

Endüstriyel aktif karbon sistemleri pek çok avantajlar sunar. Pratik bir şekilde kolayca uygulanabilir olması işletmelere zaman kaybı olmasını önler. Ayrıca bu sistemler profsyonel su arıtma sistemleri olması ve farklı bir dizaynda olması hatta uygulandığı sahalarda ayrtıca maksimum seviyede estetiklik ve konfor katar. Endüstriyel aktif karbon sistemleri uygulanacak işletmelerin ölçeği fark etmeksizin her alanda kalıcı ya da geçici olarak kullanılabilir.

Bu endüstriyel aktif karbon sistemleri uygulandığı sahalarda olumlu neticeler elde edilir ve beklentileri maksimum düzeyde karşılar. Ayrıca bu sistemlerin olumsuz şartlardan etkilenmesi gibi sorunlarla karşılaşmanız mümkün değildir. Suyun çok daha kaliteli bir içeriğe dönüşmesi için profesyonel şekilde performans gösterir. Bu sebeple bu cihazları farklı ölçekteki işeletmelerde örneğin, endüstriyel firmalar, kamu kurumları ve sanayi firmaları gibi pek çok sektörde kullanıldığı görebilirsiniz.

Endüstriyek Aktif Karbon Sistemlerinin Özellikleri

Endüstriyel aktif karbon sistemleri pek çok eşsiz özelliğe sahiptir. Bu cihazlarda arızalanma gibi durumların olması mümkün değildir. Diğer su arıtma sistemlerinden farklı olan bu cihazların uygulamaları çok daha kolay bir işleve sahiptir. Endüstriyel aktif karbon sistemleri yüksek teknoloji özelliklerine sip olduğu için çok zorlu ve yoğun klorların yer aldığı suları kısa sürede maksimum düzeyde hijyenik bir içeriğe dönüşmesini sağlar.

Bu sistemlerin özelliklerinden biri de diğer su arıtıcılara göre dar sahalarda da uygulanmasıdır. Bu sebeple bu cihazları konut ve işletmelerin kazan yerlerinde veya bodrum, zemin gibi bölümlerden de monte ettirilebilir. Bu sistemlerin uygulamaları sert yapıdaki suyu dahi basit bir şekilde yumuşatma özelliği içerir. Bu sayede işletme ve konut suyunuzun sert olması gibi durumlarda endüstriyel aktif karbon cihazlarını kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Endüstriyel Aktif Karbon Sistemlerinin Faydaları

Endüstriyel aktif karbon sistemlerinin pek çok faydaları mevcuttur. Bu sistemler su içerisinde bulunan yoğun iyot ve daha fazla suya zarar veren tüm türleri ortadan kalıcı bir kaldırılmasını sağlar. Bu sistemler sade izayna sahip olmakta ve suyun artılmasında fayda sağlar. Bu işlemi 2 farklı tarzda gerçekleştirir. Bu işlev için önce klorun sökülmesi gerekir. Uygulama yöntemi olan karbon sayesinde klorun tamamen arındırılması erçekleşir. Bu işlem esnasında öğelerin akış hızında artış olduğu gözlemlenir. Bu işlemlerin yapılması geniş saha üzerinden uygulanır.

Suyun içinde bulunan doğal öğeler doğrudan gözenekler tarafından sorunsuz bir şekilde dolar. Bu nedenle aktif karbon filtresinin yenilenmesi gereklidir. Bu işevin ykullanılması düşük maliyette olması ve kademeli olarak gerçekleştirir. Organik öğelerin çıkarılma işlemi durumunda suyun içinde bulunan kimyasal öğeler kullanılan filtrelerin tıkanmasına neden olur. Bu eylemin temel sebepleri 5 çeşitli etkendir. Bu sebepler; su içinde bulunan PH değeri, su bileşeni, aktif karbon maddesinin nitelikleri, kirletici öğesi ve karbon öğesi kaynağının kimyasal dizaynı ve su bileşeninin aktif karbon filtresine takıldığı zaman olarak belirlenir.

Endüstriyel Aktif karbon Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

Endüstriyel aktif karbon sistemleri çeşitlerinin kullanım alanlarını şu şekilde sıralıyalım.

  • Bankalar
  • Eğitim merkezleri
  • Konutlar
  • Sanayi tesisleri
  • Sağlık merkezleri
  • İşletmeler
  • İnşaat şantiyeleri
  • Yemekhaneler
  • Rezidanslar
  • Oteller

Bu güvenilir ve kaliteli cihazlar bütün bu alanların dışında turizm ve dinlenme tesislerinde de kullanımı mevcuttur. Ergonomik bir dizayna göre üretildiğinden uygulanacağı yerlerde olumlu bir hava görünümü sağlar. Bu durum firmalar tarafından da onay alır. Bu sitemler suyun içinde bulunan deterjan atıklarında, sanayi atıklarında, klor ve bileşiklerinin arındırılmasında hatta petrol maddesi gibi çeşitli öğelerin sudan yok edilmesi için kullanılır.

Bu sistemler rezidans ve otel gibi yerlerde de bazen toplu olarak tercih edilir. Daha çok büyük ölçekli işletmelerde bu cihazlar en az 2 adet montajı yapılır.

Endüstriyel Aktif Karbon Sistemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu sistemlerde dikkat edilmesi gereken pek çok durumlar vardır. teknolojinin en üst sekmenti olan internet dünyasıdan endüstriyel aktif karbon sistemlerinin satıldığı çeşitli kalitesiz firmalar söz konusudur. Bu firmalar kalitesiz olduğu kadar aynı zamanda da güvensizdir. Bu tarz işletmelerde garani kapsamı içerisinde ürün almanız imkansız olup ayrıca amatör satış firmaları ve üreticiler üzerinden de abartı fiyat teklifleriyle karşılaşmanız mümkündür. Bu da daha yüksek fiyat ödeyerek maliyet açısından zarar etmenize sebep olur.

Bu sistemlerde uygun fiyat tarifeleri olması kullanıcılar açısından da büyük bir önem taşır. Özellikle bu sistemleri almadan önce fiyat oranlarını araştırarak en uygun fiyat teklifleri sunan firmaları tercih edebilirsiniz. Bu sistemlerin montaş işlemleri mutlafa profesyonel kaliteli firma personelleri tarafından yapılması önemlidir. Endüstriyel aktif karbon sistemleri cihazları son derece hassas olup kurulumunu eğitimli ekipler tarafuından yapılması gerekir. Bu sebepten alacağınız cihazın maotajı hakkında firma ile iletişim sağlayabilirsiniz.

Neden Tercih Edilmeli?

Bu sistemler piyasalarda pek çok olmasına rağmen bu cihazların yoğun olarak tercih edilmesinin sebeplerinden bazıları; amatör su arındırmalarından farklı olup gerek işleyişleri gerekse kalite standartları maksimum düzeyde olmasıdır.

Diğer sistemlerde yavaş hareket eden mekanizma bulunduğundan organik su içindeki zararlı toksinlerin çok daha geç sürede filtrelenmesine neden olur. Bu da işletmeler açısından zaman kaybı yaşanmasına neden olur. Bu sebeple kaliteli ve güvenilir firmalar tercih edilmelidir. Bu durumun müşteri memnuniyeti açısından önemi büyüktür.