Karbul Su Arıtma Cihazı

Urla Su Arıtma Cihazı

Urla Su Arıtma Cihazı

Urla su arıtma cihazı kalitesi ve kullanım kolaylığı ile ön plana çıkan sistemlerden biridir. Su arıtma cihazları son zamanlarda musluk sularının daha da kirlenmesi ile ön plana çıkmaktadır. Su tüketimi insan sağlığını en çok etkileyen şeylerden biridir. Bu sebeple tüketilen suyun kalitesine ve sağlık açısından içerdiği pH değerine büyük bir özen göstermek gerekir. Teknolojinin her geçen gün gelişme göstermesi kaliteli su arıtma cihazlarının ortaya çıkması konusunda fayda sağlamaktadır. Kaliteli su arıtma cihazları pek çok farklı etkene bağlı olarak değişiklik gösterir.

Özellikle filtrasyon sistemi su arıtma cihazlarının kalitesini belirleyen en önemli unsurlardan biridir. Urla su arıtma cihazı son teknoloji çalışma prensibine sahip cihazlardan biridir. Sorunsuz bir çalışma göstermesi adına filtrelerin değişimi konusunda hassas davranmak gerekir. Her filtrenin kullanım ömrü değişebilir. Bu sebeple de su arıtma cihazı tercih ederken mutlaka filtre kullanım ömürlerini öğrenmek gerekir.  Su arıtma cihazları sağladığı faydalar ile son zamanlarda çok fazla gündeme gelmeye başlamıştır.

Su Arıtma Sistemlerinde Filtrasyon

Su arıtma sistemleri çalışma prensipleri ve filtrasyon sistemi ile meydana gelmiştir. Ters ozmos sistemi ile çalışma gösteren su arıtma sistemleri kapsamlı bir su arıtma sağlar. Su içerisinde bulunan yüksek miktardaki kimyasal maddeler insan sağlığını ciddi oranda tehdit eder. Bu tehdit durumunu ortadan kaldırmak için en etkili yöntem su arıtma sistemleri olmaktadır. Urla su arıtma cihazı bu konuda en çok tercih edilen su arıtma cihazlarından biri haline geldi.

Doğru ve temiz bir kullanım ile uzun ömürlü su arıtma cihazı kullanımı sağlamak mümkün olur. Su arıtma cihazlarının belli bir garanti süresi mevcuttur. Bu garanti süreci içerisinde cihaz ile alakalı en ufak bir problem meydana geldiğinde ilgili firma ile iletişime geçerek cihazın onarılması gibi hizmetler alabilirsiniz. Bilinçli bir şekilde su tüketimi sağlarken tüketilen suyun kaliteli olması konusunda da son derece dikkatli davranmak gerekir.

Tüketilen suyun kalitesiz olması bağırsaklarda zararlı bakterilerin artması ile sonuçlanır. Bu gibi durumlar ile karşılaşmamak için mutlaka su arıtma cihazlarını tercih etmelisiniz. Su arıtma cihazı tercihi esnasında kaliteyi de ön planda tutmak gerekir.

Su Arıtma Cihazı Mı Damacana Su Mu?

Son zamanlarda en çok merak edilen konulardan biri damacana su mu yoksa su arıtma cihazı mı daha faydalıdır konusunda olmaktadır. Damacana su pratik bir yöntem olabilir. Fakat pek çok farklı konuda zararları araştırılmıştır. Yapılan araştırmalar sonucunda da kimyasal maddeleri yüksek oranda içerdiği ortaya çıkmıştır. Uzun süre damacana içerisinde bekleyen su, kimyasal maddeler ile uzun süre temas ettiği için yararlı sudan ziyade zarar su yapısına dönüşür. Aynı zamanda damacana su bir süre sonra bakteri ve mikro organizma bakımından da zengin bir hale gelir.

Su arıtma cihazlarında böyle bir durum söz konusu değildir. Su arıtma sistemleri musluk suyunun en temiz halde tüketiciye ulaşmasını sağlar. Taze su sağladığı için içerisinde herhangi bir kimyasal madde bulundurması söz konusu değildir. Damacana su ile su arıtma cihazı arasındaki en büyük farklardan bir diğeri ise pH değeri olmaktadır. En ideal pH değerini su arıtma cihazı ile sağlamanız mümkün olur. Su, damacanada uzun süre beklediği zaman tat ve koku bakımında değişmeler ortaya çıkar. Urla su arıtma cihazı ile en temiz ve en lezzetli suya erişim imkanı sağlarsınız.

Su Arıtma Cihazı: Aktif Karbon Filtresi Nedir?

Su arıtma cihazlarının en önemli filtrelerinden biri aktif karbon filtresi olmaktadır. Bu filtre sayesinde  musluk suyunun barındırdığı pek çok kimyasal maddenin arındırılması mümkün olur. Özellikle tat ve koku konusunda ciddi bir fark yaratır. Suyun içerisinde bulunan kimyasal maddeler suyun tat ve kokusu üzerinde pek çok değişiklik yapar. Bu koku ve tat konusundaki olumsuzlukları ortadan kaldırmak için mutlaka kaliteli bir aktif karbon filtresi gerekir. Urla su arıtma cihazı aktif karbon filtresinin kullanım ömrü 6 ay kadar olmaktadır. 6 ay sonunda mutlaka bu filtrenin değiştirilmesi gerekir. Değiştirilmediği takdirde su arıtma cihazının bozulması ya da diğer filtrelerin aktif bir şekilde çalışmaması gibi sorunları meydana getirir.

6 ayda bir düzenli olarak aktif karbon filtresi değiştirildiği zaman uzun ömürlü bir su arıtma cihazı kullanımı söz konusu olur. Karbon filtrenin sağladığı en önemli faydalardan bir diğeri ise büyük partiküllü olan atıkları temizlemesidir. Toz, toprak ve plastik atıkların musluk suyundan gelmesi sonucu ilk filtre olan karbon filtrede temizlenmesi su arıtma cihazının çalışma mekanizmasında büyük bir kolaylık sağlar. Bu kısımda herhangi bir sorun oluştuğu zaman membran filtresinin kullanımı sınırlandırılır ve temiz bir su ortaya çıkmaz.

Membran Filtresi Nedir?

Su arıtma cihazlarının en önemli diğer bir filtresi ile membran filtre olur. Membran filtre sayesinde suyun arıtılma işleminin yarısında fazlası gerçekleşir. Suyun içerisinde bulunan mikro zararlıların hepsini ortadan kaldırma konusunda ciddi oranda fayda sağlamaktadır. Membran filtresinin kullanım ömrü 8 ila 12 ay arasında değişiklik gösterir. Kullanım ömrünün değişim göstermesinin en temel sebeplerinden biri musluk suyunun içeriği olmaktadır. Çok kireçli ya da çok kirli olan sular membran filtrenin daha kısa süre içerisinde değişmesine sebep olur.

Musluk suyu içerisinde yer alan zararlı mikro organizmaların ve bakterilerin tamamen arındırılmasını sağlar. Böylece çok daha sağlıklı ve temiz bir içme suyu meydana gelmektedir. Urla su arıtma cihazı membran filtre konusunda son derece titiz bir çalışma göstermiştir. Bunun sonucunda da uzun ömürlü kullanım sağlayan bir filtre sistemi ortaya çıkmıştır. Membran filtrede meydana gelen bir arıza bütün cihazın kullanımı konusunda sıkıntıları meydana getirir.

Mineral Filtre Nedir?

Urla su arıtma cihazı mineral filtre konusunda da ciddi bir fayda sağlar. Mineral filtre su arıtma cihazının son aşaması olan bir filtredir. Su arıtma cihazının bu aşaması sağlıklı su yapısının meydana gelmesini sağlayan bir aşamadır.

Arıtma esnasında yok olan suyun yeniden ortaya çıkmasını sağlar. Kaliteli bir su tüketimi için suyun mineral derecesi ve içerisinde bulundurduğu mineral oranı son derece önemlidir. Mineral filtrenin kullanım ömrü 6 ay ile 8 ay arasında değişiklik gösterir. Suya yapılan son ve en iyi işlemdir. 

CTO Karbon Blok Nedir?

Su içerisinde bulunan toz ve toprak gibi oluşumların ortadan kaldırılması konusunda fayda sağlayan filtreye verilen isim CTO karbon blok olmaktadır. Filtrasyon sisteminin ikinci aşamasını oluşturur. Son derece faydalı bir aşama olmaktadır. Büyük partiküllerden temizlenen su diğer filtrelere daha temiz bir şekilde ulaşır. Bu filtre diğer filtrelerin daha etkin bir şekilde çalışması konusunda ciddi oranda fayda sağlar.

Suyu hem renk hem tat hem de koku bakımından değişime uğratır. Suyun içerisinde bulunan ağır kimyasallar suyun kokusu ve tadı üzerinde olumsuz etki yaratır. Aynı zamanda insan sağlığı üzerinde zarar durumu teşkil eder. Bu sebeple CTO karbon blok büyük bir fayda sağlar. Su içerisinde yer alan bütün ağır mineralleri temizler.