Karbul Su Arıtma Cihazı

Su Arıtma Cihazı Kullanmak Çok Maliyetli Mi?

Su Arıtma Cihazı Kullanmak Çok Maliyetli Mi?

Musluk suyu kullanmak istemiyorsanız hazır damacana su veya arıtılmış su tercih edebilirsiniz. Bu iki su ürünü her zaman karşılaştırılmıştır. Peki ama hangisi daha çok tercih edilir: Damaca mı?, arıtılmış su mu? Temiz olan su kaynaklarına ulaşmak oldukça önemlidir. İçerdiği zararlı bileşenlerden ayrılmayan su sağlığınıza zarar verebilir. Sağlığınızı korumak için arıtılmış suyu tercih edebilirsiniz. Satın almış olduğunuz arıtma cihazları sayesinde her an içme suyuna ulaşabilirsiniz. Bu sistem için öncelikle satın alacak belirli bir bütçenizin olması gerekir. Ancak gelecekte bunun bir şişeden çok daha ucuz olduğunu göreceksiniz. 

Arıtılmış Su Sağlığa Zararlı Mı?

Şişedeki suyun faydalı olup olmadığı saklama koşullarına bağlıdır. Güneş ışığına maruz kaldığında zararlı plastik bileşenler suya karışır. Hazır plastik şişelerde bakteri çoğalır. Damacana alırken ne durumda olduğunu ve ne şartlarda dolum yapıldığını bilemeyebilirsiniz. Bu tür riskler nedeniyle kullanmakta tereddüt edebilirsiniz.Çoğu şirket bu plastik şişeleri pratikte uzun süre kullanımda tutar. Bu nedenle şişede yosun görülebilir. Tüm bu ihmaller nedeniyle işletmeler yılın belirli zamanlarında kapanma ve kanun yaptırımı ile karşı karşıya kalabilmektedir. Sadece bu nedenle bile arıtma suyun şişelenmiş sudan daha faydalı olduğu açıktır.

Su Arıtma Cihazları ile Ailenizi Koruyun

Su arıtma cihazı kullanarak kendinizin ve ailenizin sağlığını koruyorsunuz. Vücudun büyük bir kısmını kaplayan su, insanoğlunun en temel ihtiyaçlarından biridir. Temiz ve sağlıklı su, insanı daha rahat ettirecektir. Musluktan akan şebeke suyu normalde sağlıksızdır, fakat bu durum su arıtma cihazının kullanılmasıyla tamamen değişir. Filtrede olmaması gereken maddeleri filtreleyen cihaz sayesinde kaliteli su elde edersiniz.Her zaman temiz su temin edebileceğiniz için sipariş verme zahmetinden kurtulabilirsiniz. Bu, menşei bilinmeyen plastik şişeler için ek alan gerekmediği anlamına gelir. Pratik su arıtma cihazları sayesinde yemekleriniz çok daha lezzetli olur ve sağlıklı suyun tadını çıkarabilirsiniz. Su arıtma cihazlarından gelen suyun tadını aldığınızda, şişelenmiş suyu bir daha içmek istemeyeceksiniz.

Neden Su Arıtma Cihazı Kullanmalısınız?

Dünya Sağlık Örgütü'nün yayınladığı bir rapora göre sağlıksız su içmenin insan sağlığını en çok tehdit eden şeylerden biri olduğunu biliyor muydunuz? Su, tüm canlıların sağlıklı bir yaşam sürmesi ve normal vücut işlevini devam ettirmesi için en önemli maddedir. Sağlıklı bir insanın günde iki litre suya ihtiyacı vardır. Normal bir insan vücudunun en temel ihtiyacı su olup, bunu gıda ve beslenme gibi ihtiyaçlar izlemektedir.Hayatımız için bu kadar önemli olan yapı taşını ne kadar iyi tanıyoruz? Su içiyoruz ama sağlığımız için gerekli mineralleri içeren ve vücudumuz için uygun şekilde arındırılan bu elementi gerçekten sağlayabiliyor muyuz?

Sağlıklı Suyun Formülü Damacana Değildir

Birçoğumuz sağlıklı suyun saf, şişelenmiş kaynak suyu olduğuna inanırız. Ancak gerçek hayatta bu duruma baktığımızda zararlı elementlerin pet şişe suyunda mı yoksa cam şişe suyunda mı bulunduğundan tam olarak emin olamayız. Doğal kaynak suyu, üretim ve satış sırasında birçok farklı süreçten geçer. İnsan sağlığını tehdit eden unsurların ortaya çıkması kaçınılmazdır. Son yıllarda hava kirliliğinin artması, kaynak sularının çevre kirliliği ve kentleşme nedeniyle kaynak suları artık eskisi kadar doğal değil.

Sonraki süreçte temizleme, doldurma gibi birçok üretim sürecinden geçer ve giderek doğallığını kaybeder. Plastik şişelerde bulunan su için dış koruma görevi gören plastik şişelerin de çevre kirliliğine katkıda bulunduğu bilinmektedir. Bu aşamada kontrolünüz dışındaki koşullar altında herhangi bir içme suyunun size ulaşmasını ve masanıza akmasını engelleyebilirsiniz. Bir su arıtma cihazı kullanarak hemen sağlıklı içme suyu içmeye başlayabilirsiniz.

Arıtılmış Suyun Diğer Sulardan Farkı Nedir?

Sağlıklı, güvenli ve ekonomik bir yol arıyorsanız ve bu yolun bölgenizdeki bayilerden sipariş ettiğiniz şişeleri kullanmak olduğunu düşünüyorsanız, size bazı bilgileri aktarmak istiyoruz. Evinize kaynak suyu taşıyan şişelere en fazla 20 dolum yapılmalıdır. Ancak 20 dolumdan sonra bu şişelerin geri dönüştürüleceğine veya çöpe atılacağına inanmak zor. Kaynak suyu aynı zamanda uygun şekilde işlenmezse sağlığınıza zarar verebilir. Damacanaların, doğaya ne kadar zararlı olduğunu bilmeden sürekli almak zorunda kaldığınız için evinizi geri dönüşüm alanına çeviren çöp olduğuna inanıyoruz.

Musluk suyunu mükemmel, sağlıklı içme suyuna dönüştürmek için özel filtreler kullanan su arıtma cihazlarını deneyimleyin. Ayrıca koku ve tat bırakmaz. Potasyum ve sodyum içeriğinin düşük olması nedeniyle sağlığınıza zarar vermez hatta böbrekleri ve bağırsakları destekler ve hızlı emilimini sağlar. Kontrolünüz dışında olan birçok şeyi prizden çekerek evinizde veya ofisinizde sağlıklı içme suyuna sahip olabilir ve sağlığınız için iyi olduğundan %100 emin olabilirsiniz.

Arıtılmış Su Ekonomiktir

Tüm bu avantajların yanında arıtılmış su ekonomik olarak da sizlere kolaylık sağlar. Dört kişilik bir aile ayda ortalama 100 litre temiz içme suyu kullanıyor ki bu da 5 damacanaya denk geliyor. Mevcut bayi fiyatları değişiklik gösterse de sadece temiz suya ayda en az 75-100 TL harcadığınız anlamına gelir ki yılda ortalama 1000 TL demektir. Bu oldukça ciddi bir maliyettir; ve bu, bu maliyetlerin kullanım alışkanlığında sürekli devam ettiği anlamına gelir. Su arıtma cihazı kullanarak gereksiz atıkların ve sağlıksız su tüketiminin önüne geçebilirsiniz. 

Su Arıtma Cihazları Damacana Sudan Çok Daha Ekonomiktir

Burada maddi bir kazanç düşünüyorsanız tabii ki günlük su tüketiminiz düşükse bunda ısrar etmiyoruz. Ama biz su arıtım cihazlarının kesinlikle parasal kazanç sağladığı konusunda ısrarcıyız. Dahası suyun insan vücuduna verdiği değerlere göre hareket ediyoruz. Yani organlarınız ne kadar kârlı olacak, organlarınızın değeri, sizin organlarınızın değeri parayla ölçülemeyecek kadar değerlidir. Bu nedenle su arıtma cihazlarımız insan vücuduna en uygun suyu sağladığı için şişelenmiş su tüketmemenizi istiyoruz. Bu bağlamda karlılığı paha biçilemez olarak değerlendiriyoruz.

Öte yandan günde 5 litreden fazla su kullanırsanız, bir ayda olmasa da, 1 yılda arıtım cihazını çok rahat amorti edersiniz. Sonuçta cihazlar bir yıl değil, iki yıl değil uzun yıllar boyunca kullanılabilmektedir. Dikkat edilmesi gereken tablo yıllık su filtresi maliyetinin son derece ucuz olması, dolayısıyla dört kişilik bir ailenin damacana suya kıyasla çok daha az harcama yapmasıdır. Netice olarak, finansal açıdan su arıtım cihazları hazır sulara göre her zaman daha ucuz ve sağlık açısından daha faydalıdır. Firmamız web sitesinde yer alan en iyi su arıtma cihazlarına göz atarak ürünler hakkında fikir sahibi olabilir ve kolayca temin edebilirsiniz.