Karbul Su Arıtma Cihazı

Su Arıtma Cihazları Nasıl Kurulur?

Su Arıtma Cihazları Nasıl Kurulur?

Satın aldığınız su arıtma cihazı bölgenizde arızalı mı? R.O. sistemi nasıl kurulur, temizleme cihazını kurmak için hangi malzemeler kullanılır? İnternetten satın aldığım bir temizleme cihazını kurabilir miyim? İnternette gezinmekten, arıtma ekipmanı kurulumunun videolarını kaydetmekten bıktınız mı?

Artık çevrimiçi olarak satın aldığınız temizlik ekipmanını evinize kurmaya hazırsınız. Temizleme cihazını kurmadan önce hangi malzemelere ihtiyacınız olduğunu öğrenin ve herhangi bir malzeme eksikse eğer bunları yerleştirerek kuruluma devam edin.

Su Arıtma Cihazı Kurulumu İçin Gerekli Malzemeler

Su arıtma cihazı kurulumu için gereken bazı ekipmanlar vardır. Bu ekipmalar olmadan arıtma cihazının kurulumu pek sağlıklı olmaz. Gerekli olan bu malzemeler şu şekildedir;

  • Ayarlanabilir anahtar (anahtar)
  • Sondaj
  • Mermer için zımba 12 mm.
  • 14/15 inç anahtar takımı
  • R.O. için kurulum adımları

Hava temizleyicimizin kurulumuna geçmeden önce ilk olarak R.O.' muzun kutusunu açın ve içindeki parçaları kontrol edin. Eksik parça olmadığından emin olduğunuzda açık veya kapalı su arıtma cihazınızın kurulumuna geçebiliriz.

Not:Vanalar üzerinde çalışmadan önce vananın kapalı olduğundan emin olun.

Tank Vanasının Kurulum Aşaması

Tank çıkış dişlilerinin etrafına teflon bant yerleştirin. Yaklaşık 6 tur sarmak yeterlidir. Silindir valfini saat yönünde çevirerek takın. Elle sıkma yeterlidir. Çok sert basarsanız tank valfinin hasar görme olasılığı olabilir. Silindirinizde 6 psi hava olduğunu bir manometre ile doğruladınız. Hava yoksa doldurun. Açık çerçeveli bir cihaz kullanıyorsanız, tankınızın bir stand üzerinde olduğundan emin olun.

Kurulum Ayarı Nasıl Olmalıdır?

Öncelikle temizleme cihazınızın musluğunu tezgâhınızda uygun bir yere monte etmeliyiz. Burada, en sevdiğiniz musluk suyuyla musluğun yanına takmak için seçtiğiniz temizleyici için bir musluk takabilirsiniz.

Temizleme cihazınızın musluğu için montaj yerine karar verdiğinizde, montaj için matkapla 12 mm' lik bir delik açmalısınız. Burada kullanılan mermer, granit vb. malzemelere dikkat etmeniz gerekmektedir. Kırılgan malzemeler için uygun 12 mm'lik bir zımbaya ihtiyacınız olacaktır. Islak delme yaparken zımba ucunu su ile desteklediğinizden emin olun. Arıza, ısınma vb. faktörler nasıl ortadan kaldırılır?

Tezgâhımızdaki 12 mm genişliğindeki yuvayı açtıktan sonra temizleme musluğu takın. Temizleme valfini takmadan önce lastik parçayı valfin altına taktığınızdan emin olun. Aksi takdirde lavaboyu yıkarken tezgâhın altına su damlaları düşecektir. Bu tür durumlar istenmeyen durumlardır.

Bu adımda kapalı veya açık su arıtma sisteminizin besleme suyunu yani lineer giriş vanası kuruluyor. 3/8 hat girişini hava temizleyicinizle birlikte gelen kutuda bulabilirsiniz. Hortumu direğin altındaki meme ile çıkarın, ardından bir anahtar veya anahtarla 3/8 sıralı valfi takın. Tüm dişlilerin içine su sızmasını önlemek için bu işlem sırasında Teflon kullandığınızdan emin olun.

3/8 hat giriş vanasını taktıktan sonra, lavaboya olan bağlantı hortumunu hat giriş vanası uzantısına bağlayın.

Şimdiye kadar cihaz için lavabo ve su beslemesini bağladınız. Şimdi cihazı tezgâhın üzerine koyun, bu adımda yapacağınız bu pozisyon ileride filtreyi değiştirmenizi kolaylaştıracaktır. Önce temizleme hortumunu cihazın çıkışına (temiz su çıkışı) bağlayınız, ardından temizleme cihazı üzerindeki musluğa denk gelecek şekilde keserek montajı tamamlayınız.

Ardından, yıkayıcınızın 3/8 hat girişi ile girişi (girişi) arasına uygun boyutta bir bağlantı hortumu kesin ve bağlayın. Son olarak atık su için nasıl olmalıdır. Cihazınızın gider kısmını bağlayın burada tezgâhınızın altına gider yerine temizleme hortumunu gidere 30-40 cm kırılmaması için itiyorsunuz. Boyutuna göre keserek kanalizasyon arıtma tesisinizin kanalizasyonuna bağlayın.

Su Arıtma Cihazı Suda Neyi Değiştirir?

Filtrelenen suyun pH'ı 7.5-8.5 aralığındadır. Suyun redoks potansiyeli 100 mV ile 200 mV arasında değişmektedir. Su moleküllerinin boyutu küçülür, böylece su vücuda kolayca girer. Kalsiyum, potasyum, magnezyum gibi faydalı mineralleri suya ekler. Antioksidan potansiyeli olan moleküler hidrojen ekler.

UV Bir Ters Ozmoz Temizleyiciye Eklenebilir mi?

Kaliteli bir temizleyici, size mümkün olan en saf suyu vermek için birlikte çalışan çeşitli yüksek verimli bileşenler sunar. UV sistemi ile istediğiniz temizleme cihazını genişletebilirsiniz. Hava temizleyicinizde UV ışığı kullanmayı düşünüyorsanız buradan satın alabilirsiniz.

Hava Temizleyici Çok Fazla Su Mu Kullanıyor?

Tüm temizlik ekipmanları şüphesiz su arıtma işleminin bir yan ürünü olarak atık suyu tahliye eder. Arıtılmış su, membran aracılığıyla safsızlıklardan arındırılır. Bugün piyasadaki çoğu ters ozmoz sistemi, 4,1 oranında temiz su üretir, yani. H. 1 litre temiz su için 4 litre atığı çöpe atıyorlar. Bunun olmasını önlemek için, yeni nesil yüksek performanslı cihazlarımız için permeate pompaları öneriyoruz. Permeate pompası, atıkları %80 oranında azaltır.%80 su tasarrufu sağlayan bir geçirgenlik pompası satın alabilirsiniz.Permeate pompası tüm cihazlarda buna uygun olarak üretilmektedir. Evinizde hali hazırda temizlik cihazı varsa ve atık miktarı çok fazla ise permeate pompası bağlayarak hem evinizi hem de bütçenizi kurtarabilirsiniz.

Su Filtresi Nasıl takılır?

Su filtresi hattının giriş hortumu, su filtresi girişi T ve su filtresi giriş valfinin bağlantısı tek parça olup birlikte takılabilir. Elinizde tutarak görebilirsiniz. Bu parçaları monte etmeden önce, su beslemesini şebekeden ayırmanız gerekir. Suyu kapattıktan sonra soğuk su hattınızın alt vanasını çıkarın ve her şeyden önce su arıtma cihazının emiş borusunu T takın. Bu işlem sırasında sızdırmazlık için teflon veya kenevir kullanılmalıdır. Soğuk su borusunu söküp T su giriş, girişini taktıktan sonra su arıtma borusu giriş vanasını takmalısınız. Bu işlem sırasında sızdırmazlık için teflon veya kenevir kullanılmalıdır.

Sıralı giriş valfinin ucundaki somunu çıkarın, 4 parçaya böldüğümüz borulardan birini alın ve o somunu borunun üstüne koyun. Su arıtma hattının giriş vanasındaki somunu söktüğümüz yerde bir mafsal olduğunu göreceksiniz, hortumumuzu bu rakora takıp somunu iyice sıkıyoruz.

Hat çıkarma işleminizi tamamladıktan sonra hortumun diğer ucunu su arıtma cihazınızın ilk aşamasına bağlayacaksınız. Atık su bağlantısı, su arıtma cihazınızın membran filtre muhafazasının altında Flow 300cc veya 450 CC etiketli parmak boyutunda bir parçadır. Hortumun diğer ucunu bu uçtan takılmalı veya su giderine koyulmalıdır. Kanalizasyon bağlantınız böylece hazırdır.

Tank bağlandığında, genellikle tatlandırıcı filtrenin sağındaki tatlandırıcı tişörtün serbest ucuna bağlanır. Diğer ucu ise su arıtma tankının tank üzerinde bulunan valf ucuna bağlanır. Rezervuarınıza başka bir işlem yapmayınız, üzerindeki çürük hava valfidir, kesinlikle havasını çekmeye veya ayarlamaya çalışmayınız.