Karbul Su Arıtma Cihazı

Su Arıtma Cihazı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Su Arıtma Cihazı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Su arıtma cihazı alırken nereye bakmalı sorusu pek çok kişinin aklını meşgul eden sorulardan biridir. Çeşmede bakteri vb. sorunlar, bu tarihlerden önce bu konuyu sık sık gündeme getirmektedir. Su arıtma cihazları, içme suyuna sağlıklı, lezzetli ve güvenilir bir alternatif arayan birçok kişinin ilk tercihidir. Gün içerisinde evinizde ve iş yerinizde tükettiğiniz suyun temizliğini ve kalitesini sağlamak sağlığınız için çok önemlidir. Genel olarak piyasada her cebe uygun ve her ihtiyaca cevap verecek su arıtma cihazı modelleri bulunmaktadır. Ancak, tüm bu seçenekler arasından, insanlar kendilerine en tutarlı ve en iyi performansı veren bir su arıtma cihazı satın almak istiyor. Su arıtma cihazı alırken nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda bilgi sahibi olmak, uygun fiyata kaliteli bir su arıtma cihazı almanıza yardımcı olacaktır.

Birçok kişi su arıtma cihazı alırken bütçesini göz önünde bulundurarak bir model seçmektedir. Tabii ki, su arıtma cihazı satın alırken bütçe önemli bir husustur. Ancak bu asla tek kriter olmamalıdır. İyi bir pazar araştırması yaptığınızda, bir su arıtma cihazında aramanız gereken özellikleri bildiğinizde, bütçenize uygun, kaliteli ve güvenilir bir su arıtma cihazına kolayca ulaşabilecek ve uzun yıllar güvenle kullanmaya devam edeceksiniz. Su arıtma cihazı alırken mutfağınızın yüzeyi ve şekli de önemli bir faktördür. Normalde su arıtma cihazı su kaynağına ve çıkışına yakın yerleştirilmelidir. Ayrıca mutfakta kullanılabilir alanı kısıtlamadan rahatça kullanabilmeniz önemlidir. Bu nedenle su arıtma cihazı modelleri arasında seçim yaparken mutfağınızın alanına göre mutlaka masa üstü veya alttan montajlı seçenekleri tercih etmelisiniz.

Su Arıtma Cihazında Önemli Olan Nedir?

Su arıtma cihazınızdaki filtre bu üniteden alacağınız verimi doğrudan etkiler. Bu nedenle uzun ömürlü, iyi filtrasyona sahip, performansı yüksek, üstün filtrasyona sahip modeller tercih edilmelidir. Günümüzde su arıtma cihazları bir ihtiyaç haline geldikten sonra çeşitli model ve markalarda su arıtma cihazları piyasada yerini almıştır. Bunlardan evlerde ve ofislerde en yaygın ve sıklıkla kullanılan model, musluğun ucuna takılarak kullanılan ucuz filtreler bir önceliktir. Ancak bu tip filtre çekirdeği sadece çamur ve kum gibi suda çözünmeyen kaba maddeleri filtreleme görevini üstlenir.

İyi performans için musluk ucuna takılanlara göre daha pahalı bir seçenek olarak değerlendirilen ters ozmoz filtreleri, tamamen katı ayırma özelliğine sahip oldukları için daha verimli kullanım sağlayan bir seçenek olacaktır. Su arıtma cihazı alırken filtre elemanı konusunda biraz kafa karışıklığı olacaktır. Kaç farklı filtre kartuşu vardır, hangi arıtma cihazı en iyisidir, ev ve ofislerde hangi su arıtma cihazının kullanılması gerektiği sıkça sorulan sorulardan bazılarıdır.

Su Arıtma Cihazının Filtre Özelliği

Filtre seçerken filtrenin gözenek genişliği bile su arıtma cihazınızın verimini etkileyecektir. Bu nedenle su arıtma cihazında filtre elemanı en önemli konudur. Su arıtmada en etkili filtrelerden biri olan Membran, küçük gözenekli yapısı sayesinde yüksek verim sunar. Membran filtre kullanmayı planlıyorsanız, çözünmüş organikleri filtrelemede yüksek verimliliğe sahip düşük basınçlı filtre yerine yüksek basınçlı bir filtre, özellikle ters kozmos modelleri seçebilirsiniz, suda çözünürlüğü daha düşük.

Su arıtma cihazı için filtre elemanı seçimi de kullanım ihtiyaçlarına göre farklılık göstermektedir. Örneğin zararlı organikler ve diğer mikroorganizmalar için etkili bir model arıyorsanız karbon filtre önerilir. Bazı durumlarda filtrede biriken maddelerin suya sızdığı unutulmamalıdır. Su arıtma cihazında birden fazla filtre olması cihazın su arıtmada başarılı olma şansını artırmaktadır. Su arıtma cihazı seçerken su arıtma cihazınızın kullanılacağı alandaki suyun özelliklerine de dikkat edilmelidir. Sert sularda daha etkili olduğu bilinen Reverse Cosmos, aktif karbon filtre ile birlikte kullanıldığında hoş olmayan tat ve koku maddeleri de dâhil olmak üzere iyi filtrelemeye yardımcı olur.

Su Temizleme Cihazının Kaç Kademesi Olmalıdır?

Ev veya iş yeri için su arıtma cihazı almaya karar verenler, su arıtma cihazı almak için kaç aşamalı olduğunu bilmiyorlar. Genel olarak piyasada 5 çekirdekli modellerden 12 çekirdekli modellere kadar birçok ürün bulunmaktadır. Ancak su arıtma cihazı alırken aynı görevi birden fazla modelde yapan birden fazla filtre kullanmak sadece maliyeti artırır. Kaliteli su tüketmek için en ideal cihazlar genellikle 6 7 katlı olmalıdır. Ayrıca model seçerken adımların görevi hakkında genel bilgilere sahip olmak, aynı işleve sahip su arıtma cihazlarında daha fazla tasarruf etmenize yardımcı olur.

Bir filtrenin kalitesi, sahip olduğu aşama sayısı kadar önemlidir. Uzun ömürlü, sağlıklı, kaliteli, kullanışlı bir su arıtma cihazı istiyorsanız bu konuyu göz ardı etmemelisiniz. Türkiye genelindeki su yapıları ve arıtma ihtiyaçları göz önüne alındığında, 5 kademeli böyle bir su arıtma cihazı, şebeke suyunun daha sağlıklı ve kaliteli hale getirilmesi için yeterlidir.

Hangi Su Arıtma Cihazı En İyisidir?

Membran, su filtresi denilince ilk akla gelen filtre türüdür. En çok kullanılan membran filtrelerin de farklı modelleri bulunmaktadır. Bu yüzden insanlar satın almadan önce filtre hakkında bilgi edinmek istiyor. Tüm ağır ve toksik maddelerden birincil su arıtma için en iyi performans gösteren filtre olarak bilinen

Membran filtre, yaygın olarak popülerdir. Farklı membran türleri arasında seçim yaparken, en iyisi kavramı aslında günlük olarak üretilen su miktarına bağlı olarak değişir. Herkesin su tüketim oranı aynı seviyede olmadığı için günlük su üretim ihtiyaçları bireysel bir olgu olarak farklılık göstermektedir. Ancak farklı seçenekler sunmak, her ihtiyaca en uygun filtrelere erişmeyi kolaylaştırır.

Karar Verirken Dikkat Edilecek Hususlar

En geniş su regülasyonu aralığına sahip yöntem de ters ozmoz teknolojisidir. Ters ozmoz teknolojisinde kullanılan gözenekler çok küçük olduğu için sudaki zararlı maddeler çok yüksek oranda ayrıştırılabilmektedir. Ters ozmoz teknolojisine sahip su arıtma ekipmanları ve beklentilerinizi karşılayan cihazlar sunmaktadır. Kullandıkları ters ozmoz teknolojisi, arıtma cihazları suyunuzu zararlı, toksik maddelerden arındırarak size temiz, saf su verir.

Tasarım ve Kasa Seçimi

Kasa seçmenin iki farklı yolu vardır: Açık kasa ve kapalı kasa. Kapalı bir kutuda, tank filtreleri, pompalar ve bağlantı kabloları dâhil tüm aksesuarlar özel bir kutuda paketlenmiştir. Filtreler, tanklar ve diğer aksesuarlar açık muhafaza üzerinde görülebilir. Genellikle bu model tezgâh altı modeli olarak seçilir. Bu model, toz ve benzeri durumlarda çirkin görünebilir. Diğer bir konu ise ünitenin kurulacağı alanın uygunluğuna göre tezgâh altı veya üstü seçimidir. Bu durumda, bir tezgâh varsa, ticari bir temizleme cihazı veya dağıtıcısı satın alabilirsiniz.