Karbul Su Arıtma Cihazı

Su Arıtma Cihazı Filtreleri Ne Zaman Değiştirilir

Su Arıtma Cihazı Filtreleri Ne Zaman Değiştirilir

Su arıtma cihazı oldukça önemli olan bir cihazdır. İnsan sağlığı için olmazsa olmaz ürünlerden bir tanesidir. Her evde mutlaka olması gereken uygun fiyatlı bir üründür. Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte kirli suların da arıtılması sağlanmıştır. Temiz su içmeniz için üretilmiş ve yapılmış olan sistem su arıtma sistemidir. Filtreler aracılığı ile su arıtma eylemi gerçekleştirilir. Bir su arıtma cihazı içerisinde 5 farklı filtreleme sistemi yer alıyor.

Bu filtrelere bağlı olarak çeşitli maddelere arındırılır. Bunlar klor, kir, pas, çamur, bakteri, mikrop ve gözle görülemeyen mikroorganizmalardır. Su arıtma sistemleri ve filtreler kullanım alanlarına göre değişkenlik gösterebiliyor. İçme ya da kullanma suları olarak isimlendirilen sular filtreleme sistemi sayesinde hem kullanılabilir hale geliyor hem de içilebilir bir hal alıyor. Ürünün kalitesine göre ve özelliklerinin farklılıklarına göre su arıtma cihazı fiyatları değişkenlik gösteriyor.

Su Arıtma Filtre Değişim Süreleri Nelerdir?

Su arıtma cihazı sayesinde içilmeyen ve geri dönüştürülemeyen sular dönüştürüyor ve su israfı meydana gelmiyor. Su arıtma cihazları belli aralıklar ile bakım yapılmazsa sular istenilen kadar arıtılmaz ve sularda Mikrop gözükebilir. Su arıtma cihazları filtrelerin kullanım sürelerine göre değişim süreleri bulunuyor. Bu süreler filtrelerin ve cihazların özelliklerine göre farklı olabiliyor. Suların içerisinde çeşitli nedenler ile oluşan kiri ve pası çamuru ve mikrobu temizleyebilme özelliğine sahip olan cihazlardır. Filtrelerin değişim süreleri markalarına ve kullanım alanlarına göre farklılık gösteriyor olsa da bu filtreler 6 ay şekilde değiştirilmeli. Genellikle bu tarihler arasında sık kullanıma maruz kalan filtreler değiştiriliyor. Az kullanılan bir arıtma cihazı biraz daha uzun süre sonra temizlenebilir. Ancak ne kadar erken temizlenirse o kadar sağlıklı bir su içersiniz.

Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi Sonrası Ne Olur?

Su arıtma cihazı oldukça önemli olan bir cihazdır. İnsanlık için en önemli olan iki faktörden biri sudur. Bir diğer ise havadır. İste bu kadar önemli olan bir şey için çeşitli cihazlar ve aletler üretiliyor. İnsanlar bu cihazlar sayesinde hem kaliteli bir şekilde su içiyor hem de can sağlıklarını koruyorlar. Su arıtma cihazlarının içinde bulunan bazı filtreler her sene yenilenmeli. Bazı filtreler ise özelliklerine, kalitelerine ve kullanımlarına göre altı ayda bir kere ya da 2 yılda bir kere değiştirilmeli. Bunun yanı sıra cihazların içerisinde yer alan filtrelerin belli aralıklar ile temizlenip değiştirilmesi cihaz ömrünü uzatır. Değiştirilen filtreler sayesinde sağlıklı bir için sağlanmış olur. Filtrelerin değişmesi ile birlikte sular daha parlak ve daha berrak olurlar.

Suyun Kirliliği Neye Etki Eder?

Su arıtma sayesinde sağlıklı bir su içiyor ve sevdiklerimize sağlıklı sular içiriyoruz. Su arıtma cihazları ve filtrelerinin bakımları periyodik olarak yapılmalıdır. Bakımı yapılmayan cihazlar, suyu iyi bir şekilde attıramaz ve gözle görülemeyen zararlı maddeler tekrar suya karışabilir. Bunun için düzenli ve periyodik olarak sular artırılır. Su arıtma ve filtre değiştirme zamanı çoğunlukla kullanılan suyun kirliliğine ve suyun içerisinde bulunan maddelere göre değişiyor.

Su arıtma cihazlarının içerisinde yer alan filtreler tahmini olarak 3 ayda ya da 6 ay da bir temizleme işlemine tabi tutulması gerekir. Bu temizleme şekilleri genellikle her cihazda farklılık gösteriyor. Bunu kullanım kılavuzlarına bakarak temizleyebilirsiniz. Su arıtma cihazlarının aşamaları ve değişimleri filtrelerin çeşitlerine göre farklılık gösteriyor. Su arıtma cihazının filtresi değiştikten sonra suyu virüs ve bakteri gibi gözle görülemeyen etkenlerden karşı korur.

Su Arıtma Cihazı Filtresi Hangi Aralıklar İle Değiştirilir?

Su arıtma son zamanlarda kullanılan ve insan sağlığını koruyan bir yöntemdir. Kirli olan sular belli bir filitrasyon yönteminden geçerek kiri, pası, mikrobu ve gözle görülemeyen mikroorganizmaları sudan uzak tutar. Bu şekilde sularda kolay ve rahat bir içim sağlanmış olur. Filtre Değişim ve temizleme zamanlarına dikkat etmek gerekiyor. Bu zaman aralıklarını geçirmemek oldukça önemlidir. Arıtma işleminin en fazla iş yapan ve göreve sahip olan parçası filtrelerdir. Filtrelere en fazla iş düşüyor. Su arıtma cihazlarında suyu arıtmaya yarayan filtrelerin belli aralıklar ole temizlenmesi ve belli aralıklar ile değiştirilmesi gerekiyor.

Filtre Değişim Zamanı

Su arıtma sistemleri sayesinde evinizde ve iş yerinizde rahat bir şekilde su tüketebiliyor ve su israfı yapmıyorsunuz. Uygun fiyatlı olan su arıtma cihazları her evin en temel ihtiyacıdır. Suların sürekli olarak temiz kalabilmesi için belli aralıklar ile de arıtma cihazının bakımının yapılması ve içerisinde yer alan filtrenin değiştirilmesi gerekir. Su arıtma cihazı filtreleri belli aralıklar ile temizlenebilir. Kullanım ömürleri ise cihazların çeşitlerine ve filtrelerin işlevlerine göre değişkenlik gösterebiliyor. Arıtma içinde bulunan membran filtre ismi verilen filtrenin 2 yıl kadar kullanma ömrü bulunuyor. Sediment ismi verilen filtreler 6 ay boyunca kullanılabiliyor. Değiştirilmeyen filtreler suyun hem rengini, hem kokusunu hem de tadını bozabiliyor.

5 Micron Filtreler

Su arıtmaher evde kullanılması gereken oldukça güzel ve kaliteli bir sistemdir. Su arıtma için çeşitli cihazlar üretilmiştir bu cihazlar sayesinde sular temiz ve içilebilir hale geliyor. Suyun içerisinde gözle görebildiğimiz ya da gözle göremediğimiz onlarca zararlı madde geliyor. 5 micron filtreler 6 ay boyunca kullanılabiliyor. Bu kullanımdan sonra filtreler değiştirilir. Aktif karbon filtre ismi verilen filtreler ise tahmini olarak 6 ya da 9 ay boyunca kullanıldıktan sonra değiştirilir. Karbon blok filtre isimli olan ve su arıtma cihazının içinde bulunan bu filtre 6 ay kullanıldıktan sonra mutlaka değiştirilmeli. Mineral filtre 12 ile 24 ay arasında kullanılıp değiştirilebilir. Her filtrenin değişim süresi farklıdır. Bunun için kullanım kılavuzunu okumalı ve gerekli aylarda değişimi yapmanız gerekiyor.

Su Arıtma Filtre Değişim Fiyatları

Su arıtma teknolojilerinde filtre değişimi düzenle olarak yapılıyor. Bu değişimi uzman olan teknik destek firmaları gerçekleştiriyor. Buna bağlı olarak filtrelerin kullanım alanlarına göre fiyatlar da değişiklik meydana geliyor. Su arıtma cihazlarının fiyatları ürünün kalitesine göre de değişkenlik gösteriyor. Kaliteli olan ve fazla özelliklere sahip olan su arıtma cihazlarının fiyatları biraz daha pahalı olabiliyor. Bunun yanı sıra filtrelerde de fiyat değişikliği görülebiliyor. Fiyatlandırma yapılırken kalite de donanıma dikkat edilir. Fiyatlara etki eden başka bir şey ise bütün aparatların orijinal oluşudur.