Karbul Su Arıtma Cihazı

Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi Ne Zaman

Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi Ne Zaman

Filtreleme, suyu içerisinde bulunan çamur, pas, klor, kötü koku ve tat veren zararlı maddelerden, bakterilerden ve virüslerden arındırarak en yüksek saflığa ulaştırma işlemidir. Su arıtma cihazlarıyla yapılan bu işlem, içme ve kullanma suyunu sağlıklı ve temiz olarak kullanmak için yapılır. Su arıtma cihazı filtrelerinin her birinin görevi ve özellikleri farklıdır. Bu sebeple birçok farklı malzeme ve özellikte su arıtma filtresi vardır. Bu filtrelerin yapıları, çalışma prensipleri ve değişim süreleri ise verimliliklerini etkiler.

Su arıtma cihazı filtreleri ve değişim süreleri hakkında bilgiler;

  • 5 Micron Filtre, su arıtma cihazında su ilk olarak bu filtreden geçer. Sudaki çamur, pas ve kum gibi partiküllerin süzülümünü sağlayarak 5 Micron boyutuna kadar temizler.Bu filtre için önerilen değişim süresi 6 aydır.
  • Aktif Karbon Filtre, su arıtma cihazında ikinci aşama olarak bilinir ve 5 Micron Filtreden geçtikten sonra bu filtre devreye girer. Sudaki klor ve klordan kaynaklanan kötü koku ve tat veren tüm bileşen kirlilikleri arıtır.u filtre için önerilen değişim süresi 6 aydır.
  • Blok Karbon Filtre, su arıtma cihazında üçüncü aşama olarak bilinir ve Aktif Karbon Filtreden geçtikten sonra bu filtre devreye girer. Suda partiküllerin süzülümünü sağlayarak 1 Micron boyutuna kadar temizler. Bu filtre için önerilen değişim süresi 6 aydır.
  • Membran Filtre, su arıtma cihazında dördüncü aşama olarak bilinir ve Aktif Karbon Filtreden geçtikten sonra bu filtre devreye girer. Su arıtma cihazının ana filtresidir. Suda da bulunan toplam katı madde miktarının %99'unu temizler. Sağlıklı ve kaliteli bir su içmek istiyorsanız Membran Filtre zamanında değiştirmeye dikkat ediniz. Bu filtre için önerilen değişim süresi 12 - 18 ay arasndadır.
  • Post Karbon Filtre, su arıtma cihazında beşinci aşama olarak bilinir ve Membran Filtreden geçtikten sonra bu filtre devreye girer. Membran Filtre arıtılan suyun depolanması sonucunda oluşan ham suyu tatlandırıcı filtre ile bu içime uygun hale getirir. Bu filtre için önerilen değişim süresi 12 ay arasındadır.