Karbul Su Arıtma Cihazı

Arıtmalı Su Sebili

Arıtmalı Su Sebili

Günümüzde yaşanan çevresel kirlilikler sebebiyle sağlıklı suya hem ekonomik hem de pratik olarak erişebilmek için çeşitli kullanım alanlarına uygun olarak çok çeşitli su arıtma cihazları üretilmektedir. Arıtmalı su sebilleri de bu ihtiyacınızı karşılamak üzere geliştirilmiş olan evlerinizde ya da çalışan sayısının fazla olduğu büyük, orta ve küçük işletmelerde kullanılan, istediğiniz her an sağlıklı suya soğuk ya da sıcak olarak ulaşmanızı sağlayan teknolojik ürünlerdir.

Arıtmalı su sebili nasıl çalışır?

Karbul arıtmalı su sebili, şehir şebekesinden aldığı suyu önce filtreden geçirir bu sırada pas, tortu, gibi kalın partikülleri temizler. Sonrasında özel karbon filtreye geldiğinde sudaki kötü kokuyu sonrasında suyun tadına etki eden kimyasal maddeleri ardından kloru filtreler. Karbul su arıtma cihazının olmazsa olmazı olan CTO karbon filtre ile suyun rengini temizler ve berrak ve yumuşak hale getirir. Ardından membran filtreye geldiğinde suda işlem görmüş ve dağılmış tuzların %92 'den fazlasını zararlı iyonlar ve mikro organizmaların tamamını ayrıştırarak atık su bölmesinden atılmasını sağlar ve temiz suyu tanka aktarır. En son aşamadaki Post Karbon Filtre ile suyun içinde olması gereken bütün önemli mineralleri geri getirir ve suyun tadını en güzel hale getirir ve sağlıklı su içilmeye imkân sağlar.

Arıtmalı su sebili nedir?

Günlük su tüketimini oldukça pratik hale getiren bu ürünlerin pek çok avantajı bulunmaktadır. Örneğin; bu sebiller sayesinde işletmenizdeki şebeke suyunu arıtarak çalışanlarınıza daima sağlıklı su tüketme imkânı sağlayabilirsiniz. Böylece hem çalışanlarınızın sağlığını önemseyen işletme anlayışı ile verimliliğinizi ve karlılığınızı arttırabilir hem de damacana veya pet şişelerin şirketinize olan maliyetinden de kurtularak tasarruf edebilirsiniz. Bu sebiller sayesinde gerek iş yerinde gerekse evinizin rahatlığında istediğiniz her an buzdolabında beklemiş gibi soğuk ya da çay ve kahve gibi içecekleriniz için anında sıcak suya erişmeniz mümkündür. Ayrıca sebze ve meyvelerinizi de arıtılmış su ile temizleyerek ve arıtılmış suyu yemeklerinizde de kullanarak sağlığınızı musluk sularının zararlı etkilerinden koruyabilirsiniz.

Kullanımı oldukça pratik olan bu ürünler genellikle toplu alanlarda kullanıldığı için hijyenik olması da oldukça önemlidir. Bu sebeple temizliği ve bakımı da oldukça pratik olarak tasarlanmıştır. Çoğu zaman teknik desteğe ihtiyaç duymadan evinizde ya da iş yerinizde kendi kendinize yapabilirsiniz. Ayrıca sıcak su tarafı daima kendisini dezenfekte ettiği için ekstra bir temizlik de gerektirmemektedir.

Farklı modellerdeki arıtmalı su sebillerinin fiyatları da tercih edeceğiniz modelin özelliklerine göre değişiklik gösterecektir. Tercih edeceğiniz sebil ürünlerinin kalitesi doğrudan tükettiğiniz suyun kalitesini etkileyecektir. Bu sebeple sağlığınız için en iyi arıtmalı su sebili yüksek kaliteli sağlığınızı ve bütçenizi riske atmayan ürünlerdir.

Arıtmalı su sebili ile hem ekonomik hem de pratik olarak arıtılmış su tüketerek bireysel ve toplumsal sağlığınızı damacana ve musluk sularının zararlı etkilerinden koruyabilirsiniz. Sizler de düşük maliyet ile iş yerlerinizde veya evlerinizde sağlıklı suya erişimi kolaylaştıran, yer kaplamayan, şık tasarımlı ve ekonomik yeni nesil arıtmalı su sebilleri ile her an güvenle sağlıklı su tüketmenin ayrıcalığını yaşayın.