Karbul Su Arıtma Cihazı

Yaz Aylarında Su Tüketiminin Önemi

Yaz Aylarında Su Tüketiminin Önemi

Genel vücut sağlığımız için gerekli olan su miktarını günlük olarak dengeli ve düzenli bir şekilde almamız gerekmektedir. Normal zamanlarda günlük 2,5-3 litre civarında su tüketimi yeterli olurken yaz sıcaklarının kendini hissettirmeye başladığı dönemlerde günlük su tüketimimize daha fazla dikkat etmeliyiz.

Özellikle hareketli bir hayatınız varsa, çok terleyen biriyseniz, spor veya egzersiz yapıyorsanız ya da nemli bir bölgede yaşıyorsanız vücudunuzun sıvı kaybı da artacaktır. Bazı insanlar kaybedilen bu sıvı miktarını çay, gazlı içecekler vb. sıvı gıdalarla karşıladığını düşünür. Ancak uzmanlar bu tür gıdaların vücudumuzun ihtiyacı olan sıvıyı karşılamakta yeterli olmadığını belirtmekte ve su tüketiminin önemine dikkat çekmektedir. Bu sebeple vücudunuzun artan sıvı ihtiyacını dengelemek için sıcak yaz aylarında yeterli su tüketimine daha fazla özen göstermelisiniz. Aksi takdirde bunaltıcı sıcakların etkisiyle güneş çarpması, ağız kuruluğu, uyku hali, baş ağrısı, baş dönmesi, ciltte kaşıntı ve kızarıklık gibi birçok sağlık problemi ile karşılaşabilirsiniz. Ayrıca küçük yaş grubunda olanlar çocuklar ve ileri yaş grubundaki yaşlılar, tansiyon, şeker gibi kronik hastalığı bulunan kişilerin de yaz aylarında su tüketimine özellikle dikkat etmesi gerekmektedir.

Kısacası insan sağlığı açısından su tüketiminin önemi sıcak yaz aylarında daha da artmaktadır. Suyun hayatımızdaki bu önemini göz önünde bulundurarak tükettiğimiz suyun sağlıklı olmasına da özen göstermeliyiz. Sağlıklı su tüketimi konusunda bilinçlenen toplumun bir kesimi şebeke sularının zararlı etkilerinden korunmak için damacana veya pet şişelere yönelmektedir. Ancak bu ürünler içerisinde bulundukları plastik materyalden özellikle yaz aylarında daha fazla etkilenmektedir. Sıcaklıkların artmasıyla gözle görülmeyen birçok zararlı unsur damacana ya da pet şişede bulunan suya daha kolay karışmakta ve sağlığımızı tehdit etmektedir. Tüm bunların yanı sıra damacana ya da pet şişe tüketimi uzun vadede suya servet ödemenize de sebep olmaktadır.

Şebeke suyunun ve damacana ya da pet şişelerin sağlığınıza ve bütçenize verdiği zararlardan korunarak sağlıklı suya ekonomik şekilde ulaşmanın en kolay yolu su arıtma cihazlarıdır. Siz de kaliteli ve ekonomik bir su arıtma cihazına sahip olmak için Karbul Su Arıtma Cihazlarını internet sitemizden veya İzmir Bornova şubemize gelerek inceleyebilir, böylece size en uygun su arıtma cihazıyla her zaman sağlıklı ve taze su tüketmenin keyfini sürebilirsiniz.