Karbul Su Arıtma Cihazı

Su Arıtma Cihazı PH Değeri Kaç Olmalı ?

Su Arıtma Cihazı PH Değeri Kaç Olmalı ?

Suyun tüm canlılar ve özellikle biz insanlar için hayati bir öneme sahip olması sebebiyle her an taze, temiz ve sağlıklı suya ulaşabilmemizi sağlamak amacıyla geliştirilen su arıtma cihazlarının zaman içerisinde kullanımı oldukça yaygınlaşmış ve günümüzde neredeyse her evin öncelikli ihtiyacı haline gelmiştir.

Su arıtma cihazları sahip olduğu filtreleme sistemi ve çeşitli donanımsal özellikleri ile kirli suların zararlı etkilerinden korunmamıza yardımcı olmaktadır. Bu cihazlar içerisinde bulunan farklı işlevdeki filtreleri ile musluk suyunu içerdiği zararlı unsurlardan arıtarak ve suyun sertleşmesine yol açan maddeleri de sudan uzaklaştırarak taze, temiz, sağlığınız için yararlı mineralleri içeren, berrak, kokusuz ve içimi yumuşak içme suyu elde etmenizi sağlar. Arıtılmış suyun tüm bu özelliklere sahip olmasının yanı sıra aynı zamanda uzmanlar tarafından belirlenen PH değerine de sahip olması gerekmektedir. Bu sebeple su arıtma cihazları suyu insan sağlığı için gerekli olan PH dengesini de sağlayacak şekilde geliştirilmelidir.

Suyun PH değeri 0-14 arasında değişmektedir. 7 nötr kabul edilerek bu değerin altında PH değerine sahip olan sular asidik özellik gösterirken bu değerin üzerindeki PH değerine sahip olan sular ise bazik özellik gösterir. Suyun fazla asidik ya da bazik özellikte olması ise insan sağlığına çeşitli zararlar vermektedir. Bu sebeple uzmanlar tarafından insan sağlığı için tüketilmesi gereken suyun PH değerinin 7,5-9,5 arasında olması gerektiği belirlenmiştir.

Su arıtma cihazları gelişmiş filtreleme sistemleri ile suyun asidik özellik göstermesine yol açan sudaki karbondioksit miktarını dengelerken suyun bazik özellik göstermesine yol açan Kalsiyum bikarbonat ve alkali tuz miktarını da azaltarak istenilen PH dengesini sağlar. Su arıtma filtreleri suyu arıtma ve PH dengesini sağlama konusunda oldukça önemli bir işleve sahip olduğu için tercih edilen su arıtma cihazlarının kalitesi mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır.

Damacana ve pet şişelerdeki suların doğaya, sağlığınıza ve bütçenize verdiği zararların önüne geçmek için sizler de Karbul Su Arıtma cihazlarını tercih edin. Ürünlerimizde kullandığımız yüksek kaliteli filtreler sayesinde musluk suyunuzu içerdiği zararlı unsurlardan ayrıştırmanın yanı sıra ideal PH dengesini de sağlayarak en sağlıklı suyu Karbul Su Arıtma Cihazları güvencesiyle tüketiminize sunuyoruz. Size en uygun su arıtma cihazına sahip olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.