Karbul Su Arıtma Cihazı

En İyi Su Arıtma Cihazı Tavsiye - Hangisi (2023 GÜNCEL)

En İyi Su Arıtma Cihazı Tavsiye - Hangisi (2023 GÜNCEL)

Suyunuzu temiz ve sağlıklı tutmak istiyorsanız evinizde bir su arıtıcınızın olması önemlidir. Piyasada birçok farklı tipte su arıtıcı bulunmaktadır, bu nedenle hangisinin sizin için uygun olduğuna karar vermek zor olabilir. Karbul su arıtma cihazı günümüzde en iyi tavsiye niteliğinde cihazlardan biridir. Bir su arıtma cihazı seçerken, ihtiyaçlarınıza uygun özellikleri aramak önemlidir.

Küçük veya büyük bir birim ister misiniz? Ünitenin kaç aşaması var? Ne tür bir teknoloji kullanıyor? Piyasada farklı teknolojiler kullanan çeşitli farklı tipte su Arıtıcıları vardır, bu nedenle satın almadan önce neye ihtiyacınız olduğunu anlamak önemlidir. Bazı yaygın teknoloji türleri arasında aktif karbon filtreleri, ultraviyole ışık ışınlama sistemleri, ozon jeneratörleri veya bakteri temizleme özelliklerine sahip elektronik filtreler bulunur.

Filtre Değişimi Ne Sıklıkla Yapılmalı?

Göz önünde bulundurmanız gereken bir diğer faktör, filtrenin ne sıklıkta değiştirilmesi gerektiğidir. Su filtreleri üç ana kategoride gelir: aylık yedek filtreler (MRF), iki ayda bir yedek filtreler (BRF) ve yıllık yedek filtrelerdir (ARF). Eviniz günde 100 galondan fazla kullanıyorsa, bir MRF filtresi düşünülmelidir; Kullanım günde 100 galonun altındaysa, özel ihtiyaçlara / alerjilere / hassasiyetlere vb. Bağlı olarak bir MRF veya BRF filtresi uygun olabilir. Birçok kişi arf'leri daha uygun bulur çünkü MRF'LER ve brf'lerde olduğu gibi yıl boyunca birden fazla aylık değiştirme yerine yalnızca bir yıllık değiştirme vardır. Satın alma işleminizi yaparken lütfen şu kuralı unutmayın: Belirli bir filtre tarafından fiyatına göre ne kadar fazla miktarda (galon cinsinden) kirletici madde çıkarılırsa, bu durum oldukça iyidir.

Ev Kullanımı için Farklı Su Arıtıcı Türleri (2023)

Su hayatımızın en önemli unsurlarından biridir ve musluğumuzdan mümkün olan en iyi kaliteyi aldığımızdan emin olmamız önemlidir. Bu nedenle evinizde bir su arıtıcıya sahip olmak önemlidir sadece musluk suyunuzun kalitesini iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda geleneksel musluk suyunda bulunabilecek zararlı kimyasalların ve kirleticilerin giderilmesine de yardımcı olabilir. RO (Ters Ozmoz), UV (Ultraviyole), UF (Ultraviyole) ve Yerçekimi tabanlı sistemler en yaygın sistemlerdir.

Su Arıtma Cihazı Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Faktörler (2023 GÜNCEL)

Eviniz için en iyi su arıtma cihazını seçmek söz konusu olduğunda, özel ihtiyaçlarınızı anlamak önemlidir. Su kaynağınız ve arıtma ihtiyaçlarınız, su arıtımında kullanılan teknoloji, tasarım özellikleri, arıtıcının boyutu ve taşınabilirliği, filtre kartuşlarının kapasitesi ve depolama ömrü, bakım gereksinimleri, servis ve maliyet gibi dikkate alınması gereken bir dizi faktör vardır. Neyse ki, teknolojideki gelişmeler ve su arıtma yöntemleriyle ilgili araştırmalar sayesinde artık size sunulan birçok harika seçenek vardır.

Akılda tutulması gereken bir şey, tüm su kaynaklarının eşit yaratılmadığıdır. Musluk suyunuzda sert su veya yüksek düzeyde mineral varsa (bazı bölgelerde yaygındır), bir su filtresi tüm kirleticileri gideremeyebilir.

Bu gibi durumlarda ters ozmoz sistemi gerekli olabilir. Benzer şekilde, içme suyu kabına veya dolabına nesneler (saç gibi) koyabilecek evcil hayvanlarınız veya çocuklarınız varsa bir filtre de bu potansiyel kirleticilerin tümünü kaldıramaz. Bu durumlarda, evcil hayvan kılı ve yiyecek parçacıkları gibi daha sert kirleticilerle başa çıkabilen sertifikalı, evcil hayvana dayanıklı veya çocuklara dayanıklı bir su arıtıcısı aramak önemlidir.

Su Arıtma Teknolojisi

Su arıtma için kullanılan teknoloji söz konusu olduğunda, günümüzde aktif karbon filtreler, ultraviyole ışık sistemleri, ozon jeneratörleri, elektronik filtreler, fotokatalitik oksidasyon sistemleri, Ön Filtreli RO sistemleri vb. dahil olmak üzere çeşitli seçenekler mevcuttur. Her seçeneğin kendine özgü avantajları ve dezavantajları olsa da (tipik olarak konuşursak) çoğu tür, işlemlerinde bir tür elektriğin yer almasını içerir.