Karbul Su Arıtma Cihazı

Hakkımızda

Karbul Su Arıtma Cihazı Kurumsal
 

Karbul Su Arıtma Sistemleri

İzmir’ de kurulmuş 14 yıllık sektörel Endüstriyel Su Arıtma Sistemleri, Evsel Su Arıtma Cihazı ve su arıtma cihazı Ekipmanları konusunda satış yapan uzman kadroya sahip olan şirketimiz;

Evsel ve endüstriyel su arıtma cihazı satış, montaj ve montaj sonrası hizmetler ve mevcut evsel su arıtma cihazlarına ve endüstriyel su arıtma sistemlerine ait yedek parça temini sağlamaktadır.

Su Arıtma Hizmetlerimiz zamanında teslimat ve montaj, montaj sonrası periyodik bakım işlemleri, yıllık bakım ve servis işlemlerinide kapsamaktadır.

Çözüm odaklı fikirler ve müşteri memnuniyetiyle kendini kanıtlamış olup olumlu sonuç alınan işleri başarmaya kendini adayan güler yüzlü personeli ile sizlere her zaman en kaliteli suyu ulaştırmayı hedeflemektedir.

Ürünlerinin Tamamı Uluslararası kendini ispatlamış akademik kurumlardan kalite belgesi ve sertifikalarıyla 3 yıl garantili olarak müşterilere sunulmaktadır. Kaliteli ve uygun fiyata su arıtma cihazı satın almanın en doğru adresi.

Hidrojen ve oksijen bileşenlerinden oluşan su, canlıların en önemli yaşam kaynaklarındandır. Bu nedenle, yaşamımız için büyük önem taşıyan suyu bol bol tüketmeliyiz.

İçme Sularının Sağlıklı Ve Hijyenik Olmasına Dikkat Edilmelidir

Suyun vücuda faydalı olması için, günde en az 2 litre tüketilmelidir. Bol miktarda tüketilirken de suyun temiz ve zararlı bakterilerden arındırılmış olmasına özen gösterilmelidir.

Küçük çocukların bağışıklık sistemi, yetişkinlere göre daha güçsüzdür, bu nedenle de çok sık hasta olurlar. Bu hastalıkların çoğu da mikroptan kaynaklı enfeksiyon hastalıklarıdır. Vücuda alınan mikropların kana karışarak, bütün vücudu sarması da kötü sonuçlar doğurabilir. Bu enfeksiyon hastalıklarının büyük oranı da içme sularından kaynaklanmaktadır.

Belediyelerce gerekli önlemler alınsa da bazen su borularının deforme olmasından, filtrelerin eskimesi gibi nedenlerden dolayı içme suları hem sağlıksız hem de klorlu, kokulu ve tadı değişik olabiliyor. İnsanlar bu gibi durumlarda alternatif yollara başvuruyorlar. Bazıları, su arıtma cihazlarını tercih ederken, bazıları da hazır pet ya da geri dönüşümlü damacana suları tercih ediyorlar. Ancak, hazır suların maliyeti oldukça yüksek ve geri dönüşümlü olup, elden ele dolaştığı için güvenilir firmalarla çalışılmadığı takdir de büyük sıkıntılara yol açabilir. Plastiklerin belirli ömrü vardır ve damacanalar belirli dolumdan sonra kullanılmayarak, hurdaya atılmalıdır. Fakat bazı işletme sahipleri maliyeti düşürmek adına, yıpranmış ve ömrü dolmuş damacanaları kullanmaya devam etmektedir, bu da insan sağlığını olumsuz etkilemektedir.

Hem sağlık, hem de maliyet açısından en doğru karar, güvenilir bir firma ile anlaşarak su arıtma cihazı taktırmaktır. Biz firma olarak, sizlere daima en kaliteli, güvenilir ve sağlığa zararı olmayan cihazlarımızla hizmet vermeye devam ediyoruz.

Suyun İnsan Vücudu İçin Önemi

İnsan vücudunun ortalama %70’i sudur. Bu miktar yaşlılar ve çocuklarda farklılık gösterebilir. Su vücudun hücrelerinde yer alarak, hücrelerin yenilenmesinde, büyümesinde ve gelişmesinde büyük rol oynar. Sindirimi kolaylaştırır. Vücut ısısını dengeler. Beyin hormonlarının üremesini sağlamak gibi daha sayamadığımız birçok faydası vardır. Ayrıca bol su içilmesi fazla kilolarınızı atmanıza da yardımcı olur.

Su denilince ilk akla gelenlerden biri de böbreklerdir. Böbreklerin iyi çalışmasındaki en büyük rol suya düşer. Her ne kadar renksiz, tatsız ve kokusuz da olsa, suyun vücuda ve beyne verdiği o rahatlığı, ferahlığı başka hiçbir içecek veya yiyecek veremez. Vücudumuz ve yaşamımız için bu kadar önem taşıyan içtiğimiz bu suların, temiz, hijyenik ve sağlığa faydalı olmasına özen göstermeliyiz. Yoksa fayda sağlamanın aksine, su da bulunan bakteri, virüs veya farklı maddeler, su aracılığıyla vücudumuza ve kana karışarak daha çok zarara yol açabilir. Bu da çeşitli ciddi hastalıklara neden olabilir.  

Karbul Su Arıtma Cihazları

Karbul su arıtma cihazları, musluklardan gelen şebeke ve ya kuyu suyunu kum, tortu, bakteri, virüs, klor ve her türlü zararlı maddelerden arındırarak, kokusuz, yumuşak, güzel içimli ve sağlığa yararlı hale dönüştüren cihazlardır. İlk görev, cihazda bulunan sediment filtresinindir. Sedimen filtresi şebeke suyunu her türlü toprak, kum, tortu gibi maddelerden arındırarak, granül aktif karbon filtreye gönderir. Bu kısımda ise suda koku yapan maddeler engellenerek klorsuz ve kokusuz bir hale getirdikten sonra görev aktif karbon filtresinindir. Burada da her türlü bulanıklık, rengi ve kokusu tamamen giderilerek membran filtreye iletilir. Membran filtresi artık son işlemi yaparak suyu bakteri, virüs veya başka maddelerden arındırarak, hijyenik, kokusuz, yumuşak ve lezzetli bir halde içmeye hazır hale getirir. Su arıtma cihazlarında genellikle 5 filtreli olanlar, idealdir ve tercih edilir. Daha az filtreli olanlar verimli ve sağlıklı hizmet vermeyebilir. Geliştirilmiş cihazlarda ise filtre sayısı 12’ye kadar çıkmaktadır.