Karbul Su Arıtma Cihazı

Manyetik Kireç Önleyici Cihazlar

Manyetik kireç önleyici Nedir? Nasıl Kullanılır?

Herkesin evinde bulunması gereken bir aparat olan manyetik kireç önleyici kısaca tanımlamak gerekirse bulaşık makineleri ve çamaşır makinelerinin kullandığı kireçli suyu kireçten arıtarak makineye gönderir ve kireç yüzünden makinenizin başına gelebilecek olası arızalardan korur. Çalışma prensibine baktığımızda kireç önleyici aparat bir boru kesilerek arasına yerleştirilir ve borudan normal olarak geçebilen su buraya geldiğinde manyetik alana maruz kalır. Bu alan sayesinde su iyonlarına ayrılarak kireç moleküllerinden kurtulur ve makinenize ulaşır. Makineniz hem daha temiz yıkar hem de ömrü uzar bu kireç önleyici sayesinde. Kullandığınız deterjan ve bulaşık ilacı, kireçli su kullanıldığında çözünmesi çok daha zor bir hal alır. Bu yüzden fazla kullanıma neden olabilir. Fakat kireç önleyici filtre kullanıldığında çok daha rahat çözüneceği için aslında deterjanlar konusunda da doğru orantılı bir tasarruf sağlıyor, makinenizi korurken aynı zaman da tasarruf edebilmenizi mümkün kılıyor. Kullanımı oldukça basit olan bu aparatlardan bir an önce edinmeyi ihmal etmeyin.

Neden Bu Kadar Önemli

Evleriniz de en çok yardımcınız olan aletler kuşkusuz çamaşır ve bulaşık makineleridir. Bu makineler sayesinde zamandan, enerjiden ve en önemlisi de sudan tasarruf sağlanıyor. Fakat bu makinelerin içerisinden geçen su makinenize ve içine attığınız çamaşırlara, bulaşıklara zarar veriyorsa bu en büyük derdiniz olabilir. Aslında makineye suç bulabilirsiniz temiz yıkamıyor, kireç lekesi bırakıyor, çok fazla deterjan kullanıyor, kokuyor vb. gibi daha birçok sorunla şikâyet ettiğiniz makinelerin aslında temel sorunu kullandığı su oluyor. Bu şebeke suyu ne kadar pis ve kireçli ise makineniz de o oranda sizi memnun etmemeye başlıyor ve belli bir süre geçtikten sonra da mutlaka bir arıza veriyor. Kullanacağınız küçük bir kireç önleyici aparat tüm bu dertleri ortadan kaldırabiliyor ve aslında suçlunun makineniz olmadığını size gösteriyor. Kireç kırıcı olarak görev yapan bu aparatlar sizin ve makinelerinizin kurtarıcısı olarak büyük bir önem taşıyor.

Kireç önleyici Modelleri ve fiyatları

Bu noktada karşınıza aslında iki çeşit kireç önleyici filtre görevi gördüğü söylenen ürün çıkar. Bunlardan birisi makinenizin içine atılan küçük bir manyetik top, bunun gerçekten kalıcı bir seçenek olduğunu düşünmemenizi öneririz bu topların makinenin içine atılarak vadettiği görevi yapması olanaksız ve fiyat bakımından borulara monte edilen kalıcı bir çözüm olan aparat ile neredeyse aynı. Kalıcı ve bütçeniz için devamlı bir tasarruf sağlayacak kireç önleyici filtre kullanmanız çok daha kullanışlı olacaktır. Özellikle İzmir, Antalya, İstanbul gibi büyük şehirlerde şebeke suyu kullanımı maalesef ki yoktur en çok tercih edilen yöntemler musluk kireç önleyici aparatlardır. Bu aparatlar fiyat bakımından uygun olduğu da düşünüldüğünde büyük şehirlerde kesinlikle her evde olması gereken ürünlerdir.

Kireç Önleyiciyi Kaç Yıl Kullanabilirim?

Bu küçük aparatların ömrü görünüşünün aksine gayet uzundur. Minimum 50 sene sorunsuz çalışabilen bu aparatlar en büyük kurtarıcınız. Kendisi uzun yıllar yıpranmadığı gibi kullandığınız makinelerin de ömrünü uzatır ve büyük ölçüde yarar sağlar bütçeniz için. Kireçten kaynaklı olası bütün arızaları geride bırakmak için yapmanız gereken tek şey bir an evvel bir kireç önleyici aparat sahibi olmak. Bütün sorunları geride bıraktığınızı, yaptığınız enerji tasarrufunu makinenizin çalışmasındaki verimi gördükten sonra keşke en başında alsaydım dememek için en kısa zamanda bu ürünü kullanmaya başlamanızı öneriyoruz. Zaman geçmeden bu aparattan edinin.