Karbul Su Arıtma Cihazı

Su Arıtma Cihazı PH Değeri

Su Arıtma Cihazı PH Değeri

Sağlıklı bir su miktarını sağlamak için mutlaka saf su seçmek gerekir. Arıtılmış su istenilen pH değerine ulaşır. Suyun hem asidik hem de bazik bir değeri vardır. Arıtılmış su 6,5 ile 9,3 arasında bir değere sahip olmalıdır. Ancak tüketilen musluk suyunda böyle bir değer elde edilemediği için su arıtma cihazı seçiminde ideal bir pH değerine ulaşılması gerekmektedir.

Olan PH değeri de su arıtma cihazının kalitesine göre değişmektedir. Su arıtma cihazları, suyun pH ve mineral değerini en iyi şekilde düzenler. Sonuç olarak tüketilen su miktarı çok daha sağlıklı ve lezzetli olur. Kalitesiz su ve kötü tüketim insan sağlığına yarardan çok zarar verir. Vücudumuza zarar vermemek için iyi tasarlanmış bir su arıtma cihazı satın alarak faydalı su tüketimini sağlamak mümkündür.

Suyun PH Değeri Ne Olmalıdır?

Su, 0 ile 7 arasında olduğunda asidik hale gelir.  7 nötr bir değerdir. Suyun sahip olması gereken bir pH değeri vardır. Hem asit değerine hem de basit bir değere sahip olmalıdır. Bu nedenle 7 gibi nötr bir değere sahip olmalıdır. 7 ile 14 arasındaki suya asidik su denir. Bu sular çok miktarda karbondioksit, kalsiyum bikarbonat ve alkali tuzlar içerir. Asitliği azaltan şeyler potasyum, kalsiyum ve magnezyumdur.

Suyun pH'ı içerdiği maddelerden dolayı değişir. pH nötr ve hafif alkali arasında olmalıdır. Saf suyun pH değeri 6,5 ile 8,5 arasında değişmektedir. Bu sayede çok daha uygun bir su tüketimi sağlamak mümkündür. pH değeri ile sertlik derecesi arasında bir orantı vardır. Toplam magnezyum ve kalsiyum miktarı sertlik değerini gösteren bir ifadedir. Arıtılmış suyun kalıcı pH'ının 8,5 olduğunu unutmamalısınız.

Su Arıtma Cihazının Kalitesi PH Seviyesini Etkiler Mi?

Su arıtma cihazları, birincil suyun içilmesini kolaylaştırır ve herkesin kullanımına sunar. Su arıtma cihazları sayesinde suyun pH'ı ayarlanır ve mineraller eklenir. Sonuç olarak, su daha kaliteli hale gelir. Tercih edilen su arıtma ekipmanlarının kalitesine bağlı olarak pH ve mineral değerleri değişmektedir. Bunun en büyük nedeni filtrelerdir. Düşük kaliteli filtreler, iyi bir pH değeri oluşturmak için kullanışlı değildir. Hal böyle olunca da insan sağlığına faydalı su elde etmek mümkün olmuyor.

Kaliteli bir su arıtıcısı bir öncelik olduğunda, filtreler çok kullanışlı bir işleve sahiptir ve pH değerini en iyi şekilde düzenler. Tüketilen suyun pH değeri insan sağlığı için çok önemlidir. Bazı sular çok asidik iken, bazı sular çok baziktir. Bunun önüne geçmek için ideal pH değerini ortaya çıkaran su arıtıcıları tercih etmek gerekir. Aynı zamanda kaliteli su arıtma cihazları, sudaki zararlı mikroorganizmaların ve bakterilerin uzaklaştırılmasına yardımcı olur. Bu avantajları ile su arıtma cihazları damacanadan çok daha kullanışlıdır.

Su Arıtma Cihazı Seçiminde Firmanın Önemi

Su arıtma cihazı satın alma önerisi alırken mutlaka firma hakkında kapsamlı bir araştırma yapmak gerekir. Su arıtma ekipmanlarının önemi arttıkça merdiven boşluğu işletmeleri ortaya çıkmaya başlıyor. Bu firmalar sağlıklı su tüketimi sağlayan su arıtma cihazları üretmedikleri için hem bütçenize hem de sağlığınıza büyük zararlar veriyorlar. Bu nedenle bilinen ve müşteri memnuniyeti sunan firmaları tercih etmek gerekmektedir. Birçok su yumuşatma cihazı markası bulunmaktadır. Durum böyle olunca aralarından seçim yapmak son derece zorlaşıyor. Bu nedenle filtrenin kalitesi için önemli olan seçim yapmak gerekir.

Suyu daha kaliteli yapan şey filtre sorunudur. Filtre hem pH'ın düzenlenmesinde hem de minerallerin görünümünün düzenlenmesinde büyük önem taşımaktadır. Kaliteli bir filtre bir öncelik olduğunda, çok daha sağlıklı su elde edebilirsiniz. Su arıtma cihazı almamış olanlar mutlaka kaliteli bir su arıtma cihazı almalı hem sağlık hem de konfor sağlamalıdır.

Su Arıtma Cihazının Faydaları

Şehirdeki kalabalık yaşam, suyun doğal yapısını ve tüm doğal şeyleri yok etmiştir. Deniz aşırı derecede kirli. Bir su arıtma cihazı temiz su içmeyi mümkün kılar. Sağlıklı su, organlar ve metabolizma için faydalıdır. Aynı zamanda kullanıma hazır suya harcadığınız paradan da tasarruf etmenizi sağlar.  Dilediğiniz kadar temiz su kullanabilirsiniz. Sağlığınız için ihtiyacınız olan mineralleri almanızı sağlar.

Termal Ozmoz Nedir?

Termal ozmoz, ağır maddelerin suya geçişinin engellenmesi anlamına gelir. Yani musluk suyunda zararlı kimyasallar, mineraller ve kurşun gibi maddeler bulunur ve sağlığa çok zararlıdır. Termal ozmoz yoluyla bunlar sudan süzülür ve geriye temiz, sağlıklı bir su kaynağı kalır. Suyunuza lezzet katın Termal osmoz sistemi ile suyunuz kaliteli ve içilebilir hale gelir.

PH Belirleme Yöntemi

Su arıtıcısında hidrojen indeksiolan su bulmak için ücretli laboratuvarlarla iletişime geçmek gerekli değildir. Genel göstergelerden birinin uygulanması yeterlidir ve suyun daha fazla filtrasyona ihtiyacı olup olmadığı hemen anlaşılır.

Turnusol Kâğıdı

Turnusol kâğıdı ortamın pH'ını belirlemenin en ucuz ve en kolay yoludur. Bu gösterge, nötr dışında bir pH ile su ile etkileşime girdiğinde renk değiştirir. Bu özellik, kâğıda reaktif bir boyanın suyla emprenye edilmesiyle verilir. Kâğıtta on beşten fazla farklı resim var. Genellikle doğal kökenlidirler. Yani bitkilerden ve likenlerden elde edilir. Alkali bir ortama girildiğinde kâğıt maviye döner. Asidik olduğunda kırmızıya döner. Suyun pH'ını daha doğru belirlemek için özel bir renk skalası kullanılır.

Ph Metre

Bir sıvının pH'ını doğru bir şekilde ölçmek için pH metre adı verilen bir alet kullanılır. Fiyatı kâğıt veya bant maliyetinden çok daha yüksektir. Bununla birlikte, suyunuzun asitlik değerini yüzlerce doğrulukla ayarlamanıza olanak tanır. Bu cihazlar laboratuvar tipi ve ev tipi olarak ikiye ayrılır. Bir apartman dairesinde veya ofiste, ikincisini kullanmak daha uygundur. Evde pH metreler aşağıdakilere bağlı olarak gruplara ayrılır:

  • Otomatik kalibrasyonun kullanılabilirliği
  • Neme karşı koruma
  • Elde edilen değerlerin doğruluğu
  • Cihaz çözelti yastığı ile kalibre edilmiştir

Su Arıtma Cihazını Nereden Satın Alabiliriz?

Artan taleple birlikte firma ve kuruluşların piyasada birçok su arıtma cihazı üretip, sattığı ve pazarladığı söylenebilir. Her firma ve firmanın çalışma prensipleri, cihazda kullandıkları donanımlar, cihazın kullanıldığı yerler farklılık gösterebilir. Aslında filtrenin tasarımı, geçirgenliği, ekipmanın dış görünüşü, kur farkı, üretim maliyeti gibi faktörler ekipman sektöründeki firmaların fiyat aralığını belirlemektedir. Tüketicilerin kullanım amaçlarına ve alanlarına göre; Su arıtma cihazı satan firmalardan mutlaka zevkinize ve tarzınıza ya da daha da önemlisi refah seviyenize uygun ürünleri satın alabilirsiniz.