Karbul Su Arıtma Cihazı

Manyetik Kireç Önleyici

Manyetik Kireç Önleyici

Kireç önleyici cihazlar genellikle içme suyunun daha yumuşak olmasını sağlarlar. Esas olarak klasik kullanımda suyun kimyasal yapısının değiştirilmesi ve kireç oluşumunun engellenmesi sağlanır. Kireç oluşumu insan sağlığının yanı sıra aynı zamanda cihazların kullanımı aşamasında da sorunlara neden olur. Bu nedenle manyetik kireç önleyici cihazların kullanımı giderek daha fazla yerde görülür.

Kireç esas olarak bir kalsiyum bileşiği olup, bu bileşik aynı zamanda suyun daha sert olmasına neden olur. Bu nedenle zamanla borular içerisinde kireç birikimi meydana gelir. Kireç birikiminin artması ile birlikte borularda tıkanmalar ve çeşitli arızaların ortaya çıkması görülür. Özellikle çamaşır makinelerinde kireç ile birlikte ortaya çıkan sorunlar daha büyük sorunların ana nedeni olabilir. Cihazlarınızın kireç nedeni ile arıza yaşamaması aşamasında firmamızın sunduğu manyetik kireç önleyicileri kullanabilirsiniz.

Genel olarak fiyatları düşük seviyelerde bulunur. Aynı zamanda bu tür ürünlerin kullanımı ile birlikte yerine göre farklı ebatlarda ürün seçimi mümkün olur. Bu nedenle ihtiyaca bağlı olarak maliyetlerin belirlenmesi gibi avantajlar elde edilir. Ürün temel olarak uzun süreli kullanım imkânı sunduğundan dolayı birçok işletmede ya da ev alanlarında rahatlıkla kullanılabilen bir üründür. Aynı zamanda ürünün kullanımı aşamasında yıllık olarak tuz değişimi gibi detaylar bulunmaz.  Bu nedenle fiyatları uygun olmasının yanı sıra kullanımı da gayet kolay ürünler arasında yer alır.

Ürünlerin kullanımı aşamasında yerine göre ürün montajı yapılarak su sistemlerinin güvenli bir şekilde kireçten arındırılması yapılır. Aynı zamanda ürünlerin kullanımı aşamasında ekstra bir bakım gerekmediğinden dolayı tak unut özelliği taşır.  Firmamız ürünleri ile cihazı taktıktan uzun yıllar herhangi bir bakım ihtiyacı hissetmeden ürünleri kullanabilirsiniz.

Manyetik Kireç Önleyici İşe Yarıyor Mu?

Kireç esas olarak kalsit denilen bileşiğe verilen isimdir. Manyetik kireç önleyici cihazlar oluşturdukları manyetik alan ile kalsit bileşiğinin aragonit formuna dönüşmesine imkân sağlarlar. Manyetik alanlar oluşturularak aynı zamanda cihazların kireç oluşumundan etkilenmemesi sağlanır. Bu tür nedenlerden dolayı cihazların daha uzun ömürlü kullanımı amacı ile manyetik çalışma esaslı bu tür cihazlar kullanılır.

Manyetik etkiler ile çalışan bu cihazların başarılı olduğu görülür. Bunun yanında uygulaması basit olup, kısa sürede kendini amorti eder. Aynı zamanda bu tür ürünlerin kullanımı sayesinde suların sertlik seviyelerinin istenilen düzeye indirilmesi de mümkün olur. Son yıllarda klasik ve pahalı ürünlerin yerine çeşitli yerlerde uygulaması görülür. Günümüzde bu tür sistemlerin kullanımı aynı zamanda firmamız sayesinde daha ucuz maliyetler ile kireç ile ortaya çıkan sorunların temini imkânı sağlar.

Manyetik Kireç Önleyici Ömrü Ne Kadar?

Manyetik kireç önleyicinin ev ya da iş yeri kullanımı genellikle uzun ömürlü olur. Cihaz kullanımı ile birlikte 50 yıla kadar dayanım görülür. Bu sistemlerin içerisinde bulunan mıknatıslar uzun süreler boyunca manyetik alan yaymaya devam ederler. Aynı zamanda başka bir parçası olmadığı için manyetik alanların kolay kolay bozulmaması durumu karşımıza çıkar. Dayanım ömrü bir insan ömrüne yaklaşan ürünleri satın almak için firmamızı tercih edebilirsiniz.

Bunun yanında bu ürünlerin kullanımı sayesinde ev ve işyerlerinde kireç sorunun ortadan kaldırılması mümkün olur. Genellikle evlerde ve iş yerlerinde genel kullanım amacı için tercih edilir. Aynı zamanda bu tür kireç önleyici sistemlerin kullanılması ile birlikte iş yerlerinde içilebilir su temini sağlanmış olur. Evlerde kullanımının yanı sıra kaplıcalar ya da termal tesisler gibi alanlarda da aşırı kireçlenme nedeni ile ortaya çıkan sorunların giderilmesi aşamasında tercih edilir. Uzun yıllar değiştirilmeden kullanılması da artıları arasında yer alır.

Manyetik Kireç Önleyici Kullanım Alanları

Başlıca kullanım alanları su ile çalışan cihazlar olarak karşımıza çıkar. Zamanla ortaya çıkan kireç birikimi bu tür cihazların makinenin parçalarına zarar vermesine neden olur. Bu nedenle de bu tür kireç önleyicilerin kullanımı ile birlikte parçaların daha uzun süreler bozulmadan kullanılması mümkün olur. Günümüzde yaygın kullanım alanları arasında ev tipi kullanım başta gelir. Bu tür kullanımlar ile kombi, bulaşık makinesi, çamaşır makinesi, çay makinesi gibi aletlerin korunması ve daha uzun ömürlü olarak cihazların kullanılması sağlanır. Her türlü su arıtma ihtiyaçlarınızı karşılayan manyetik kireç önleyici sistemleri firmamızdan güvenle alabilirsiniz.

Bunların dışında aynı zamanda termal tesislerde boruların yoğun kireçten zarar görmemesi, klima cihazlarında kireç oluşmaması aşamasında da ön plana çıkar. Yüzme havuzu gibi alanlar yine akla gelen alanlar arasında yer alır. Bunların yanı sıra termik santraller ve çeşitli su arıtma sistemlerinde başarılı bir şekilde kullanımı da öne çıkan bir husustur. Esas olarak bu tür cihazların kullanım ile ev tipi ve sanayi tipi su kullanımlarının daha başarılı bir şekilde kireçsiz olması sağlanabilir. Son yıllarda kullanımı giderek artmaktadır.

Başlıca faydaları arasında bu tür sistemlerin suyun kalitesine etkileri başta gelir. Aynı zamanda kireç oluşumu cihazlara zarar verir. Cihazların kullanım ömrünün uzatılması gibi faydaları da bulunur. Bu tür kullanımlar sayesinde içme suyunun daha kaliteli olması, cihazların kireç taşı nedeni ile arıza göstermemesi imkânları da ortaya çıkmış olur. Aynı zamanda klasik cihazlara göre bakımlarının olmaması da yine artıları arasında önemli bir yer tutar.

Bu tür arıtma sistemleri maliyet olarak kendini kolay bir şekilde amorti eder. Aynı zamanda kimyasal bir işlem olmadığından dolayı kimyasal etkilerinin en az olarak görülmesi durumu karşımıza çıkar. Bu tür nedenlerden dolayı manyetik kireç önleyici sistemlerinin kullanımı sıklıkla karşımıza çıkan bir durumdur. Gerek içme suyunun sertliğinin iyileştirilmesi gerekse de uzun süreli kireç oluşumlarının engellenmesi aşamasında önemli bir üründür. Kireç önlemede sağladığı artılar ve aynı zamanda kimyasal bir etki bırakmaması ile ön plana çıkan firmamız ürünleri uzun kullanım imkânı sunar.

Manyetik Kireç Önleyici Nasıl Çalışır?

Manyetik alanın oluşması aşamasında artı ve eksi yüklerin önemi büyüktür. Bunun yanı sıra su içerisinde bulunan kalsiyum ve magnezyum atomları da artı ve eksi olarak birbirini çekerler. Bu çekimin bir sonucu olarak su akan kısımlarda kireç taşı oluşumu karşımıza çıkar. Bu nedenle de zamanla su akışının olduğu yerlerde taşlaşma gibi kireç oluşumları görülür. Kalsiyum ve magnezyum atomlarının ters tepkimesi sonucunda ise tersi işlem gerçekleşir.

Manyetik kireç önleyicinin çalışma prensibi bu esaslara bağlı olarak gerçekleşir. Oluşturulan manyetik alan sayesinde kalsiyum ve magnezyumun ters etkilenmesi ile birlikte oluşan kireç taşlarının çözünmesi ve yeni kireç taşı oluşumunun önüne geçilmesi sağlanmış olur. Kireç taşının bu tür manyetik etkiler ile toz haline dönüştürülmesi ve bu tür tozların da su içerisinde kaybolması ile birlikte istenilen nitelikli çözümler hayata geçirilmiş olur. Firmamız ürünleri arasında söz konusu ürünlerin değişik ebatlarda ve değişik özelliklerde olanları sizlere sunulur.

Gerek boy olarak gerekse de güç olarak bu tür cihazların farklı özellikli olanları bulunur. Aynı zamanda manyetik alan bazlı olarak da çeşitleri karşımıza çıkar. Boru tipine ya da kullanım yerine göre farklı ürünlerin kullanımı karşımıza çıkar. Sistemin çalışma prensibi temel olarak manyetik alan üzerine kurulu olduğu için bu tür ürünlerin kullanımı aşamasında yan etkileri hakkında endişe duyulmaya ihtiyaç yoktur.

Bu cihazın elde edilmesi aşamasında internet ortamından satın alma imkânı da karşımıza çıkar. Aynı zamanda ürünün kullanımı aşamasında başarılı çözümler için firmalardan bilgi alabilirsiniz. Daha nitelikli kullanım özellikleri ve aklınıza takılan sorular için internet üzerinden satış yapan firmalardan daha detaylı teknik özellikleri öğrenebilirsiniz. Günümüzde kullanımı giderek artan popüler bir ürün olarak karşımıza çıkan bir üründür. Her çeşit manyetik kireç önleyici ürünü firmamız garantisi ile temin edebilirsiniz. Firma olarak sizlere en iyi ürünleri en uygun fiyatlar ile temin ederiz.