Karbul Su Arıtma Cihazı

Su Arıtma Filtreleri

Su Arıtma Filtresi Nedir? Nasıl Kullanılır?

Sizler de evlerinizdeki en önemli cihazlardan biri olan su arıtma cihazlarına sahipsiniz yahut sahip olmak istiyorsunuz ve bu cihazların içerisindeki filtreler hakkında daha çok bilgi sahibi olmak istiyorsunuz. Sularınızı daha temiz hale getiren ve lezzetli suya ulaşmanızı sağlayan bu filtreler hakkında merak ettiklerinize kısaca değinmek istedik. Su filtresi, temel amacı içtiğiniz suyu zararlı bakterilerden arıtma işlemi yapan bir yapı taşıdır. Su filtrasyonu yapmadan musluklarımızdan akan suyu içmek vücudumuz için geri dönüşü olmayan sağlık problemlerine neden olabilir. Su arıtma filtre yöntemi ile sağlıklı suya ulaşmak mümkün. Hem içtiğiniz suyun hem de yemeklerinize kattığınız suyun kireçsiz, saf bir su olduğunu bilmenizi sağlar aslında arıtıcı filtresi. Su filtreleri birçok farklı çeşit ve tarzda olabilir. Su filtreleri yapıları itibari ile gösterdikleri çalışma yöntemleri birbirinden farklı olan aracılardır.

En İyi Su Arıtma Filtresi

En iyi arıtma filtresi kuşkusuz size en sağlıklı, kaliteli ve lezzetli suyu sunan filtrelerdir. Su arıtma cihazlarının içerisinde birbirinden farklı görevleri üstlenen birçok arıtıcı filtre bulunuyor ve hepsi musluğunuzdan gelen suyun farklı bir zararını süzüyor. En iyi ve lezzetli suyu içmenizi sağlıyor. Arıtma filtre fiyatları bakımından size ve bütçenize en uygun olanıdır, bütçe demişken damacana su içtiğinizi düşürsek su arıtma cihazlarından birine en yakın zamanda sahip olmanızı öneririz. Fiyatları bakımından oldukça uygun olan bu cihazlar sizlerin de damacana derdinden kurtulmanızı sağlayacak birer kahraman olabilir. Su filtresi fiyatları, su arıtma cihazı fiyatları ile uzun vadede bütçeniz için güzel bir dost olur.

Kaç Çeşit Su Arıtma Filtresi bulunuyor?

Klasik bir su arıtma cihazında beş adet filtre bulunur. Bir tanesi ana filtredir ve en sonda ise tatlandırıcı bulunur, bunlar bir su arıtma cihazının temel elementlerini oluşturur. Su arıtma filtreleri suyunuzun PH değerlerini vücudunuza uygun hale getirerek alkali olmasını sağlar. Ayrıca suya mineral filtresi sayesinde mineral katar ve güvenle suyunuzu içmenizi sağlar. Kısaca isimlerinden ve işlevlerinden bahsedelim; post karbon filtre suyun acılığını alan ve suya yapaylık katmadan berraklaştıran, saflığını koruyan filtredir. Membran filtre suyun moleküllerine ayrılmasını sağlar ve bahsettiğimiz mineral değerlerini suya katar aynı zamanda tortu, kum, tuz gibi elementlerden suyu arındırır. CTO karbon filtre suyun içerisindeki kötü tat ve kokuyu yok eder. GAC karbon filtre sülfür, klor gibi kimyasalların sudan uzaklaşmasını sağlar. Sediment filtre sudaki çamur, pas gibi küçük partikülleri sudan uzaklaştırır.

Su Arıtma Cihazı Filtreleri Ne Zaman Değişir?

Su arıtma cihazlarının filtreleri bu cihazların en önemli parçasıdır. Bu cihazlardaki bazı filtrelerin her yıl, bazı filtrelerin altı ay veya iki yılda bir değişmesi ve bakımlarının yapılması cihazının ömrünün uzamasını sağlar. Bir filtrede sorun olduğunu nasıl anlarım diye düşünüyorsanız suyun berraklığına bakmanız yeterli olacaktır. Su arıtma filtre değiştirme zamanının geldiğini kolaylıkla anlayabilirsiniz. Bu filtrelerin üç ile altı ay arasında temizlenmesi gereklidir. Bu filtreleri temizleme işlemini kullanma kılavuzuna uyarak rahatlıkla yapabilirsiniz. Ancak temizlenme özelliği bulunan filtreler için geçerlidir bu, eğer cihazınızdaki filtre temizlenebilir özelliğe sahip değilse kesinlikle bunu denememelisiniz, cihazınız için talimatlarda yazmayan hiçbir şeyi yapmamalısınız. Temizleme özelliği bulunmayan filtrelerin değiştirilmesi zorunludur. Filtrelerin düzenli bakımı ve değişimi sağlandığında cihazınız sağlıklı ve güzel çalışır. Filtrelerin çeşitliliği, bakımı aklınızı karıştırmasın. Bunlar son derece kolay işlemlerdir ve bütçe bakımından da sağlık bakımından da her zaman en iyisi arıtma cihazlarıdır.