Karbul Su Arıtma Cihazı

Endüstriyel Ozmoz Sistemler

Endüstriyel Ozmoz Sistemler

Türkiye’de özel standartlarla uygulanan en özel sistemler halinde yüksek kaliteyle uygulanan sistemlerdir. Bu uygulama sadece Türkiye içinde değil yurt dışında da tercih edilen profesyonel sistemlerdendir. Endüstriyel alanda uygulanan bu sistemler beklentinin üzerinde oldukça kusursuz hizmet vermektedir. Verilen bu hizmette sorunlara en uygun çözümler üretilir. Bu endüstriyel ozmoz sistemleri uygulaması çok kolay ve rahat olduğu için zaman açısından da oldukça tasarrufludur.

Çoğunlukla endüstriyel hizmet veren birimler tarafından oldukça önerilir. Önerilme nedenleri ise bu kullanılan sistemler çürüme, bozulma gibi problem yaşatmamasıdır. Bu sistemlerde temel amaç kalitedir. Yüzde yüze varan kalite oranı sunar. Ve uzun yıllar boyunca bu kalite devam eder.

Güvenle Korkmadan Kullanılır

Endüstriyel ozmoz sistemler korkmadan gönül rahatlığıyla kullanılan sistemlerdendir. Bu sistem 2 angström boyunca meydana gelen filtrasyon yeteneğiyle suyun içinde bulunan bazı iyon ve mineralleri anında tutar. Ve böylelikle su temizlenmiş bir halde olmuş oluyor. Bu sistemler birden bu işlevi gerçekleştirmez daha çok kademeli olarak işlevini gerçekleştiriyor. Bu sistemler sayesinde endüstriyel alanda kullanılabilecek saf su gereksinimi kolay bir şekilde sağlanmış oluyor. Bu sistemler sayesinde suda bulunabilen zararlı maddeler ortadan kalkar.

Bu zararlı maddeler ortadan kalktığı için su artık doğal ve saf bir hal alır. Bu kirli suların arıtımının yanında tuzlu sudan saf su yapımında da rol alır. Örneğin; deniz suyu tuzlu olduğu için bu sistemler kullanılarak tuzlu sudan artık saf su elde edilmiş olunur. Bu gibi daha çok alanda işlev görebilir. Yani uygulama alanı oldukça geniştir. Diğer su arıtmalardan farkı ise geniş bir yelpazede hizmet verebilir bir özelliğinin bulunmasıdır.

Ozmoz Sistemin Özellikleri

Bu sistemin birbirinden farklı pek çok özelliği bulunuyor. Bu özelliklerinden ise en önemlisi belirli bir ağırlığa sahip olmasıdır. Hafif olduğu için bu sistem kolaylıkla taşınabilir. Kolay taşınmasının yanında montaj edilmesi ve montaj edilen yerden sökülme işlemi çok kolaydır. Bu montaj edilme işlemi bu hizmeti alacak kişileri zorlamaz. Çünkü hu sistemin kurulup sökülmesi için bu alanda hizmet veren firma uzmanları bulunur. Bu uzmanlar bu işlemi yaparken herhangi bir ücret talep etmezler. Yani bu işlem için herhangi bir ek ücret ödemedi gerçekleştirilmez. Bir diğer özelliği bu sistemlerin uzun ömürlü olmasından gelir. Bu sistemin uzun süre kullanılmasıyla diğer su arıtma cihazlarından ayrılır.

Diğer cihazlara göre bu sistemler daha kalitelidir. Ve bu sistemler minimum olarak 5 yıl dayanmaktadır. En az 5 yıl boyunca bu ürün güvenle kullanılabilir. Bu ürün profesyonel olarak hizmetini gerçekleştirir. Bu profesyonel oluşu da artı bir özellik kazandırır. Yılın hangi döneminde olunduğu fark edilmez her dönemde bu sistemler uygulanabilir. İster bulunulan mekân kapalı olsun isterse açık olsun fark etmeden iki bölmeye de uygulanabilir. Yüksek ısıya karşıda direnç gösterir. Direnç özelliği olduğu için güneşten hiç etkilenmiyor bile denilebilir.

Endüstriyel Ozmoz Sistemlerde Dikkat Edilecek Noktalar

Endüstriyel ozmoz sistemler kullanırken de dikkat gerektiren noktalar bulunur.

  • Bu ürünleri talep ederken kurumsal kimliği bulunan firmalar üzerinden talepler geçekleştirilmelidir. Aksi takdirde kaliteden ödün verilmiş olunur.
  • Garanti süresi bulunan ürünler tercih edilmelidir.
  • Bu cihazların beklentiyi karşılayacak şekilde seçilmesi de oldukça önemli bir husustur.
  • Hangi alanlarda kullanılacağını belirlemeden önce bu sistemler hakkında uzman olan bir kişiye mutlaka danışılmalıdır.
  • Uygun maliyetinin olması da yine etkilidir.
  • Önemli noktalarından olan kaliteli oluşu da oldukça etkilidir.
  • Bu cihazlar tek alınabileceği gibi kullanım alanına göre toplu bir şekilde de talep edilebilir. Toplu alımlarda çoğunlukla fiyatlarda indirime gidilir.
  • Bu cihazlar arızalanmadığı için uzun yıllar kaliteli bir şekilde hizmet veriyor. Endüstriyel alan dışında endüstriyel ozmoz sistemler sanayi alanında, özel sektör gibi alanlarda da hizmete sunulmuştur. Yani hangi işletmede çalışılırsa çalışılsın bu cihazlardan faydalanılır.

Neden Tercih Ediliyor?

Tercih edilme sebeplerinden ilki diğer amatör su arındırma cihazlarının aksine verimli bir şekilde uzun süre çalışabiliyor oluşundan gelir. Diğer cihazların tam garantili olmama sebebi ise içeriklerinin kalitesiz oluşudur. Giderilmesi gereken soruna çözüm olmaz. Endüstriyel ozmoz sistemler ise bu durumun tam tersi bir özellik gösterir.

Baya kaliteli oldukları için küçük firmaların yanında geniş çaplı büyük firmalar içinde kullanılır bir sistemdir. Bu cihazların çok kaliteli olmasının yanında kaliteye göre düşük bir fiyat içerir. Bu cihaz diğer cihazların aksine çevreye olumsuz etki göstermez. Yani herhangi bir kokuya ya da yabancı madde salınımına sebep olmaz. Bu yönüde pek fazla talep görmesine sebep olur. Bu talepte üretici firmanın gider maliyetini fazlasıyla karşılar.

Hangi Alanlarda Uygulanır?

Endüstri, kamu ve özel sektörlerde çoğunlukla endüstriyel ozmoz sistemler tercih edilir. Bu cihazlara artı özellik katan bir yönü güneşe dayanıklılığının yanında soğuğa karşıda oldukça dayanıklı olmasıdır. Yangın gibi bir durumla karşılaşılırsa dahi pek fazla zararla karşılaşılmaz. Bunun sebebi ise kaliteli bir yüzeye sahip olmasıdır. Bu kaliteli oluşu da sisteme soğuk ve sıcak fark etmeksizin dayanıklılık sağlar. Bu sistemler zararlı suları sağlık için herhangi bir sakıncası olmayan bir suya dönüşmesinde rol alıyor. Yani suyun arındırılmasında oldukça tasarruf sağlamış oluyor. Bu sistemlerin kurumsal olması da çok önemli bir husustur. Bu kurumsal olması kullanılacak sisteme karşı da güven duygusunu geliştirir.

Bu kurumsal oluşuyla birlikte bu sistem uygulanırken herhangi bir ücret ödemesi yapılmaz. Çünkü kurumsal ürünler müşteri memnuniyetine ve kaliteye daha fazla önem verir. Bu gibi hizmetler çok iyi bir şekilde gerçekleşirse müşteri memnuniyeti ve tekrar talebi de o şekilde artış göstermektedir. Yani kurumsal firmalar diğer firmalardan farklılık gösterir.

Fiyat Aralığı Nedir?

Bu alanda hizmet veren sistemlerde ilerleyen zamanlarda fiyatlarda da değişiklik gösterir. Yani belirli sabit bir tutarı yoktur. Bu yüzden sistem seçiminde fiyat araştırması yapılması gerekir. İstenilirse birebir konuşarak ya da internet üzerinden kurumsal niteliği olan sitelerden araştırma yapılabilir. Bu cihazların seçimi özelliklerine göre değişir. Bu özelliklerde firmanın özelliği, uygulandığı alanın genişliği gibi faktörlerden fiyat değişimi gerçekleşir. Şimdiki zamana bakılacak olursa geçmişteki fiyatlarına oranla bu dönemde daha uygun fiyatları mevcuttur. Kalitesine göre fiyatları düşüktür. Bu kaliteyi gören bireyler bu cihazları daha fazla talep etmektedir. Minimum 5 yıl kullanım ömrü bulunduğu için pek fazla maliyet yükü bulunmaz. Takılma ve sökülme işleminde de herhangi bir ücret talebi gerçekleşmediği için bu ürünlerin maliyeti sıfırlanmış bir duruma geliyor. Ayriyeten firmayla konuşarak kargo ücretinde ve üründe indirime de gidilebilir.

Bu ürünleri kullanmadan önce kullanan kişilere de danışılabilir. Kullanan kişilerden hep olumlu yanıtlar alınacaktır. Çünkü herhangi bir olumsuz etkisi bulunmaz. Çevreye herhangi bir kötü görüntü oluşturmaz adeta bulunduğu ortama hemen ayak uydurur. Bulunulan ortamda içme suyu zor temin ediliyorsa bu sistem bu bölgeye bire bir yararlı bir sistem olacaktır. Tuzlu sudan bile saf içilebilir su elde ettiği için talebi çok fazladır. Denizin ortasında olan bir kişi için can kurtarıcı bir sistem olur. Bu cihazla elde edilen suyun insana herhangi bir kötü yan etkisi olmaz.