Karbul Su Arıtma Cihazı

Arıtılan Suyun PH Değeri Ne Olmalı?

Arıtılan Suyun PH Değeri Ne Olmalı?

Sağlığını önemseyen insanlar için günlük su tüketim miktarının yanı sıra tüketilen suyun bileşenleri de çok önemlidir. Bu sebeple günümüzde birçok insan ekonomik ve kullanımının pratik olması sebebiyle su arıtma cihazlarını tercih etmektedir.

Su arıtma cihazları içerisindeki filtreler sayesinde sudaki zararlı maddeleri ayrıştırarak içimi yumuşak ve vücudumuz için sağlıklı su üretmektedir. Ancak arıtılmış sularda da sağlığımız için dikkat etmemiz gereken bir takım noktalar bulunmaktadır. Bunlar içerisinde birçok insanın merak ettiği soru ise arıtılmış suyun PH değerinin kaç olması gerektiğidir. Bu soruyu cevaplamadan önce suyun PH değerinin ne anlama geldiğini açıklayalım. Bu değer suyun asidik-bazik olma durumunu ifade etmektedir. Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalar neticesinde bu değerin 0 ile 14 arasında değiştiği gözlemlenmiştir. PH değeri 7 olan sular nötr kabul edilmiş ve 7’nin altındaki değerlerin asidik özellik gösterdiği belirlenmiştir. Suyun asidik özellik göstermesi ise içerisindeki karbondioksit oranının fazla olduğu anlamına gelmektedir. PH değeri 7’nin üzerinde olan sular ise bazik özellik göstermektedir. Bunun sebebi de suyun içerisinde insan sağlığı için faydalı olan kalsiyum bikarbonat ve alkali tuzların fazla olmasıdır. Yapılan araştırmalar sonucunda insan sağlığı için yararlı olan suların PH değerinin ise 7.5 - 9.5 arasında olması gerektiği tespit edilmiştir. İçtiğiniz suyun PH değerinin bu değerlerin altında ya da üstünde olması sağlığınıza zarar verebilir. Su arıtma cihazlarının içerisindeki su arıtma filtreleri bu noktada büyük önem taşımaktadır. Bu filtreler suyun PH değerinin 7.5 - 9.5 arasında kalmasını sağlayacak şekilde üretilmelidir. Bunun yanı sıra suyun sertleşmesine sebep olan magnezyum ve kalsiyum miktarını da dengeleyerek içimi yumuşak ve sağlıklı mineralleri içeren sağlıklı içme suyunun elde edilmesini sağlamalıdır. Aksi takdirde tükettiğimiz arıtılmış sular da biz farkında olmadan sağlığımıza zarar verecektir.

Sonuç olarak sudaki zararlı maddelerin ayrıştırılmasının yanı sıra arıtma sonucu elde edilen suyun da bir takım mineralleri içermesi gerekmektedir. Bu sebeple su arıtma cihazı tercih ederken ürünün kaliteli ve firma güvencesi altında olması son derece önemlidir. Karbul Su Arıtma cihazları öncelikle sağlıklı ve güvenilir içme suyu anlayışıyla üstün kaliteli su arıtma cihazlarını müşterilerine sunmaktadır. Su arıtma cihazlarının içerisindeki su arıtma filtreleri sayesinde arıtılmış suyun PH değerini 7.5 - 9.5 arasında tutmaya özen göstermekte ayrıca suyun sertliğini de ayarlayarak yumuşak, içimi rahat ve yararlı mineralleri içeren sağlıklı içme suyunun elde edilmesini sağlamaktadır. Karbul Su Arıtma cihazları müşteri memnuniyetini ön planda tutan hizmet anlayışı ile sağlıklı bir yaşam ve sağlıklı nesiller için her zaman yanınızdadır. Karbul Su Arıtma cihazlarıyla arıtılmış su tüketin, sağlıklı kalın.