Karbul Su Arıtma Cihazı

Su Arıtma Cihazı Ne Kadar Atık Su Atar?

Su Arıtma Cihazı Ne Kadar Atık Su Atar?

Su arıtma cihazları içme suyunuzun kalitesini düşüren ve sağlığınızı olumsuz etkileyebilecek maddeleri temizledikten sonra bu maddeleri dışarı atar. Atılan bu su ise atık su olarak adlandırılır.

Ortalama olarak su arıtma cihazları 1/3 oranında atık su atmaktadır. Ancak atık su miktarını etkileyen birçok unsur bulunduğu için bu oranın her zaman sabit kalması beklenemez. Örneğin bulunduğunuz bölgedeki suların genel özelliği, şebeke sularının yapısı, suyun basıncı, su arıtma cihazının marka ve özellikleri vb. etkenler atık su miktarını etkilemektedir. Atık su miktarı arttığında bu artış faturanıza da yansımaktadır. Hatta birçok insan bu sebeple su arıtma cihazının maliyetli olduğunu da düşünmektedir. Ancak ortalama standarttaki bir su arıtma cihazının ürettiği atık sudan kaynaklı olarak faturanıza yansıyan tutar ayda 3-5 lira civarında olacaktır. Dolayısıyla atık su miktarı sebep gösterilerek su arıtma cihazı kullanımının maliyetli olduğu düşüncesi tamamen yanılgıdan ibarettir. Şunu da belirtmeliyiz ki atık su sanılanın aksine israf da değildir. Çünkü atık su şebeke sularının arıtma işleminden sonra ortaya çıkan kirli ve kullanılamayan kısmıdır. Eğer arıtma işlemi yapılmazsa sağlığımızı tehdit eden bu kirli sularda bulunan bakteri, mikroorganizma ve birtakım kimyasallar vücudumuza girmektedir. Dolayısıyla su arıtma cihazlarının belli miktarda atık su dışarıya atması oldukça normal bir durumdur. Bu atık suyu ise bahçe sulama, ev temizliği gibi alanlarda kullanarak değerlendirebilirsiniz. Önemle üzerinde durulması gereken diğer bir konu ise su arıtma cihazının çok az atık su atması kaliteli ve ekonomik olduğu anlamına gelmediğidir. Aksine bu durum suyun yeterince arıtılmadığını ifade etmektedir.

Dolayısıyla birçok insanın su arıtma cihazı alırken sorduğu "Su Arıtma Cihazı ne kadar atık su atar?" sorusunun net bir cevabını vermek mümkün değildir. Ancak yukarıda belirttiğimiz ortalama miktar tüm su arıtma cihazları için normal kabul edilmektedir. Piyasada en az atık su mantığıyla satış yapan güvensiz markaların ürünlerini kullanmanız durumunda tükettiğiniz su siz farkında olmadan sağlığınızı tehdit etmeye devam edecektir. Tam tersine su arıtma cihazının çok fazla atık su atması da tercih edilen bir durum değildir.

Tüm bu sebeplerden dolayı bir su arıtma cihazı alırken mutlaka güvenilir bir markadan profesyonel destek almalısınız. İnsan sağlığını, müşterilerinin güven ve memnuniyetini ön planda tutan Karbul Su Arıtma Cihazları sağlıklı su tüketiminizi desteklemektedir. İhtiyacınıza en uygun su arıtma cihazına kaliteli ve ekonomik olarak sahip olabilmeniz için sizleri Karbul İzmir Bornova şubemize bekliyoruz.