Karbul Su Arıtma Cihazı

Tandem Su Yumuşatma Sistemleri

Tandem Su Yumuşatma Sistemleri

Ülkemizdeki mevcut su kaynakları yüksek oranda kalsiyum ve magnezyum iyonları içermektedir. Bu iyonlar da suyun kireçlenmesine sebep olmaktadır. Kireçli sular ise özellikle endüstriyel alandaki üretim süreçlerinde ciddi hasarlar yaşanmasına yol açmaktadır. Tandem Su Yumuşatma Sistemleri kireçli suların meydana getirdiği bu zararlı etkileri en aza indirmek amacıyla geliştirilmiş olan sistemlerdir.

Tandem Su Yumuşatma Sistemleri kesintisiz su tüketen sanayilerde yüksek derecede sertlik içeren suların yumuşatılmasında kullanılan son derece uygun ve ekonomik sistemlerdir. İki yumuşatma ünitesinden oluşan bu sistemlerde su yumuşatma işlemi iyon değiştirme yöntemiyle gerçekleşmektedir. İyon değişimi sertliğe ve kireçlenmeye sebep olan kalsiyum ve magnezyum iyonlarını içeren suyun katyonik bir reçineden geçirilerek reçineye bağlı bulunan sodyum iyonları ile yer değiştirir. Böylece sudaki sertliğe sebep olan iyonlar sudan uzaklaştırılarak yumuşatılmış su elde edilir. Tam otomatik tandem su yumuşatma ünitelerinde, reçine tankları dönüşümlü olarak çalışmaktadır. Tanklardan biri sürekli yumuşatma işlemi yaparken diğer tank sisteme 24 saat sürekli olarak yumuşatılmış suyun aktarılmasını sağlar. Zaman kontrollü olarak çalışan bu sistemlerde sistemden geçen suyun miktarına göre sürekli yumuşatma işlemi yapılır. Bu sayede insan müdahalesine ihtiyaç duyulmadan ve suyun yumuşatılması için üretimin durdurulmasına gerek kalmadan sisteme sürekli yumuşatılmış su aktarılarak daimi şekilde üretim sağlanmış olur. Elde edilen bu su sayesinde üretimde kullanılan makineler kirecin zararlı etkilerinden korunarak uzun yıllar sorunsuz olarak çalıştırabilir. Böylece kısa vadede işletme için makinelerin hasarından kaynaklanan maddi kayıpların önüne geçilmiş olur. Ayrıca üretim sürecinde yumuşatılmış su kullanılarak elde edilen ürünlerin de kalitesinin arttığını ve insan sağlığını kirecin zararlı etkilerinden koruyarak güvenli tüketim sağlandığını düşünürsek işletmenin sahip olacağı tandem su yumuşatma sistemleri işletmeye uzun vadede müşteri memnuniyeti ve yüksek karlılık sağlayacaktır.

Karbul Su Arıtma Sistemleri sert ve kullanılamaz olan kireçli suların zararlı etkilerinden arınmak istediğinizde güvenle tercih edebileceğiniz tandem su yumuşatma sistemleri ile bireysel ve toplumsal sağlığınızı korumanızın yanı sıra işetmeniz için de yüksek karlılık sağlamanıza destek oluyor. Karbul Su Arıtma Cihazları tarafından kullanımınıza sunulan Tandem Su Yumuşatma sistemleri ile sağlık ve bütçenizden taviz vermeden suyunuzu lezzetle ve güvenle tüketebilirsiniz.