Karbul Su Arıtma Cihazı

Hamilelik Döneminde Su İçmenin Önemi

Hamilelik Döneminde Su İçmenin Önemi

İnsan sağlığı ve dünyadaki yaşamsal döngünün devamlılığı için su oldukça önemli bir yere sahiptir. Vücudunuz için yeterli miktarda su tüketmediğinizde çeşitli sağlık problemleri ortaya çıkmaktadır. Bu sebeple normal bir insan günde ortalama 2,5 litre su tüketmelidir. Hamilelik döneminde ise anne adaylarının vücudunda meydana gelen birtakım değişiklikler sebebiyle vücudun su ihtiyacı da artmakta ve günlük su tüketim miktarı 3-3,5 litreye kadar çıkabilmektedir.

Hamilelik sürecinde anne ve bebeğin sağlığı için yeterli miktarda su tüketimi oldukça önemlidir. Anne için yeterli miktarda su tüketimi cildin parlak ve sağlıklı görünmesini sağlar ve vücutta oluşan çatlakları azaltır. Bu dönemde oldukça fazla yaşanan idrar yolu enfeksiyonları, kabızlık ve buna bağlı olarak ortaya çıkan hemeroid problemlerini önler. Özellikle yaz aylarında hamile olan anne adaylarının çok sık terlemesiyle kaybettikleri sıvı miktarını dengeler. Bulantı, kusma, mide yanması gibi şikâyetleri azaltır. Vücutta ödem oluşumunu engeller. Bebek için ise anne karnında bebeğin içinde yaşadığı amniyotik kesenin içerisinde bulunan amniyotik sıvının azalması ve temizlenmemesi gibi sorunları azaltır. Bu dönemde yeterli su tüketimi bebeğin akciğer gelişimini destekleyerek sağlıklı büyümesine yardımcı olur. Rahim kasılmalarını engelleyerek erken doğum tehlikesini önler.

Anne adayları hamilelik süresince hem kendileri hem de bebekleri için suyun bu faydalarını göz önünde bulundurarak günlük su tüketimine dikkat etmelidir. Ancak bu faydaları tam anlamıyla sağlaması için tüketilen suyun da sağlıklı olması son derece önemlidir. Günümüzde doğal kaynaklarda yaşanan kirlenmeler sonucu evlerimizde bulunan şebeke suları sağlığımızı tehdit etmektedir. Bu sebeple anne adaylarının yeterli miktarda su tüketimi kadar tükettikleri suyun kalitesini de göz önünde bulundurmaları oldukça önemlidir. Annenin aldığı tüm sağlıklı gıdalar ve vitaminler gibi tüketilen su da doğrudan bebeği etkilemektedir. Dolayısıyla anne ve bebek sağlığı açısından tüketilen suyun zararlı bakteri, mikroorganizma, çeşitli kimyasallar vb. içermemesine dikkat edilmelidir.

Karbul Su Arıtma Cihazlarıyla evlerinizdeki şebeke suyunu içerdiği zararlı maddelerden arıtarak sağlıklı suya evinizin konforunda ulaşabilirsiniz. Böylece hem kendinizi hem de bebeğinizi musluk suyunun zararlı etkilerinden koruyarak sağlıklı bir hamilelik süreci geçirebilirsiniz. Sağlıklı bir yaşam ve sağlıklı nesiller için Karbul Su Arıtma Cihazları her zaman yanınızda.