Karbul Su Arıtma Cihazı

Su Arıtma Cihazı Sınıflandırılması

Su Arıtma Cihazı Sınıflandırılması

Su arıtma cihazlarının tarihi 17. yüzyıla kadar uzanmaktadır. Sir Francis Bacon, deniz suyunu, hazırladığı bir filtre cihazından geçirerek tuzdan arındırmaya çalıştı. Bu su arıtma deneyi başarılı oldu ve yeni bir sistemin başlangıcı oldu.

Paisley adlı bir bilim insanı, İskoçya'da ilk kez su arıtma tesislerinde kum filtreleri kullanmaya başladı. Paisley tarafından yapılan bu kum filtre sistemi o tarihten 20 yıl sonra mühendisler tarafından geliştirilmiş ve 1829 yılında İngiltere'de ilk su arıtma cihazını üretmişlerdir. Bu araştırma zamanla tüm İngiltere'ye yayılmış ve su arıtma cihazları tüm dünyada yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. Şebeke suyunu çeşitli filtrasyon sistemleri ile içilebilir hale getiren ve sağlıklı su içimini sağlayan arıtma cihazları kendi arasında çeşitli sınıflara ayrılır.

Su Arıtma Ekipmanlarının Standart Oluşma Süresi

Su Arıtma Ekipmanları İlk minimum su kalite standartları Londra'daki su arıtma ekipmanı firmaları tarafından geliştirilmiştir. Bu düzenlemeler "Temiz ve saf su" sloganıyla yazılı hale getirilmiştir. 31 Aralık 1855'ten itibaren, “su arıtıcılarını en verimli şekilde filtrelemeyi” zorunlu kılan yeni bir standart getirildi. Bu kararlar Avrupa ülkeleri için emsal teşkil ediyor. Birçok Avrupa ülkesi, İngiltere'den başlayarak bu su arıtma cihazının kalite standartlarını ve filtrasyon kararlarını kendi ülkelerinde uygulamaya başlamış ve kendi su standartlarına göre düzenlemiştir.

Su arıtma sistemlerinin tarihi boyunca ilk gelişmelerin İngiltere'de gerçekleştiği tespit edilmiştir. Su filtrasyon sistemlerini basınç kriterleri ile görmek, su arıtma ekipmanlarında yeni yeniliklere yol açmıştır. Otomatik basınçlı filtreler ilk olarak 1899'da İngiltere'de ortaya çıktı ve onları bugünkü haline getirmek için ilk adımlar atıldı.

İçme Suyu Kalitesi

Her zaman yaşamın kaynağı olarak bilinen ve yaşamın vazgeçilmezi olan su kalitesi sürekli tartışılmakta ve çeşitli görüşler dile getirilmektedir. Sınıflandırma, suyun pH'ına dayanmaktadır, ancak bazı bölümler mineral puanına göre değerlendirmeyi tercih etmektedir. Zamanla, suyun pH'ı ne kadar yüksek olursa, o kadar sertleştiği anlaşıldı ve bu da içeceğin tadının kaybolduğunu gösteriyor. Ancak lezzetli mi sağlıklı mı sorusuna cevap verdiğimde çeşitli görüşler ortaya çıktı.

Suyun pH'ından ve içeceğin yumuşaklığından vazgeçemeyenler, tatlandırıcı filtresini icat etti ve bu soruna bir çözüm üretti. Aroma filtreleri doğal hindistancevizi özünden yapılır, bu nedenle yüksek kaliteli su içmek için lezzetten ödün vermeniz gerekmez. Su arıtma cihazına ilave bir tatlandırıcı filtre takmak size alkali suyun sertliğinden daha yumuşak bir içecek verecektir.

Su arıtma cihazları, suyu birçok filtreden geçirerek temiz içme suyu sağlar. Öncelikle suyu bir ön filtrasyon işleminden geçirerek temizler. Karbon filtre işlevi, suda kötü koku ve tat oluşumunu engeller. Son aşamada ise ters osmoz sistemi ile membran filtreye verilen su, suyun su arıtma cihazından insanlara içilebilir bir şekilde taşınması prensibi ile çalışmaktadır. Saf su endüstrisi gibi yerlerde yaygın olarak kullanılır. İçme suyu sağlığınıza faydalı mineraller içermelidir. Bu filtreler, sağlıksız parçaları ayırarak, kullanıcıya kaliteli parçalar sunma prensibiyle çalışır.

Su Arıtma Sisteminde Karbul

Bu sistem sayesinde şebekedeki sudan en küçük mikroorganizmalara kadar ayrıştırılır. Çoğu ilimizde musluk suyunuzdaki klor miktarını azaltabilirsiniz.

Ters Osmoz Sistemi

Sistemde en önemli filtre görevi gören membran filtre kaliteli olmalıdır. Filtrelenmiş su arıtma cihazı ve kullandığımız parçalar hakkında bilgi almak için deneyimli dostlarımızla görüşerek bilgi alabilir, bulunduğunuz yere ve ailenize en uygun su arıtma cihazını seçebilirsiniz. Tüm Türkiye'ye hizmet veren servis ağımız ile filtre montajı, bakımı ve değişimi için ömür boyu ücretsiz servis hizmeti ile hemen başlayın.

Hangi Su Arıtma Cihazını Almalıyım?

Şu anda piyasada birçok farklı su arıtma cihazı türü bulunmaktadır. Su arıtma cihazı kullanırken yaşam alanlarına göre tasarlanmış cihazları tercih etmeniz kullanım rahatlığını artıracaktır. Özellikle piyasada birçok farklı su arıtma cihazı çeşidi bulunmaktadır. Ofis veya iş yeri için doğru su arıtma cihazını alırken filtrenin kapasitesini ve özelliklerini göz önünde bulundurmalısınız.

Su Arıtma Cihazı Tavsiye

Yaşam alanlarında kullanımı kolay su arıtma cihazları, saf ve temiz su tüketilmesine yardımcı olur. Bu sayede aylık su tüketimine ve musluktan akan suyu kullanma imkânına para harcanmaz. Evde, işte, ofiste ve birçok alanda kullanım kolaylığı sunan bu cihazlar, alanında uzman firmalar tarafından sağlandığı sürece kullanım kolaylığını ve olanaklarını artırmaktadır.

Örneğin bir cihazın kullanım ömrü kalitesine ve markasına göre değişir. Ancak kullanım kılavuzunda belirtilen garanti süresi, cihazın uzun süreli kullanılmasını sağlar. Bu konuda Karbul su arıtma cihazı üreticimizi bulabilir, size uygun su arıtma cihazı tipini seçebilirsiniz. Bu konuda su arıtma cihazları tavsiye edilirse, belirli dereceler içinde derecelendirilecektir.

Su Arıtma Cihazı

Belirli tiplerde sınıflandırılan su arıtma cihazları belirli ölçülerde üretildiğinden, yaşam alanı ve nüfus yoğunluğuna göre kişiler için su arıtma cihazları tavsiye edilmektedir. 

Su arıtma cihazı satın aldığınızda cihazın kalitesi, markası ve özellikleri göz önüne alındığında yaşam alanınızda kullanmanız daha doğru olur. Cihazın günlük kapasitesi göz önünde bulundurulması gereken bir husustur ve günlük ihtiyaçlarınızı hesaplayarak bu büyüklükteki filtreleri seçmeniz, su ihtiyacınızı tüm gün boyunca kesintisiz olarak karşılamanızı sağlayacaktır.

Su Arıtma Cihazı Seçimi

Su arıtma cihazı satın alırken birçok markanın tavsiyelerini dikkate almalı ve yaşam alanınıza uygun su arıtma cihazını seçmelisiniz. Su arıtma cihazları belirli sistemlere göre sınıflandırılır, pompalı veya pompasız kullanılabilen bu sistemlerde basınç kapasitesi ve suyun arıtılma sayısı önemlidir. Ayrıca su arıtma cihazını evinizde ya da işyerinizde konumlandıracağınız alana göre boyut seçimi yapabilme imkânınız bulunur. Su arıtma cihazı aldığınız yetkili servis gerekli fizibilite çalışmasını yaptıktan sonra kurulumu yağacak ve düzenli olarak kontrol akışını takip edecektir.

Su Arıtma Modeli

Basınçlı sistemli su arıtma cihazı satın alırken, yaşam alanlarının nüfus yoğunluğunu ve günlük su tüketimini göz önünde bulundurmak gerekir. Bu sayede belirli haznelere ve çeşitli filtrelere sahip su arıtma cihazları satın alabilir ve en çok tavsiye edilen su arıtma cihazları bunların içine düşmektedir. Bu cihazlar belirli bir garanti süresi ve çeşitli kapasite oranları ile satılmaktadır.

Bugün, birçok şirket kendi su arıtma ekipmanlarını üretmektedir. Belirli firmalardan alabileceğiniz ekipmanların markası ve kalitesi çok önemlidir. Bu cihazlar belirli fiyat aralıklarında satışa sunulduğundan kaliteli cihazlar satın almak uzun süreli kullanım imkânı sağlayacaktır.Formun ÜstüFormun Altı