Karbul Su Arıtma Cihazı

Güzelbahçe Su Arıtma Cihazı

Güzelbahçe Su Arıtma Cihazı

Güzelbahçe su arıtma cihazı konusunda son teknoloji çalışmalar göstererek insan sağlığı için en faydalı suyu sunar. Su arıtma cihazları pek çok farkı çeşit ve kullanım modeli karşımıza çıkar. Su arıtma cihazlarını kullanmaya başladığınız ilk zamandan itibaren sağlığınızın ne kadar iyiye gittiğini görebilirsiniz. Su tüketimi yaz aylarında 3 ila 4 litre arasında kış aylarında ise 2 ila 3 litre arasında olmalıdır. Fakat tüketilen suyun kalitesi de çok önemli olmaktadır. Kalitesiz olan suyu ne kadar çok tüketirseniz tüketin herhangi bir fayda görmek mümkün olmaz.

Aksine musluk suyu tüketimi ile pek çok hastalık da meydana gelir. Sindirim sisteminde meydana gelen pek çok hastalığın sebebi tüketilen gıdalar ile alakalı olmaktadır. Bu sebeple su tüketimi esnasında kalite konusunda hassas davranmak gerekir. Tüketilen musluk suları içerisinde ciddi oranda ağır metal ve kimyasal madde bulunur. Bu kimyasal maddeler insan sağlığını çok kötü yönde etkiler. Temiz suları tercih ederek hem cildinizi hem de sağlığınızı en iyi duruma getirmeniz mümkün olur. 

Kirli Suyun Sağlığa Zararları Nelerdir?

Kirli su tüketiminin insan sağlığına pek çok farklı zararı mevcuttur. Suyun kirli olduğunu çok basit bir şekilde anlayabilirsiniz. Ağır bir kireç kokusu duyuyorsanız osu kesinlikle kireçlidir. Kireçli su tüketimi de bağırsak sistemini en kötü şekilde etkiler. Böyle bir durum ile karşı karşıya kalmamak aına Güzelbahçe su arıtma cihazı tercih edilebilir. Aynı zamanda suda bulunan kötü tat ve koku durumu da suyun kalitesiz ve kirli olduğunu gösteren unsurlar arasında yer alır.

Su arıtma cihazı ters ozmos sistemi sayesinde 5 farklı filtre yardımı ile suyun en iyi şekilde arındırılması konusunda fayda sağlayan cihazlar arasında yer alır. Kirli suyun cilt ve saç sağlığı üzerinde de olumsuzlukları mevcuttur. Suyun kirli bir şekilde tüketmesi hücre yenilenmesi konusunda ciddi olumsuzluklara sebebiyet verir. Bu sebeple su arıtma cihazlarına olan talep her geçen gün  artış gösteriyor. Siz de su arıtma cihazı tercih ederek musluk suyunuzu en kaliteli ve en sağlıklı formuna getirebilirsiniz.

Filtre Değişimi Neden Önemlidir?

Su arıtma cihazı temel olarak 5 filtreden oluşmaktadır. Bu filtrelerden en önemlileri aktif karbon filtresi ve membran filtre olmaktadır. Her bir filtrenin kullanım ömrü değişiklik gösterir.  Kullanım ömrü dolan filtreleri mutlaka değiştirmek gerekir. Filtre değişimi düzenli olarak yapılmadığı zaman insan sağlığına olumlu yönde etki yapan suları meydana getirir. İlk filtrenin süresi dolduğunda değiştirilmez ise diğer filtrelerin kullanımını olumsuz yönde etkilemeye başlar.

Bu sebeple her filtre birbirine bağlı olarak çalışma gösterir. Filtrelerin değişim göstermemesi durumunda su arıtma cihazının ömrü kalır ve dayanıklı yapısı olumsuz yönde etkilenmeye başlar. Uzun ömürlü bir su arıtma cihazı kullanımı sağlamak adına mutlaka filtreleri düzenli olarak değiştirmek gerekir. Membran filtrenin kullanım ömrü 8 ay ile 12 ay arasında değişiklik gösterirken diğer filtrelerin kullanım ömrü en fazla 12 aydır. Güzelbahçe su arıtma cihazı filtre değişimi konusunda çok hassas davranarak kontrollerini düzenli olarak sağlar. 

Ev İçin Su Arıtma Cihazı Modelleri Nelerdir?

Güzelbahçe su arıtma cihazı ev için ayrı ofis ve iş yerlri için ayrı modellerden oluşmaktadır. Ev için su arıtma cihazları tezgâh üstü su arıtma cihazı ve tezgâh altı su arıtma cihazı olmaktadır. Tezgâh üzeri su arıtma cihazı tezgâhın üstünde bulunur ve musluktan bağımsız olarak bir çalışma gösterir. Tezgâh altı su arıtma cihazı ise tezgâhın altında bulunur. Bu cihaz musluk suyu ile bağlantılı bir şekilde çalışma gösterir. Musluğa bağlanan cihaz suyu bu şekilde arıtarak tüketiciye ulaştırır. Daha çok tezgah altı su arıtma cihazları tercih edilir.

Hem musluk suyuna bağlı olarak arıtma özelliği göstermesinden hem de görsel açıdan daha kullanışlı bir yapıya sahip olmasından dolayı tezgâh altı su arıtma cihazı tercih edilmektedir. Arıtılmış ve lezzetli su tüketmek her insanın hakkıdır. Bu sebeple son yıllarda su arıtma cihazlarının çalışma mekanizmaları daha etkileyici bir hale gelmiştir. Her iki modelin de kapsamlı filtreleri bulunur. Bu filtreler yardımı ile su tamamen temizlenir ve arıtılır. 

Su Arıtma Cihazı Kullanmak Ekonomik Midir?

Su arıtma cihazı kullanmak damaca suya oranla çok daha ekonomiktir. 4 ila 5 kişilik bir ailenin haftalık su tüketimi göz önünde bulundurulduğu zaman su arıtma cihazı kullanımı çok daha ekonomik olacaktır. Su arıtma cihazını ilk aldığınız zaman toplu para ödersiniz. Daha sonra ise filtre değişim süreleri geldiği zaman yeni filtrelere ücret ödenir.

Bunun dışında herhangi bir ücret ödeme durumu söz konusu değildir. Su arıtma cihazı takıldığı zaman keyif ile musluk suyunu içmeniz mümkün olur. Musluğunuzdan akan suyu çok daha kaliteli bir hale getirmiş olursunuz. Uzun ömürlü bir kullanım göstermek ya da hasarlara karşı koruyabilmek adına mutlaka düzenli olarak filtre kontrollerini sağlamanız gerekir. Suyunuz çok kireçli ise su arıtma cihazı filtreleri bu durumdan kötü etkileyebilir. Güzelbahçe su arıtma cihazı sayesinde ekonomik ve sağlıklı bir su tüketimi sağlarsınız.

Su Arıtma Cihazının Faydaları

Su arıtma cihazının faydasını ilk kullanımda fark edersiniz. Su arıtma cihazı ile birlikte musluktan akan suyun tadında iyileşme oluşur. Aynı zamanda suyun kokusuz olması konusunda da büyük bir fayda sağlamaktadır. Diğer bir faydası ise diğer su sistemlerine nazaran daha avantajlı olmasıdır. Güzelbahçe su arıtma cihazı en sağlıklı suyu tüketmenizi sağladığı için sağlık açısından büyük bir fayda sağlar. Damacana su tüketen insanlar su bittiği zaman sipariş etmek ve siparişi beklemek zorunda kalırlar.

Fakat su arıtma cihazlarında böyle bir durum söz konusu değildir. İstediğiniz zaman istediğiniz kadar temiz ve sağlıklı suya erişim imkânı sağlarsınız. Dünyaya sağladığı fayda ise plastik üretimini  azaltmasıdır Damacana ve şişe suyu tüketimini azalttığı için plastik oluşumu da ortadan kalkacaktır. Su arıtma cihazının mineral filtresi sayesinde çok daha kaliteli bir su yapısı meydana gelir. Bu kaliteli suyun tüketimi de son derece sağlıklı olmanıza yarar.

Su Arıtma Cihazı Nasıl Kullanılır?

Su arıtma cihazı ile ilgili en çok merak edilen konulardan biri su arıtma cihazının nasıl kullanıldığı yönünde olmaktadır. Su arıtma cihazının kullanımı damacanadan bile daha kolay olmaktadır. Musluğunuzu açarak temiz ve sağlıklı suyunuza ulaşmış olursunuz. Güzelbahçe su arıtma cihazı en kola kurulumu sağlamaktadır. Kurulum tamamlandıktan hemen sonra suyunuzu kullanabilirsiniz. Musluğunuzu açar açmaz su arıtma cihazı bünyesinde bulunan 5 adet filtre çalışmaya başlar. Çalışmaya başlayan filtreler saniyeler içerisinde temiz suyu sağlar.

Hem ekonomik olan su arıtma cihazları hem de son derece kolay bir kullanım imkanı sunar. Diğer bir su arıtma cihazı model ile su sebili şeklindedir. Bu modelin kullanımında ise kapasitesi kadar suyu içerisine doldurmak gerekir. Daha sonra ise sebilin alt kısmındaki ilgili düğmeye basarak arıtılmış suyu tüketebilirsiniz. Sebil şeklinde olan su arıtma cihazlarının hem soğuk su hem de sıcak su sağlama imkanı vardır.