Karbul Su Arıtma Cihazı

Endüstriyel Su Yumuşatma Sistemleri

Endüstriyel Su Yumuşatma Sistemleri

Endüstriyel alanda birçok üretim aşamasında su kullanımı kaçınılmazdır. Kullanılan sular bazen doğrudan üretilen ürünlere etki ederken bazen de makinelerin çalışması, temizlenmesi vb. gibi alanlarda da kullanılmaktadır. Kullanım alanının bu kadar geniş olması ise tüketilen suyun etkilerinin incelenmesini zorunlu kılmaktadır.

Şebeke sularının içerisinde çözünmüş olarak bulunan yüksek orandaki kalsiyum ve magnezyum iyonları suyun kireçlenerek yapısının sertleşmesine sebep olmaktadır. Bu suların endüstriyel alanda hiçbir işlem görmeden kullanılması ise çoğu zaman telafisi mümkün olmayan ve yüksek maddi kayıplara sebep olan hasarlar oluşturmaktadır. Örneğin; üretim aşamasında kireçli su kullanılması üretilen ürünlerin kalitesini düşürür. Firmanın sahip olduğu üretim tesisindeki makinelerin kirecin zararlı etkilerine maruz kalarak çalışma performansının azalmasına yol açar. Bu durum ise beraberinde yüksek enerji tüketimine sebep olur. Kireçli suların tüm bu etkileri ise firmaların büyük mali kayıplar vermesine yol açarak ekonomilerini olumsuz yönde etkiler.

Su Yumuşatma Sistemleri kireçli ve sert suların meydana getirdiği tüm bu zararların önüne geçmek için geliştirilen en etkili teknolojik cihazlardır. Bu ürünler sayesinde suyun kireçlenmesine sebep olan maddeler İyon Değiştirme yöntemi ile sudan uzaklaştırılır. Böylece yumuşatılan su kullanıldığı tüm alanlarda sert ve kireçli suyun sebep olduğu hasarların en aza indirilmesini sağlar. Bu sayede firmanızın sahip olduğu üretim tesisini koruyarak uzun yıllar yüksek performans ile çalışmasını sağlayabilir ve üretim sonucunda elde ettiğiniz ürünlerin de kalitesini arttırabilirsiniz. Sonuç olarak sert ve kireçli suların meydana getirdiği ciddi hasarlar sebebiyle ortaya çıkan büyük maddi giderlerin önüne geçebilir ve yüksek kalite ve verimlilik ile çalışarak firmanızın daha fazla kar elde etmesini sağlayabilirsiniz.

Tüm bu olumlu etkilerini düşündüğünüzde Su Yumuşatma Sistemleri üretim tesisleriniz için önemli bir ihtiyaç haline gelmektedir. Karbul Su Arıtma Sistemleri ihtiyacınıza en uygun Su Yumuşatma Sistemlerine en ekonomik fiyatlarla sahip olabilmeniz için çalışmaktadır. Firma ekonominizi en az sizin kadar önemseyen Karbul Su Yumuşatma Sistemleri ile sert ve kireçli suların sebep olduğu hasarlardan sonsuza dek kurtulun.