Karbul Su Arıtma Cihazı

Su Arıtma Cihazları Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar?

Su Arıtma Cihazları Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar?

Arıtma cihazları günümüzde su kirliliğinden her evde iş yerinde olması gereken şart bir cihaz haline gelmiştir. Arıtma cihazları genelde daha temiz kaynaklı su içebilmek için üretilmiş bir cihazdır. Önemli görevi musluk suyundan içme suyu üretme teknolojisi ile içilebilir hal almasıdır. Su Arıtma cihazı alırken arıtılan suyun kalitesini bilmekte fayda vardır.

Temiz su içebilmek için satın aldığınız damacana suları maliyetli olmasıyla beraber en iyi seviyeye gelmesi için uğraşılmış biçimi arıtma cihazı sularıdır. Su arıtma cihazı gerekli olan tüm mineral ve mikropları ayrıştırma özelliğine sahiptir. Buda daha temiz ve sağlıklı bir şekilde su tüketmemize yarar sağlar. Su arıtma cihazının kalitelisinin tercih edilmesi bu noktada oldukça önemlidir.

Su Arıtma Cihazında Tank Seçimi

Genelde cihaz almaya karar verirken ne kadar su tüketildiğine bakılıp hesap yapılır ve bu durum genelde avantaj sağlar. Mesela 3 kişilik bir ailede 30 litrelik tank almaya karar verirse fazla tank almış olur. Bu büyüklükteki tank genelde gereksiz harcama kısmında kalır. Bu yüzden ailenin veya kullanacak kişi sayısı baz alınarak seçim yapılmalıdır.

Su Arıtma Cihazında Filtre Seçimi

Filtre seçerken dikkat edilmesi gereken ilk kural membran filtre kalitesidir. Membran zararlı ve ağır metallerden ve kireçten arındırır. Suyun en önemli hali içilebilir olmasıdır bu alanda membran oldukça önemli bir yere sahiptir. Genelde arıtma sularının asıl amacı suyun yumuşaklık değerlerini artırmaktır.  Filtre bu alanda oldukça büyük göreve sahiptir. Çünkü kireçlenmeyi önlemek için en önemli etkenlerden biridir. 

Su Arıtma Cihazının Filtre Bakımı

Su arıtma cihazı içerisinde oldukça önemli ve suyu arıtma işleminde önemli olmazsa olmaz filtreleri vardır. Sağlıklı ve kaliteli su tüketimi için bu filtrelerin 8 veya 10 ay gibi süre ile değiştirilmesi gerekir.

Su Arıtma Cihazında PH Değeri

Su arıtma cihazında suyun pH değeri oldukça önemlidir. pH değeri suda asidik ve bazik özelliğinin olması demektir. Suyun 7 altı olması asidik 7ve 14 arası değeri baziktir. Ve suyun değerinin en fazla 8,5pH değerinde olması gerekir. Başka türlü su arıtma cihazı fazla pH değerinde su ortaya çıkarıyor ise bu su sağlıklı değildir. 

Su Arıtma Cihazının Belgeleri

Su arıtma alırken önemli olan belgeler vardır. Su arıtma cihazı alırken mutlaka olması gereken belgeler şunlar;

NFS, FDA, RoHS Green product, SGS belgeleridir. Fiyatı yüksek cihaz her zaman iyi olduğu anlamına gelmez. O sebeple fiyattan çok kalitenin ön sırada olmasına daima dikkat etmek gerekir.

Su Arıtma Cihazı Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Öncelikli olarak bütçe göz önünde bulundurulmalıdır.Su arıtma cihazı ürünün özellik ve kalitesine göre değişiklik gösterebilir. Musluk ucuna kullanılan filtreler fiyat olarak uygun görünsede verim olarak kalitesinden pek bahsedilmez. Filtre kalitesi oldukça önemlidir. 

Aldığınız ürünün teknik servis ve hizmetleri kalite anlayışını neredeyse kıyasen aynıdır. Güvenilir olması çok önemlidir.

Arıtma Cihazının Uzun Ömürlü ve Konforlu Olmasının Önemi

Su arıtma cihazı günümüzde çok fazla tercih edilmesi üzerine üretim oldukça artış göstermektedir. Genelde toplum olarak şu algıya sahip olmak yanlıştır. Bir ürün pahalı ise daha kaliteli ucuz ise kalitesiz denmesi oldukça mantıksız bir açıklamadır. Ürünün kalitesini ancak zaman belirler. Arıtma sularının tercih edilmesinin bir diğer sebebi satılan temiz su olarak da bilenen damacana sularının maliyeti oldukça fazladır.

Bunun yanı sıra her ne kadar temiz su olarak bildiğimiz damacana suları plastik şişe içerisinde olması da korkutucu bir sebeptir. Bu gibi düşüncelere kapılmadan önce su arıtma cihazlarının suyun kalitesiyle beraber akar durumda olması da sağlık için önemli maddelerden biridir. Ve arıtma cihazı alınırken mutlaka bir uzmana danışılması gerekir. Güvenilir olması sizin içinde önemli ise arıtma cihazının suyu numune olarak laboratuvar ortamına gönderilebilir ve tahlil raporu alınabilir. 

Musluklarda akan suyun temiz olduğunu bilmemiz için nereden geldiğini bilmemiz gerekir. SU borularının temizliği her ne kadar yapıldı denilse de temizliği hep şüpheli durumdadır. Bu sebeple musluk suyu için özelikle arıtma suyu cihazı kullanmakta büyük fayda vardır. 

Su Arıtma Cihazında Tasarruf

Zaman zaman market suları maliyeti oldukça fazladır. Her geçen gün değişen zaman dilimi ile beraber suyun tasarrufuna dikkat etmemizi vurguluyor. Su arıtma cihazı sürekli olarak temiz su akıtma özelliğine sahiptir. Sağlıklı su içmenin en faydalı şekli arıtılmış halidir. Arıtma suyunun temiz ve hijyenik olması için sık sık filtrenin değişilmesi büyük önem taşır. Temiz filtre temiz su demektir.

Kaliteli bir yaşamın kaynağı sudur. En temiz su en sağlıklı yaşam kaynaklarından biridir. Sağlık her şeyden önce dikkat edilmesi gereken durumlardan biridir. Yaşam kaynağımız olan su birçok faydası ile birlikte saf olması da büyük dikkat ister. Teknoloji faydası sayesinde su arıtma cihazlarına ulaşmak kullanmak çok kolay durumdadır. Arıtma suyunu tüketmek artık çok daha faydalıdır.  En azında nereden nasıl temizlendiği hakkında bilgi sahibi olmak oldukça kolaydır. 

Arıtma cihazları en zararlı faktör olan kireç ve mikroplar için bire bir üretilmiş bir cihazdır. Biliyoruz ki her su içilmez ama arıtma suyu gönül rahatlığı ile içilmesi artık çok daha kolay durumda. Sudan aldığımız mikrop sayısını bilemeyiz fakat verilebilecek zararları tahmin etmek hiç de zor olmasa gerek. Birçok mikroptan kaynaklı sebebiyet verdiği hastalıklar oldukça fazladır. 

Kaliteli su içmek bunların neredeyse birçoğunun önüne geçmek demektir. Arıtma suları suyun kalitesinde oldukça büyük bir alana sahiptir. Sağlıklı suya ulaşmak artık zor değildir. Arıtma sistemini seçimi için en doğru karar temiz su temiz hayat demek olmasıdır.  

Su Arıtma Cihazının Teknik Özellikleri

Son yıllarda su arıtma cihazlarının önemi daha çok anlaşılmıştır. Bu nedenle artık çok daha teknik özellikleri olan su arıtma cihazları üretilmeye başlanmıştır. İnsanların bu cihazları tercih ederken çok daha dikkatli olmaları firmaların da bu konuda daha iyi üretim yapmalarına sebep oluyor. Arıtma cihazlarında bulunan teknik özellikler şu şekildedir;

  • Alkali, mineral filtre ve detox filtre gibi seçeneklerinin olması
  • Kullanılan cihazın az yer kaplaması
  • Su tankları geniş kapasiteye sahiptir
  • Mineral filtresi mineral dengesini yükseltir
  • Elektrik kullanımına gerek kalmadan çalışır

Filtre Çeşitleri Nelerdir?

Mineral filtre; Cilthidarasyonunu düzenler, kalp hastalıklarında riski azaltır, antioksidan bir etkiye sahiptir

Alkalin filtre; gerekli olan mineral desteğini verir, kemik erimesini ve diş çürüklerine karşı koruma sağlar, suyun pH dengesini yükseltir,

Detox filtre;kilo vermeye yardımcı olur, metabolizmayı dengeler, enerji vererek vücuda dinçlik kazandırır, toksinlerin birikmesini önler.

Su arıtma cihazı genel anlamda suyun temizliği ve daha kaliteli sağlık için kullanılması gereken bir cihazdır. Daha temiz su daha kaliteli yaşam demektir.