Karbul Su Arıtma Cihazı

Membran Filtre Nedir ve Nasıl Çalışır

Membran Filtre Nedir ve Nasıl Çalışır

Su arıtma cihazları içerisindeki çeşitli filtreler ile mevcut şebeke sularını en sağlıklı şekilde tüketme imkânı sağlayan yeni nesil teknolojik ürünlerdir. Bu filtrelerin bazıları suyu zararlı maddelerden arıtma işlevi görürken bazıları da suyun tadı ile ilgili işlemleri gerçekleştirmektedir. Membran filtre ise milimetrenin on milyonda biri kadar küçük gözeneklere sahip geçirgen olmayan veya yarı geçirgen bir zar ile sudaki her türlü kirletici maddeleri temizleyen filtredir.

Sahip olduğu bu yüksek arıtma gücü sebebiyle ev tipi veya sanayi tipi tüm su arıtma cihazları için oldukça önemli olan membran filtreleme sisteminde kullanılan filtrelerin etrafı geçirgen olmayan veya yarı geçirgen zar şeklindeki plastik sentetik madde ile sarılıdır. Arıtılacak su membran filtreye geldiğinde ise bu zar sayesinde içinde bulunan tüm zararlı maddelerden ve gözle görülmeyen kimyasallardan arıtılır. İki farklı çıkışı bulunan bu filtrelerin birinden arıtma sonucu oluşan atık su dışarıya atılırken diğer çıkışından ise arıtılan su cihazın içerisinde bulunan diğer filtrelerden geçerek suyun mineral dengesi sağlanır ve tüketilebilir sağlıklı su elde edilir.

Eğer su arıtma cihazınızda suyun arıtılması ile ilgili sıkıntılar yaşıyorsanız öncelikle membran filtrenizi kontrol etmelisiniz. Zaman içerisinde gözenekleri tıkanan membran filtrelerin arıtma performansı düşmektedir. Bu fitrelerin çok küçük gözeneklerden oluşması temizlenmesini de zorlaştırdığı için kullanım süresi dolan filtrelerin yenisi ile değiştirilmesi gerekmektedir. Değiştirilmesi oldukça pratik olan bu filtreleri teknik servise ihtiyaç duymadan kendi kendinize yapabilmeniz de mümkündür. Filtre değişimi yapılırken ise yeni filtrenin cihazınızın markası ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz.

Karbul su arıtma cihazları tarafından kullanımınıza sunulan su arıtma cihazlarında kullanılan membran filtreler güvenle tercih edebileceğiniz ürünlerdir. Kullanım süresi ortalama 1-2 yıl olan bu filtrelerin süresi dolduğunda en uygun fiyata internet sitemizden bizimle irtibata geçerek veya İzmir Bornova şubemize uğrayarak temin edebilirsiniz. Filtre değişimi konusunda veya su arıtma cihazınız ile ilgili yaşadığınız her türlü problemde teknik servisimiz sizlere daima destek olmaktadır. Yüksek kaliteli arıtma sistemlerine sahip Karbul Su Arıtma cihazları sağlıklı suya güvenle ulaşabilmeniz için her zaman yanınızda.