Karbul Su Arıtma Cihazı

Su Arıtma Cihazı Almak İsteyenlere Tavsiyeler

Su Arıtma Cihazı Almak İsteyenlere Tavsiyeler

Su arıtma cihazı almak isteyenlerin en çok sorduğu soruların başında en iyi su arıtma markası ve “en iyi su arıtma cihazı nedir?” gibi sorular oluyor. Bu sorulara cevap verebilmek adına su arıtma cihazlarının farklarını inceleyebiliriz. Su arıtma cihazları pompalı ve pompasız olmaz üzere size iki farklı seçenek sunar. Öncelikle size pompalı ve pompasız cihazlar arasındaki farklardan bahsedeceğiz ve en iyi su arıtma cihazı hangisi onu inceleyeceğiz. Hangisini tercih etmeniz gerektiği hakkında bilgi vereceğiz. Daha sonra ise bu su arıtma cihazlarının kaç aşamalı oldukları ve bu aşamalar hakkında kısa bilgi vereceğiz.

Pompalı Su Arıtma Cihazı Mı? Pompasız Mı Tercih Edilmeli?

Su arıtma cihazı seçimlerinizde yaşadığınız şehir ve mahallenin önemi olduğu kadar bulunduğunuzun katında önemi vardır. Su arıtma cihazı tavsiye verebilmek için tüm bunları göz önünde bulundurmak gerekir. Pompalı veya pompasız diğer adı ile motorlu veya motorsuz su arıtma cihazları seçerken yaşadığınız katın basıncı düşük ise pompalı su arıtma cihazı tercih etmelisiniz, basıncın yüksek olması halinde ise pompasız su arıtma cihazı tercih etmelisiniz. Size uygun olan cihazı seçmek için bilgilerinizi vererek ve servisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Kaç Aşamalı Su Arıtma Cihazı Almalısınız?

Su arıtma cihazı alacakken araştırmalarınızda “en sağlıklı su arıtma cihazı hangisi?” sorusunu katmanız gayet doğal. Bu araştırmada karşınıza en çok satılan su arıtma cihazıma tavsiye şeklinde birçok cihaz görmeniz mümkün. Birçok farklı markanın değişik ürünleri ile karşılaşabilirsiniz. Biz burada sizlere bu cihazların filtre seçeneklerinden bahsedeceğiz. En çok tercih edilen 5 ve 6 filtreli su arıtma cihazlarıdır. Çok daha fazla 7-9 hatta 12 filtreye kadar çıkabildiğini görebilirsiniz bu filtre sayılarının fakat iyi bir su arıtma cihazında 5 tane ana filtre ve 1 adet mineral filtre yeterli olacaktır. Fazla olan filtreler de bunlarla aynı işlevi görür. Filtre maliyetinin artmasına sebep olan fazla filtrenin ekstra kaliteli olduğu söylenemez. Sonuç olarak 6 ve 7 filtreli bir cihaz ile istediğiniz sağlıklı suya kavuşmanız mümkündür.