Karbul Su Arıtma Cihazı

NSF Sertifikası

NSF Sertifikası

Zaman içerisinde su kaynaklarındaki kirlenmelerin artarak devam etmesi bireysel ve toplumsal sağlığımızı tehdit etmektedir. Dünya genelinde yapılan araştırmaların sonuçlarını göz önünde bulundurduğumuzda ülkelerin birçoğunda sağlığa zararlı maddeleri içeren suların doğrudan tüketilmesi ile toplumda pek çok hastalığın meydana geldiğini ve sağlıksız su tüketimine bağlı olarak ortalama yaşam kalitesinin düştüğünü görmekteyiz.

Sağlıksız su tüketiminin insan sağlığı üzerindeki olumsuz etkileri göz önünde bulundurularak temiz su tüketme konusunda toplumda farkındalık oluşturulması insanları hem ekonomik hem de pratik olması sebebiyle su arıtma cihazlarına yöneltmiştir. Geçmişte lüks olarak kabul edilen su arıtma cihazları günümüzde sağlığımıza olan faydaları sebebiyle hayatımızın pek çok alanında kullandığımız öncelikli bir ihtiyaç haline gelmiştir. Ancak su arıtma cihazlarının da işlevini yerine getirebilmesi için belli standartlara sahip olması gerekmektedir. Dünya Sağlık Örgütü NSF sertifikası ile gıda ve içecek güvenliği konusuna uluslararası ve resmi düzeyde belli standartlar getirmektedir. NSF Sertifikası su arıtma cihazlarında kullanılan su arıtma filtresi, musluk, tank gibi materyallerin insan sağlığına uygunluğunu denetler. Firmaların bu sertifikaya sahip olması üretim ve satışını yaptıkları su arıtma cihazlarının Dünya Sağlık Örgütü tarafından belirlenen uluslararası standartlara uygun olduğu anlamına gelir. Dolayısıyla bir su arıtma cihazı alırken temiz ve sağlıklı su tükettiğinizden emin olmak için satın aldığınız markanın NSF sertifikasına sahip olmasını göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Su Arıtma Cihazı satışı yapan firmaların ürünlerinin donanımsal parçaları ve ham maddelerinin insan sağlığını tehdit etmediği NSF Sertifikası ile belli denetimlerden geçirilerek tescillendiği için bu sertifikaya sahip olan markaların ürünlerini güvenle tercih edebilirsiniz.

Günümüzde merdiven altı atölyelerde üretilerek hiçbir denetimden geçirilmeden piyasaya sürülen su arıtma cihazları ne yazık ki toplum sağlığını tehdit etmeye devam etmektedir. Bu sebeple bir su arıtma cihazı alırken tercih edeceğiniz firmanın NSF Sertifikasına sahip olması öncelikli kriterleriniz arasında olmalıdır. Karbul Su Arıtma cihazları tarafından üretilen su arıtma cihazlarının kalitesi NSF gibi pek çok kurum tarafından tescillenmiştir. Kaliteli bir su arıtma cihazına güvenle sahip olmak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.