Karbul Su Arıtma Cihazı

Manyetik Kireç Önleyici Kullanım Alanları

Manyetik Kireç Önleyici Kullanım Alanları

Ülkemizdeki mevcut su kaynaklarının içerisindeki kalsiyum ve magnezyum iyonlarının fazla olması tükettiğimiz suların yapısının kireçli ve sert olmasına sebep olmaktadır. Bu suların hiçbir işlem görmeden kullanılması ise başta evleriniz olmak üzere sanayi tesislerinde ve otel, yüzme havuzu vb. birçok iş yerinde çeşitli hasarların meydana gelmesine sebep olmaktadır.

Evlerimizde kireçli su ile yıkadığımız çamaşırlar daha çabuk yıpranır. Suda bulunan kireç zamanla çamaşır makinesinin de performansını düşürerek bozulmasına sebep olur. Aynı şekilde kireçli su bulaşık makinesi, ütü gibi su ile çalışan tüm cihazlara etki ederek kullanım ömrünü kısaltır. Günümüzde beyaz eşya fiyatlarındaki artışı da göz önünde bulundurursak kireçli su kullanımı büyük maddi hasarlara sebep olur. İş yerlerinde ise suyun kullanıldığı tüm alanlarda kirecin zararlı etkilerine maruz kalan üretim tesisatı ve makinalar zamanla daha fazla elektrik ve enerji harcar. Bu sebeple sürekli arıza bakımı ve tamiri gerektirir. Bu durum ise işletmeler açısından hem yorucudur hem de işletmenin mali kayıplar vermesine sebep olmaktadır.

Manyetik kireç önleyici cihazlar kireçli suyun verdiği bu zararların önüne geçebilmek için geliştirilmiş ürünlerdir. Kolayca takılıp çıkarılabilmesi ve oldukça ekonomik olması sebebiyle ev, iş yeri, sanayi tesisleri vb. birçok alanda kullanılabilmektedir. Bu cihazlar, daire içi ya da evlerin ana girişinde olan tesisata göre standart olarak üretilir. Büyük iş yerleri ya da sanayi tesisleri için ise daha farklı bir üretim yapılır. Montajı kısa bir zaman diliminde yapılan bu ürünler suyun geçtiği borulara yatay ya da dikey olarak, su girişi ve çıkışı kontrol edilerek uygun bir konumda monte edilir. Çalışma şekline baktığımızda ise borudan normal olarak geçebilen su manyetik kireç önleyiciye geldiğinde manyetik alana maruz kalır. Böylece kireç oluşumuna sebep olan moleküllerden ayrıştırılarak kullanımınıza hazır hale gelir.

Kirecin zararlı etkilerinden kurtulmak için çeşitli kimyasallar kullanmak hem maliyetlidir hem de kalıcı bir çözüm değildir. Bu sebeple sizler de Karbul Manyetik Kireç Önleyici aparatları tercih ederek hem bütçenizi koruyabilir hem de kirecin zararlı etkilerinden uzun yıllar kalıcı olarak kurutularak makinelerinizin kullanım ömrünü uzatabilirsiniz.