Karbul Su Arıtma Cihazı

Daire Girişi Su Arıtma Sistemi

Daire Girişi Su Arıtma Sistemi

Evimizde kullandığımız çeşme sularının ne kadar sağlıklı ve güvenilir olduğu tartışılır. Bazen karşımıza hiç de hoşumuza gitmeyen durumlar çıkabiliyor. Binaların tesisatlarındaki kir, pas kullandığımız suyun rengini değiştirebiliyor.  İnsan her geçen gün hayatı kolaylaştıran ürünlerin buluşlarına imza atmaya devam ediyor.

Bu gibi sıkıntılı durumların giderilmesi, kullandığımız suyu sağlıklı, hatta içilebilir bir su haline getiren teknolojilerin buluşuyla insanlığa fayda sağlanıyor. Bu sistem içme suyunu ve kullanım suyunu ayırt edebilecek bir özellik taşımaktadır. Bu kolaylığı bize sunan daire girişi su arıtma sistemi her anlamda düşünülerek geliştirilmiş son teknoloji ürünüdür.

Su Arıtma Sistemlerinin Sağladığı Faydalar

Günlük hayatta her insanın kişisel ve genel ihtiyaçlarının en başında su almaktadır.  Su arıtma sistemleri sayesinde çeşme sularında ki kireci arındırmak ve saf su elde etmek mümkündür.  Özellikle aile bütçesine katkı sağlayan arıtma sistemleri ile günlük içme suyunu elde edebilir, kalabalık ailelerdeki su taşıma durumunu ortadan kaldırabilir, böylelikle tasarruf da sağlanabilir.

Piyasa bulunan birçok içme suyu markasına olan güvenin sarsıldığı, damacana, pet şişe gibi pek de insan sağlığına faydası olmayan durumları ortadan kaldırır. Ayrıca evimizin içerisinde kullanacağınız her türlü su ihtiyacını karşılayabilmek, yemek yaparken, ev temizlerken birçok konuda sağlıklı su kullanabilme imkânını sunar.

Bulanık Su Ne Anlama Gelir?

Çeşmeden akan su, rengi, kokusu ve görüntüsüyle çok fazla şeyin habercisi olabilir. Bu gibi durumlarda kireçli mi ya da temiz içilebilir bir su olup olmadığının kılavuzluğunu yapar. Bu sorun özellikle son dönemlerde binalarda yaşayan insanlar tarafından sıkça duyulan problemler arasında yer alır. Eskiyen paslanmış ve üzerinden uzun yıllar geçmiş su tesisatı boruları bütün kat sakinlerine aynı şekilde gider. Bu şekilde kullanılan çeşme suyu insan sağlığını tehdit eder niteliktedir.

Binalar da ortak kararlı hareket etmek, her daire sakini ile görüşüp su tesisatı borularını ya da su deposu değiştirmek konusunda hem fikir olmayı gerektirir. Bu şekilde ortak karara varamamaktan kaynaklı kişiler kendi dairelerinde kirli, bulanık ve sarımsı su kullanmaya zorlanmış oluyordu. Daire girişi su arıtma sistemi ile bu sorun tamamen ortadan kalkar. Kişinin şahsi kararıyla evine kurduğu bu sistem sayesinde suyunu kireçten arındırırken aynı zamanda lezzetli bir içme suyu da elde edilebilir.

Arıtma Sistemi Suyu Nasıl Arıtır?

Su arıtma sistemi son teknolojik sistemler sayesinde üretilen özel filtreleme sistemini kendi bünyesinde barındıran, yaşam alanları ev veya iş yerinizdeki şebeke suyunu içilir, temiz, insan sağlığına düşünerek üretilmiş bir sistemdir. Şebeke sularının içinde ki kireç ve biyolojik kalıntıları bu sayede tamamen ortadan kaldırır. Bu sistemi kurmak çok fazla zamanınızı almayan fakat işi bilen profesyonel ekipler tarafından yapılması gerekir.  

Su arıtma sistemleri içerinde birçok çeşit arıtma sistemi günümüzde mevcut. Bu tamamen kişinin kendi bütçesine ve önceliğine göre değişir. Arıtma yapan sürahiler, tezgâh altına yerleştirilen arıtma sistemi ya da tezgâh üstünde kullanabileceğiniz ürünler mevcut. Fakat işi kökten çözerek evinizin her bölümünde temiz su tüketimi yapabilmek için en pratik ve köklü çözüm daire girişi su arıtma sistemi ile mümkündür. 

Daire Girişi Su Arıtma Sistemi Nedir?

Arıtma sistemlerine bakılacak olursa hepsi aynı amaç için tasarlanmış teknolojinin sunduğu nimetlerden biridir. Daire girişi arıtma sistemi dairenizin giriş borularına yerleştirilecek özel filtre sayesinde suyunuzu kireç, pas, biyolojik kalıntı kaynaklı bulanık görüntüsünden arındırarak kaliteli bir su kullanımı sağlar.

En önemli başka bir kullanım kolaylığı da evinizin içerisinde yer kaplamayarak daire sakinini, kablo, büyük arıtma motoru gibi görüntü kirliliği oluşturabilecek durumlar dan kurtarır. Daire girişi su arıtma sistemi tamamen evin dışında ki boruları ilgilendiren kurulumu kolay zahmetsiz bir arıtma sistemidir.

Su Arıtma Sistemi Neden Tercih Edilmeli?

Evinize alacağınız su arıtma sistemini almadan önce sıkı bir araştırma yapmalı, karar verdikten sonra daire girişi su arıtma sistemi hakkında detaylı bilgi edinmelisiniz. Piyasada bu gibi firmaların çok fazla olmasında dolayı öncelikle firmanın güvenilir ve emin olduğunuz bir firma olduğuna emin olduktan sonra anlaşma sağlamalısınız.  Dairi girişi su arıtma sistemi ile bütçenize katkı sağlayabilirsiniz. İçme suyu veya kullanım suyu olarak ikiye ayırabilir arzuya göre tek bir tercih yaparak da kullanabilirsiniz.

Daire Girişi Su Arıtma Sistemleri Garantisi Var mıdır?

Günümüzde tasarruf ve kullanım kolaylığı sebebiyle en fazla tercih edilen daire girişi su arıtma sistemi halini almıştır. Bu sistemi tercih eden kullanıcılar daha sonra sorun yaşadıklarında muhatap olacak firma ile kurulum aşamasında konuşarak bilgi alabilir ve hizmet devamlılığını sorabilir.

Alınan hangi çeşidi olursa olsun su arıtma sistemlerinin mutlaka garanti belgesi bulunması gerekmektedir. Daire girişi su arıtma sistemi için de aynı durum geçerlidir.  Kullandığınız ürünün kurulumu yapılırken garanti koşulları ve şartlarını konuşmanız ve belgenizi teslim almanız gerekir. Garanti belgesinin süresi dolmadığı sürece her firmanın en ufak bir kireçlenme, tat, renk gibi değişimleri için yetkili firma ile iletişime geçerek teknik destek alınabilir.

Garanti Süresi Ne Kadardır?

Günümüzde mevcut olan arıtma sistemleri ve daire girişi su arıtma sistemi de dâhil olmak üzere garanti süreleri 2 yıldır. Garanti süreleri firmalara göre değişkenlik gösterebilir.

Bazı firmalar garanti süresini uzatma yolunu seçenek olarak sunabilir ve ek ücret talebinde bulunarak daha tasarruflu bir anlaşma sağlayabilir.

Daire Girişi Su Arıtma Sistemi Tasarruf Sağlar Mı?

Kalabalık ve çok çocuklu ailelerde su tüketimi oldukça fazla olur. Yazın sıcakları ile de bu nerdeyse iki misline çıkar. Yapacağınız hesaplamalar doğrultusunda içme suyuna verilecek ücreti nerdeyse yarı yarıya düşürmektedir. Daire girişi su arıtma sistemi sayesinde aile bütçenizden oldukça tasarruf sağlayabilirsiniz.

Kullanmaya başladığınız da faturanıza yansıyacak ücret doğrultusunda içme suyu ve kullanım suyunu bir değerlendirebileceksiniz. Kurulum gerçekleşmeden ve gerçekleştikten sonra ki bütçenizi hesaplayarak ne kadar tasarrufa geçildiğini görebilirsiniz.

Filtre Ne Kadar Sıklıkla Değişmeli?

Arıtma sistemlerinden hangisini tercih ederseniz edin filtre değişimi muhakkak yapılmalıdır. Daire girişi su arıtma sistemi kurulurken de özel filtre amaca ulaşır. Ancak garanti süresi dolduğunda veya zamanla filtrelerin tıkanması ile karşılaşmak mümkündür. Bundan dolayı filtrenin belirli aralıklarla yaklaşık olarak yılda bir kez değişmesi söz konusudur.

Daire girişi su arıtma sistemi evinize kurulduktan sonra firma sizin takibinizi sağlayacaktır. Belirli bir zaman sonra belirtilen tarih geldiğinde firma yetkilisi tarafından sizinle iletişime geçmesi beklenir. Yaşayacağınız küçük bir sorunda bile müşteri hizmetleri ile iletişime kolaylıkla geçebilirsiniz. Bir sorun ile karşılaşmanız durumunda ve filtre değişim zamanı geldiğinde firma yetkilisi size randevu oluşturacaktır. Gelen firmanın teknik ekibi size her türlü hizmeti ve kolaylığı sunarak sorunları giderir.

Daire Girişi Su Arıtma Sistemi Faydaları Nelerdir?

Daire girişi su arıtma sisteminin birçok faydası varadır.

  • Şebeke suyunu kireçten arındırması
  • Şebeke suyunun içeresindeki zararlı maddeler ve biyolojik kalıntıları yok etmesi
  • Garanti süresinin 2 yıl olması
  • Günlük içme suyunuzu ayrıştırması
  • Daire içerinde gereksiz yer kaplamaması
  • Bütçenize katkı sağlaması   

Bu şekilde faydaları sayılabilir. Sistemi tercih edenler güvenilir ve kaliteli ürün ve malzemeden oluşan firma ile anlaşırsa yaşayacakları sorunu en aza indirgemiş olurlar. Çünkü arıtma sistemlerinde filtrenin kalitesi oldukça önemlidir. Birçok firma tarafından daire girişi su arıtma sistemi uygulaması yapılmaktadır.