Karbul Su Arıtma Cihazı

Su Arıtma Cihazları İçin Sertifika Önemli Midir?

Su Arıtma Cihazları İçin Sertifika Önemli Midir?

Sağlıklı yaşam konusunda bilinçlenen toplum zaman içerisinde sağlıklı ve güvenli su tüketimi noktasında oldukça titiz davranmaya başlamıştır. Bu durum ise kişileri su arıtma cihazı kullanımına yöneltmiştir. Ancak piyasadaki her su arıtma cihazının gerçekten sağlıklı su ürettiğini söylememiz ne yazık ki mümkün değildir. Bu sebeple su arıtma cihazının güvenilirliği hakkında bilgi sahibi olabilmemiz için firmanın sahip olduğu sertifikalar büyük önem taşımaktadır.

Firmaların sahip olduğu birtakım sertifikalar satın alacağımız ürünlerin sağlığımız için uygunluğunun çeşitli kurumlar tarafından test edilerek uluslararası düzeyde onaylandığı anlamına gelmektedir. Örneğin; NSF Sertifikası NSF INTERNATIONAL isimli kuruluş tarafından verilen ve uluslararası geçerliliği olan bir sertifikadır. Bu kuruluş firmaların ürettiği ürünleri çeşitli testlerden geçirerek cihazlarda kullanılan tüm parçaların insan sağlığı için zararlı olup olmadığı konusunda incelemeler yapar. Benzer şekilde FDA AMERİKAN GIDA KURULUŞU da ürünlerin uluslararası standartlara uygunluğu konusunda incelemeler yapan bir kurumdur. Water Quality Su Kalite Sertifikası ise suyun kimyasal, fiziksel, biyolojik ve radyolojik özellikleri açısından test edilmesinin ardından suyun güvenli, doğru pH seviyesinde ve yararlı mineralleri içermesi sonucunda ilgili kurum ve kuruluşlar tarafından verilmektedir.

Verdiğimiz örneklerden de anlaşılacağı üzere su arıtma cihazlarının sahip olduğu sertifikalar cihazların uluslararası standartlarda denetlenerek insan sağlığı açısından onaylandığı anlamına gelmektedir. Merdiven altı atölyelerde nasıl üretildiği belli olmayan denetimsiz ürünleri kullanmak, sağlıklı ve güvenilir su kullanayım derken aksine sağlığımızın bozulmasına sebep olabilir. Bu sebeple bir su arıtma cihazı satın alırken firmaların sahip olduğu sertifikalar hakkında incelemeler yapılarak bu doğrultuda güvenilir bir marka tercih edilmelidir.

Karbul su arıtma cihazları insan sağlığını temel alarak her geçen gün arttırdığı hizmet ve ürün kalitesiyle sağlığınıza destek olmayı amaç edinmiştir. Bu doğrultuda ürünlerinin tamamını çeşitli kalite belgesi ve uluslararası sertifikalara sahip olarak müşterilerine sunmaktadır. Sunduğu tüm ürünleri de firma garantisi altına almakta ve sizlere daima en iyi ve güvenilir hizmeti vermek için çalışmaktadır. Sağlığınızı en az sizin kadar önemseyen güvenilir bir marka arıyorsanız Karbul Su Arıtma cihazlarını gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.