Karbul Su Arıtma Cihazı

Su Arıtma Cihazı ile Damacana Arasındaki Farklar

Su Arıtma Cihazı ile Damacana Arasındaki Farklar

Mevcut su kaynaklarında yaşanan kirlenmeler sonucunda sağlıklı suya ulaşmak toplumsal bir sorun haline gelmiştir. Yaşanan bu sorun ise insanları farklı çözüm yolları aramaya itmiştir.

Günümüzde toplumun bir kısmı damacana su tüketirken bir kısmı da su arıtma cihazlarını tercih etmektedir. Böyle bir ikiliğin yaşanıyor olması ise insanların hangisinin daha sağlıklı olduğu konusunda kafa karışıklığı yaşamasına sebep olmaktadır. Damacana su ve su arıtma cihazları ile arıtılmış suyu karşılaştırırsak şu sonuçlara ulaşmamız mümkündür;

  • Damacanaların içerisindeki suların nereden ve nasıl doldurulduğu konusunda güvenli bilgiye ulaşmak ne yazık ki mümkün değildir. Oysa su arıtma cihazı evinizdeki musluk sularını çeşitli filtreler aracılığıyla zararlı maddelerden ayrıştırarak sizlere en sağlıklı suyu güvenle tüketme imkanı sağlar.
  • Damacanalar depozitolu olarak kullanıldığı için yeterince hijyenik olup olmadığı ise belirsizdir. Su arıtma cihazları ise arıtılmış olan suyu makinenin çelik tankından biriktirir. Bu çelik tanklar suda belli bir süre yeniden bakteri oluşumunu engellemektedir. Böylece arıtılmış suyu hijyenik olarak depolamanız mümkündür.
  • Damacanalar plastik materyaller olduğu için birtakım kanserojen maddeler içermektedir. Yüksek ısıya ve doğrudan güneş ışığına maruz bırakıldığında ise içerisindeki su bu maddelerden etkilenmekte dolayısıyla sağlığımız için büyük tehdit oluşturmaktadır. Su arıtma cihazlarında ise böyle bir durum söz konusu değildir. Musluğunuzun yanına takılan batarya sayesinde sağlıklı suya her an taze olarak ulaşmanız mümkündür.
  • Maliyet açısından değerlendirdiğimizde ise damacana suların zamanla bütçemize ciddi zararlar verdiğini görmekteyiz. Su arıtma cihazları ise çok daha ekonomiktir. Bir defaya mahsus olarak satın aldığınız su arıtma cihazı kullanımına gereken titizlik gösterildiğinde sizlere uzun yıllar sağlıklı su tüketme imkanı sağlayacaktır.

Sonuç olarak damacana su tüketmek su arıtma cihazlarına kıyasla hem daha sağlıksız hem de daha maliyetlidir. Bu sebeple sağlığınız ve bütçeniz için en güvenli, sağlıklı ve ekonomik su arıtılmış sudur.

Sizler de sağlıklı su tüketerek yaşam kalitenizi arttırmak istiyorsanız Karbul Su Arıtma Cihazlarını güvenle tercih edebilirsiniz. Sağlığınızı ve bütçenizi önemsiyor ve en kaliteli ürünlerimizi en ekonomik fiyatlarla siz kıymetli müşterilerimiz ile buluşturuyoruz.