Karbul Su Arıtma Cihazı

Sert Su ile Yumuşak Su Arasındaki Farklar

Sert Su ile Yumuşak Su Arasındaki Farklar

Doğadaki tüm canlılar için yaşam kaynağı olan su içerisinde bulunan iyonlara göre sertlik göstermektedir. Yüksek oranda çözünmüş kalsiyum ve magnezyum iyonu içeren sular sert su olarak adlandırılmaktadır. İçerdiği bu iyonlar suyun yapısının sert ve tadının acımsı olmasına sebep olmaktadır. Vücudumuz için içilebilir ve sağlıklı suyun, daha az magnezyum ve daha az kalsiyum iyonları içermesi, bunun yanı sıra yüksek oranda da sodyum elementine sahip olması gerekmektedir. Bu özelliklere sahip olan sular ise yumuşak su olarak adlandırılır.

Sert suyun yapısındaki yüksek orandaki kalsiyum ve magnezyum iyonları suyun kireçlenmesine sebep olmaktadır. Bu sebeple sert sular halk arasında kireçli su olarak da bilinmektedir. Kireçli su tüketiminin ise içerdiği yüksek orandaki kalsiyum ve magnezyum iyonları sebebiyle böbrek taşı oluşumu, deride kuruma, kaşıntı, saçların sertleşmesi ve kırılması, saç diplerinde ve deride bakteri oluşumu gibi insan sağlığına birçok zararı bulunmaktadır. Ayrıca kireçli su kullanıldığı makinelerde zamanla kireç tabakası oluşturarak makinelerin kullanım ömrünü kısaltmaktadır. Evlerinizde temizlik için kullanılan tüm alanlarda da lekeler bırakarak daha fazla temizlik malzemesi kullanmanıza ve zaman kaybı yaşamanıza sebep olmaktadır. Tüm bunlar ise bütçenize de yansıyarak ekonominizi olumsuz yönde etkileyecektir.

Kireçli suyun sağlığınıza ve ekonominize verdiği bu zararların önüne geçmek için tüketilen suyun yumuşatılması gerekmektedir. Binalar ya da büyük iş yerleri için endüstriyel su yumuşatma sistemleri üretilmektedir. Bu sistemler kalsiyum ve magnezyum iyonlarını sudan uzaklaştırarak yüksek oranda sodyum içeren sağlıklı ve yumuşak su elde etmenizi sağlamaktadır. Evlerinizde kireçli suyun verdiği zararların önüne geçmek için ise en ekonomik ve pratik çözüm bir su arıtma cihazı kullanmaktır.

Karbul su arıtma cihazları tarafından üretilen ileri teknoloji Endüstriyel Su Yumuşatma Sistemleri ve yüksek kaliteli Su Arıtma Cihazları ile sert suyun sağlığınıza ve ekonominize verdiği zararlardan uzun yıllar kalıcı olarak kurtulabilirsiniz. Sahip olacağınız bir Karbul Su Yumuşatma Sistemi ya da ihtiyacınıza uygun olan bir Karbul Su Arıtma Cihazı ile sağlıklı su tüketmenin ayrıcalığını yaşayın.