Karbul Su Arıtma Cihazı

Su Arıtma Cihazları Ne Kadar Sağlıklı?

Su Arıtma Cihazları Ne Kadar Sağlıklı?

Arıtılmış suyun sağlığa zararlı olup olmadığı insanların kendilerine sorduğu sorunlardan biridir. Doğrudan tüketilen musluk suyu, insan sağlığına zarar verebilecek mikroorganizmalar ve bakteriler içerir. İşte burada su arıtma cihazları devreye giriyorSu arıtma modelleri sayesinde suyun zararlı etkilerini ortadan kaldırırken az miktarda sağlıklı su tüketimi sağlamak mümkündür. Faydaları ile öne çıkan su arıtma cihazlarının zararlı olup olmadığı merak konusudur. Ancak su arıtma cihazları zarar vermez.

Piyasada satılan şişelenmiş su ve kullanıma hazır su sağlığa ciddi zararlar vermektedir. Uzun süreli saklama nedeniyle plastik şişelerde bakteri ve mikroplar üreyebilir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için mineral maddelerce zengin arıtılmış suları tercih etmek gerekir. Bazı durumlarda su arıtma cihazları insan sağlığına zarar verebilir. Su arıtma cihazlarının filtresi zamanında değiştirilmediğinde işlevini kaybeder. Bu durumda su tamamen temiz olmadığı için insan sağlığına zarar verebilir.

Mineral Maddenin İnsan Sağlığına Faydaları

Vücudun temel ihtiyaçlarından biri de mineral maddedir. Mineral madde sayesinde dişlerin daha güçlü ve sağlıklı olması mümkündür. Sadece dişlerde değil vücudun her bölgesinde büyük faydalar sağlar. Osteoporoz gibi sorunları engellediği için özellikle yaşlıların mineral tüketimine dikkat etmesi gerekir. Saç ve tırnak sağlığında da son derece önemli bir yere sahiptir. 

Vücut, hem su tüketimi hem de yediğimiz yiyecekler yoluyla mineralleri vücuda verebilir. Vücudumuzdaki mineral maddeyi esas olarak yediğiniz yiyecekler yoluyla taşıyorsunuz. Arıtılmış suda her gün ihtiyacınız olan mineral maddenin yüzde birini bulursunuz. Bu çok küçük bir sayıdır. Yediğiniz besinlerle birlikte mineral alımına dikkat etmelisiniz. Musluk suyu, arıtılmış su dışında mineral içermez. 

Sağlığınız İçin Su Arıtma Cihazı

Suyun insan hayatındaki yeri ve önemi tartışılamaz. Musluk suyu kadar değerli olan suyu, musluktan içebileceğiniz özel filtreli su arıtma cihazlarıyla, ancak daha temiz bir şekilde içmek yerine hiç denediniz mi? Musluk suyu içme rahatlığına sahip olmak için bir an önce su arıtma cihazlarını tanımalısınız. Hayatınızı daha sağlıklı ve kaliteli bir şekilde sürdürmek istiyorsanız evinize su arıtma cihazı almalısınız.

Neden Su Arıtma Cihazı Satın Almalısınız?

Damacana her zaman tehlikelidir. Damacana içine oturan ve bir pompa görevi gören kafa, bol miktarda bakteri içerir. Bakteri riski yüksek olan bu kafa siz su içerken sizin haberiniz olmadan yüzlerce hatta binlerce bakteriyi vücudunuza aktarır. Ancak su arıtma cihazları, pompalar vb. gibi ek özelliklerle donatılmadığı için tamamen steril ve sağlıklı olarak sizlere ulaştırılmaktadır. Silindirler ve su arıtma cihazları arasındaki en büyük fark budur.

Diğer bir neden ise sürekli gelişen teknoloji ile hız kesmeden su arıtma teknolojisine farklı işlevlerin getirilmesidir. Su arıtma ekipmanları, sağlığınıza her zaman özen göstermek ve size sağlıkta en verimli çalışmayı sunmak için en ileri teknolojilerle donatılmıştır. Bazı cihazlar 6 filtreden oluşur ve bu 6 filtre ayrı ayrı çalışır, suyun en temiz, ancak pH değeri en yüksek olanını içmenizi sağlar. 6 filtreli veya daha az filtreli her su arıtma cihazı, en faydalı minerallerin vücudunuza girmesini sağlar. Herkes şişelenmiş suyun çok güvenilir olduğunu düşünüyor, ancak bu teşhisi yıkmanın zamanı geldi. Su arıtma cihazları, suyun klor içeriğini plastik şişelerdeki sudan çok daha fazla, hatta tamamen gidererek çalışır. Sıfır klorsuz suya sahip olacaksınız.

Su asla minerallerden ayrılmamalıdır. Suda bulunan mineraller sayesinde sağlığımız çok daha fazla önemli olduğu için minerallere çok dikkat etmemiz gerekiyor. Çocuklarınızın sağlığıyla ilgileniyorsanız, daha doğrusu evinizdeki herkesin sağlığını önemsiyor ve onu korumak istiyorsanız su arıtma cihazı fiyatları cihazlarını tercih etmelisiniz.

Musluk suyundaki o iğrenç ve berbat kokuyu unutun. Sürahi ve pet şişelerdeki kötü kokular, su arıtma cihazlarının filtreleri ile tamamen yok edilir. İçtiğiniz suyun saflığını koruyarak tamamen saf ve tamamen temiz kokulu su yaratırsınız.

En önemlisi, evinize gelen suyun nereden ve nasıl geldiğini çok iyi bilmeniz çok güzel histir. Sipariş ettiğiniz sürahi suyunun veya yurt dışından satın aldığınız pet suyunun nerede ve hangi koşullarda üretildiği konusunda çok az bilginiz var. Ya da o şişelerin hangi koşullarda saklandığı, o damacanaların hangi koşullarda saklandığı konusunda çok az bilgi var. Ama su arıtma cihazlarında suyun nereden geldiğini çok iyi bilirsiniz. Bu konuda su içtikçe kendinize olan güveniniz sonsuz olacak ve ne içtiğinizi çok daha iyi bileceksiniz.

Hemen yeni ve en iyi su arıtma cihazı satın almak isterseniz, size özel ekipmanlı ve özel filtreli su arıtma cihazlarından istediğinizi bulabilirsiniz. pH değeri yüksek ve alkali değeri yüksek su elde etmek için şimdi yeni bir su arıtıcı sipariş edin.

Filtre Değiştirmenin Önemi 

Su arıtma cihazlarında bulunan filtreler, suyun temizlenmesi ve kötü kokuların giderilmesi işlemini gerçekleştirir. Bu nedenle su arıtma cihazlarının en önemli parçalarıdır. Süresi dolmuş filtreler değiştirilmelidir. 

Bunun nedeni, kullanım süresi dolan filtrelerin cihazlara zarar vermesi ve onları bozulma noktasına getirmesidir. Aynı zamanda değişim zamanı geldiğinde dahi filtreleri değiştirilmeyen su tüketimi sağlığa zararlıdır. Membran filtre denilen en önemli filtre 2 yılda bir değiştirilmesi gereken filtrelerden biridir. Diğer filtreler 6 ayda bir değiştirilir. Cihazınızı satın alırken satıcıdan bu konu hakkında bilgi almanız gerekmektedir.

5 Mikron Filtre 

Su arıtma cihazlarının ilk aşamasını gerçekleştiren filtre, 5 mikron filtre olarak bilinir. Su temizlenmeye başladığında önce bu filtreden süzülür. Toprak ve tortu gibi büyük zararlılar bu filtreden süzülür ve ikinci aşama olan karbon blok filtreye gönderilir. Su arıtmanın en önemli aşamalarından biridir. 

CTO Karbon Blok 

Su arıtma cihazı üzerindeki diğer 1 filtre karbon blok filtredir. Su arıtma işleminin ikinci aşamasını oluşturur. Toz, kir gibi büyük parçalardan arıtılmış su bu filtreye ulaşır ve suyun kokusu, tadı ve rengi düzenlenir. Çok miktarda klor içeren su, içme suyu haline gelir. Son derece etkili bir filtredir. Ağır kimyasallar içeren sular insan sağlığına ciddi zararlar verdiğinden bu filtre düzenli olarak kullanılmalıdır. 

Granül Karbon Filtresi

Su arıtma cihazlarının üçüncü aşamasını gerçekleştiren granül karbon filtre en önemli filtrelerden biridir. Bu filtre organik maddelerin arıtılarak tüketiciye ulaşmasını sağlar. Aynı zamanda renk, tat ve koku gibi konularda da önemli rol oynar. Suda oluşan kimyasalları arındırarak sağlıklı bir su tüketimi sağlar. 

Membran Filtre 

Su arıtma işleminin çoğu bu filtrede gerçekleşir. Membran filtre ayrıca mikron boşluğu çok küçük olduğu için sudaki en küçük mikroorganizmaları ve bakterileri bile yok etmeye yardımcı olur. Suyun daha sağlıklı hale getirilmesinde çok önemli bir rol oynar.