Karbul Su Arıtma Cihazı

Su Arıtma Cihazları Kullanım Ömrü

Su Arıtma Cihazları Kullanım Ömrü

Hayatta iki önemli şey vardır. Biri soluduğunuz hava, diğeri içtiğiniz su. İkisi olmadan yaşayamam. Ne yazık ki bu önemine rağmen su kaynaklarına gereken önem verilmemiştir. Özellikle son zamanlarda belki de farkındalık yaratmak amacıyla teknik olarak etkinleştirilmiş su arıtma cihazları gündeme geldi. İçme suyu kirletici maddeler içerebilir, bu nedenle su arıtma cihazı ile arıtmak ve arıtmak doğru yaklaşımdır.

Su Arıtma Cihazı Nedir?

Su arıtma cihazı, evlere ve işyerlerine ulaşan musluk suyunu her türlü haşereden temizleyen bir cihazdır. En güvenilir su arıtma teknolojisi, ters ozmoz kavramıdır. Bu arıtma tesisinde ürün, su basınçlandırılarak su ve atık su olarak ayrıştırılır. Ürün arıtılmış su anlamına gelir.

Su Arıtma Ekipmanının Hizmet Ömrü

Kalsiyum ve magnezyum konsantrasyonu sayesinde şehrimizde hemen hemen her şehir çok sert sudur. Bu mineraller tehlikeli olmasa da cildi ve saçı kurutabilir, bulaşıklarda ve sıhhi tesisat armatürlerinde leke ve sabun köpüğüne neden olabilir, suyun tadını etkileyebilir ve sonunda su arıtma cihazını tıkayabilir.

Su Düzenleyiciyi Ne Kadar Süre Kullanabilirim?

Su düzenleyiciler, satın aldığınız tür ve kaliteye bağlı olarak 10 ila 20 yıl arasında kullanılabilir. Ortalama olarak, tek tanklı bir elektrikli su yumuşatıcı 12 yıla kadar dayanabilirken, daha iyi bir sistem 20 yıla kadar dayanabilir. Ancak, hiçbir cihaz sonsuza kadar mükemmel performansa sahip olamaz.Sisteminiz beş yaşındaysa ve yukarıdaki sert su belirtilerinden bazılarını fark etmeye başladıysanız, muhtemelen onarım zamanı gelmiştir. Ancak su yumuşatıcı 10 yıldan daha eskiyse değiştirme zamanı gelmiş olabilir.

Profesyonel denetim için servis merkeziyle ne kadar erken iletişime geçerseniz ve yardım isterseniz, maliyetli bir arıza yaşamak yerine basit bir sorunu çözme olasılığınız o kadar yüksek olur. En iyi su arıtma cihazı bağlayabilir ve bir sorunla karşılaşana kadar onu görmezden gelebilirsiniz, ancak cihazınızı en iyi durumda tutmak ve ömrünü uzatmak için bazı basit adımlar vardır.

Su Hazırlayıcının Uzun Süreli Kullanımı İçin İpuçları

Filtreyi düzenli olarak değiştirin. Bir kullanıcı kılavuzu süreç boyunca size rehberlik edecektir. Su arıtma sisteminizi berrak teknikten aldıysanız, in-line filtreyi kullanabilir ve dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Lütfen güncelleme kitini kullanın. Yumuşatıcı, rejeneratörden çıkmamalıdır. Su görünmeden önce kör tamburu veya yumuşatıcı kabinini yeniden doldurun. Kaya tuzu ve tuz yerine yüksek kaliteli küp ve peletler de kullanılabilir. Daha pahalıdır, ancak daha yüksek saflığı daha az kalıntı oluşumu anlamına gelir.

Uzun vadede tasarruf sağlar. Tek tanklı bir elektro yumuşatıcı kullanıyorsanız, reçine boncuklarının etkinliğini korumak için reçine zemini her yıl bir su arıtıcı temizleyici ile durulanmalıdır. Deponun 1/3'ü doluncaya kadar tuz takviyesi yapmayın. Yeniden doldururken, haznenin yaklaşık 1/4'ünü boş bırakın. Tuz eklerken, katılaşmış tuz birikintilerini dikkatlice çıkarın. Su arıtma cihazı aşırı kullanmayın. Ayar, suyu düzgün bir şekilde yumuşatmak için yeterince yüksek olmalıdır, ancak daha yüksek değerler yalnızca aşırı aşınmaya neden olur.

Sadece biraz çaba ile su düzenleyicinizin ömrünü önemli ölçüde uzatabilir ve gelecek yıllar boyunca temiz suyun faydalarından yararlanabilirsiniz. Eviniz için doğru seçimler yaparak su yumuşatıcınızın daha uzun süre dayanmasını sağlayabilirsiniz. Tek tanklı elektrik sistemleri genellikle ucuzdur, ancak bakımı zaman alabilir. Berrak Teknik'in su arıtma sistemi, büyük ölçekli ve sık bakım gerektirmeden yüksek kaliteli su sağlamak için tasarlanmıştır.

Su Arıtma Filtresi

Cihazda farklı sayıda filtre vardır. Her filtrenin ömrü farklıdır. Bazıları 6 ay, bazıları ise 2 yıla kadar kullanılabilir. Bu, filtrenin süresi dolduğunda arıtıcıdan çıkan suyun kalitesinin bozulacağı anlamına gelir. Suyun rengi, kokusu ve tadı zaten semptomdur. Bu, yıkayıcıda en sık değiştirilen kısmi filtredir.

Su arıtma cihazı, filtrenin özelliklerine bağlıdır. Bunun nedeni, her filtrenin farklı bir temizleme işlevi sağlamasıdır. Yani filtrelerin çeşitliliği cihazın kalitesi anlamına gelmektedir. Filtre ne kadar ince olursa, su kalitesi o kadar iyi olur. Bu dikkat çekicidir çünkü su insan vücudu için çok önemlidir. İnsan yaşamının vazgeçilmezi olan su kalitesi vazgeçilmez bir kuraldır. Bu kalite ancak su arıtıldığında mümkündür.

Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi

Su arıtma cihazının filtresinin belirli bir süre içerisinde değiştirilmesi, ömrünü uzatacaktır. Bir su arıtma cihazının ömrü, kullanımına, dikkatli bakımına, düzenli filtre bakımına, kullanılmama güçlerine ve kapasitesini aşmamasına bağlıdır. Su arıtma cihazları, firmanın kalitesi ve kullanıcıların kullanımı ile doğru orantılıdır. Yüksek kaliteli ürünler, kullanıcılar için en az soruna neden olur. Şirket garantisi, cihazın sağlam bir şekilde kullanıldığı anlamına gelir.

Cihazın parçaları veya servisleri kusursuzdur ve cihazın ömrü de etkilenir. Bir kişinin susuzluk durumu, hücrelerin susadığını hissetmeye başladığı anlamına gelir. Yorgunluk, düşük tansiyon, şiddetli baş ağrıları ve idrar yapamama gibi sorunlara neden olur. Kuru vücut sindirim sistemini bozar, bağırsakları sıkıştırır ve zihinsel kapasiteyi düşürmeye başlar. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda tüketilen suyun ne kadar önemli olduğu açıktır.

Su Arıtma Cihazı Hakkında

Su filtresi bir sarf malzemesidir. Filtre, suyun akmaya başladığı andan itibaren kullanılmaktadır. Tüm filtrelerin bir son kullanma tarihi vardır. Değişiklik yapılmadan saflaştırma yapılamaz. Su kimyasal bakterilerden ayrılamaz. Aynı zamanda gözeneklerin tıkanması nedeniyle su filtreden geçme özelliğini kaybeder. Filtre çalışmıyorsa, filtre kurumaya başlayacak ve bakteri oluşacaktır. Su arıtma ekipmanları söz konusu olduğunda, içme suyunun önemi bir kez daha vurgulanmaktadır.

Su arıtma cihazı alıp musluk suyunu sorunsuz içmenin bir sebebi var. Damacanalar çok su tüketir, ancak araştırmalar buraların bakteri riskinin çok yüksek olduğu su tüketen alanlar olduğunu göstermektedir. Pompa kısmında oluşan bakteriler yutulduğunda vücuda emilir. Ancak temizlik ekipmanlarında nasıl çalıştığını görebilir ve suyun tadına bakabilirsiniz. Kural olarak, su arıtma ekipmanı, sudaki kirleticileri tamamen ortadan kaldıran bir filtreden geçer. Bu sayede bir bardak sudan çok daha uygundur.

Su Düzenleyici ile Sudaki Minerallerin Korunması

Su arıtımı sırasında mineral ayrımı olmaz. Örneğin, şişelenmiş sudan mineral çıkaramazsınız, ancak su arıtıcı mineralleri korur, böylece çocuğunuzun sağlığı için özel önem taşıyan mineral kaynaklarına ihtiyacınız olmaz.

Şişelenmiş su ve damacana suyunun tadı ve kokusundan endişe duyabilirsiniz. Bu durumda, filigran değişir. Suyun nereden geldiği o kadar önemlidir ki, içme suyunun arıtıcıdan geçmiş olması tam bir güven kaynağıdır. Piyasada çeşitli su arıtma markaları bulunmaktadır. Burada bu markanın kalitesinin farkında olmak önemlidir. Bir su hazırlayıcı satın alırken kapsamlı araştırma gereklidir.