Karbul Su Arıtma Cihazı

Endüstriyel Su Arıtma Sistemleri

Endüstriyel Su Arıtma Sistemleri

Su arıtma sistemleri evlerde ve  işyerlerinde suların  daha temiz hale getiren cihazlardır. Ayrıca içme sularının temizlenmesini sağlayan filtreler bulunur. Su arıtma sistemleri ve filtresi, içme veya kullanım suyu zararlı bakterilerden arıtır. Su arıtma filtresi ile her anlamda sağlıklı su oluşur. İçme veya kullanma suları su arıtma sistemi ile  kireçsiz, saf bir su haline gelir. Su arıtma filtreleri kullanım alanına göre  farklı çeşit ve tarzda üretilir.

Endüstriyel su arıtmalarının, su arıtma sistemlerinde  birden çok modeli vardır. Endüstriyel su arıtma cihazı kullanım ile her alanda  temiz su elde edilir. Aynı zamanda büyüklüklerine ve içlerindeki filtreleme özelliklerine göre değişen modelleri vardır.

Endüstriyel Su Arıtma

Evlerde veya büyük işyerlerinde endüstriyel   su arıtma biyolojik, kimyasal ve fiziksel arıtma sağlar. Böylece kullanılan filtrelemede yöntemler ile atık suyun geri kazanımı gerçekleşir. Genellikle kirlilik veya  çevre kirliliğinden oluşan sular bu arıtma ile yeniden temizlenir ve kullanım haline gelir. Büyük sanayi tesislerinde, fabrikalarda, üretim yapan yerlerde  atık suları geri kazanmak  için büyük tip su arıtma cihazları vardır. Buna istinaden endüstriyel su arıtma, restoran  şirketler ve fabrika işletmelerine özel olarak üretilmiş cihazlardır. Bu yüzden işletmeler için karlı bir çözümdür.Endüstriyel su arıtmanın amacı  şebeke sularının içindeki zararlı kimyasallardan arıtmadır. Bu su arıtma cihazları kapasitesine göre birçok uygulamadan sonra suyu arıtma işlemini tamamlar. Böylece   işletmedeki şebeke suyu arıtılarak hem temiz su elde edilir ve tasarruf sağlanır.

Endüstriyel Su Arıtma Cihazı

Ülkemizde maalesef su kaynaklarının çok fazla kirlenmeye maruz kalıyor. Endüstriyel su arıtma cihazı ile birlikte   suyun içerisinde  zararlı mikroorganizma  kireç, tortuyu arınma işlemi vardır. Bu cihazlar suları arıtarak temiz ve saf hale getirerek içme veya kullanma suyu haline getirir. Su arıtma cihazı suları  filtrelerden geçirerek birkaç aşamadan sonra uygun hale getirir.Endüstriyel su arıtma cihazı içeriğinde  farklı özellikler barındıran cihazlarıdır. Filtreleme gücü yüksekliği ile suyu zararlı maddelerden ayırmaya yarayan mekanizması bulunur. Genelde bu cihazlar 6 aşamalı bir filtreleme özelliğine sahiptir.    

Endüstriyel Su Arıtma Sistemleri

Endüstriyel su arıtma sistemleri ile suyun içinde bulunan anyon ve katyon iyonlarını temizlenir. Bir tür ileri filtrasyon işlemi  ile  ağır ve metal ve tuz içeren sularda kullanılarak zararlı kimyasallardan suyu arındırır. Bu su arıtma sistemleri ayrıca kuyu suyu, içme suyu, atık su ve deniz suyu arıtma işlemlerinde kullanılır. Bu cihazlar ile arıtımı sağlanacak suyun kimyasal analizleri yapılıyor. Sistemler suyun yapısına ve kullanıma  göre değişiklik gösterir. Genellikle arıtma sistemi kum filtre cihazı, aktif karbon cihazı ve yumuşatma cihazı ile birlikte işlem görür. Ayrıca ultra filtrasyon sistemleri,  reverse osmoz cihazı arıtma sistemlerinin bünyesindedir.  Endüstriyel su arıtma sistemlerinde bazı cihazlar vardır. Bunlar şu şekildedir. Suların içinde yer alan tortuları ayıklama için kaba tortu filtreleri bulunur.

Sanayi Tipi Su Arıtma Cihazı

Sanayi tipi su arıtma sistemleri, fabrika suyunu atık sulardan arındırmak amacıyla kullanılır. Buna istinaden fabrikalara özel üretilmiştir. Sanayi tipi su arıtma cihazı   kullanımı ve kurulumu daha zor oluyor. Sanayi tipi su arıtma cihazları, içme suyunda daha az maliyet isteyenler  için çok kullanışlı bir sistemdir. Bu sistemler yüksek kapasiteli olup, genellikle fabrika tipi su arıtma sistemleri  olarak bilinir. Sanayi tipi su arıtma cihazları; sanayi  su tüketimi ve konuma göre  montajı  olan sistemlerdir.

Su tüketiminin yüksek olduğu işyerlerinde kullanılıyor. Bu su arıtma sistemleri büyük boyutlu su arıtma sistemlerinden oluşur. Sanayi tipi su arıtma cihazları  şebeke sularını farklı işlemler arıtır ve büyük fabrikalar için  kullanılır özelliğe getirir. Sanayi tipi su arıtma cihazları  büyük işletme, sanayilerde kullanıldığında  daha fazla hacimli suyu arıtır. Sanayi tipi su arıtma cihazı  işlemelerinde sonra su  24 saat arıtılır ve  temiz su oluşur. Sanayi tipi su arıtma cihazı olarak en çok tercih edilen  ters ozmos sistemidir.
 

Endüstriyel Saf Su Cihazı

Sanayilerde su arıtma cihazları ile birlikte  suların arıtılarak yeniden kullanılacak saf su elde edilir. Bu cihazlar   su da bulunan kimyasalları mikroorganizmaları ayrıştıran  sistemdir.  Suların içinde bulunan atık maddeler bu cihazlar ile temizlenir. Sularda genellikle klor, kireç ve kimyasal atıklar vardır. Bunlar büyük yerlerde suları sağlıksız ve kalitesiz hale getirir. Bu cihazlar ile sular maddelerden ayrıştırılır. Ayrıca mali açıdan musluk veya diğer kaynaklardan gelen suların temizlenmesi önemlidir. Deniz suları ve diğer kaynak suları tüm maddelerin bileşenlerinden ayrılır. Filtreleri ve diğer sistemler ile su tamamen saf bir hale gelir.

Suyun saf hale gelmesi ile renk, koku ve tat kalitesi sağlanmış olur. Bu cihazların kullanım alanları şunlardır; Tıp alanında saf su arıtma cihazı kullanılır.  Yarı iletken, kalite kontrol, endüstriyel uygulamalar da saf su arıtma cihazları  tercih edilir. Yıkama cam fabrikaları, forklift kullanıcıları, akülü araç kullanıcıları saf su arıtma cihazlarını tercih eder. Kozmetik ve deterjan üreticileri  saf su arıtma cihazları kullanabilir.

Endüstriyel Su Arıtma Firmaları

Suların arıtılmasında güvenilir cihazlar önemlidir. Bazı arıtma sistemi   şebeke suyunu arıtır,  bazıları da deniz suyunu arıtma işlemini sağlar. Endüstriyel su arıtma sistemleri genellikle Kullanım alanına göre seçilir. Şirketler tarafından tercih edilen arıtma sistemi uygun fiyatlı bir endüstriyel saf su elde etmeyi sağlar. Bu firmalar su arıtmalarında bazı sistemlerle birlikte hizmet verir. Suda oluşan kumları ayrıştırmak için kum filtre sistemleri vardır.

Aktif karbon sistemleri arıtma cihazlarında kullanılır. Suların içinde ayrıştırmadan sonra kullanım haline getirmek için yumuşatma cihazları vardır. Suların içinde yer alan ve tehlikeli olan arsenik giderim sistemleri bulunur. Aynı zamanda demir mangan giderim sistemleri ile cihazlar bütünlük sağlar. Arıtmada kullanılan ultra filtrasyon sistemleri önemlidir. Su arıtmanın temeli olan  ters ozmoz sistemi mutlaka olmalıdır.

Firmaların hizmet alanların da arıtma cihazlarında degazör Ozon sistemleri mixbed kolonları ve  Ultraviyole Cihazları gibi suların korunmasında önemli olan sistemler vardır. Kum filtrasyon ile su arıtma cihazları suyun içindeki çözünmeyen, partikülleri ve   katı maddeleri gidermek amacıyla kullanılır.

Sanayi Tipi Su Yumuşatma Cihazı Fiyatları

Yumuşatma sistemleri, endüstriyel alanda sert suyu yumuşatırlar. Sert sular içinde yer alan  kireç tabakaları enerji ve ısı kaybına neden olabilir Bundan dolayı cihazlarınızda ciddi arızalanmalar oluşur. Uygun fiyatlı olan bu cihazlar ile suyun sertleşme derecesinin önüne geçilir ve  yumuşatma sistemi sağlanır. Su yumuşatma sistemleri, suyun sertliğinde ve içerisindeki magnezyum ve klor iyonlarından sodyum iyonunu temizler.

Büyük sanayi işletmelerinde en çok tercih edilen su yumuşatma yöntemlerinden biri olan bu sistemler sayesinde işletmelerindeki cihazlarınız artık kireç yüzünden sorun çıkarmaz. Su sertliğini yok etmek için kullanılabilecek son teknoloji su yumuşatma sistemleri cihazları aynı zamanda kireç temizliği sağlar.  Kaliteli reçine ile   Suyun sertliğini alır ve sert suyun oluşturmuş olduğu zararları engeller. Su yumuşatma cihazları fiyatları kullanım alanlarına ve görevlerine göre değişiyor. Ayrıca birçok alana uygun modelleri vardır.