Karbul Su Arıtma Cihazı

Arıtılmış Suyun Ph Değeri Kaçtır?

Arıtılmış Suyun Ph Değeri Kaçtır?

Ne yazık ki hava kirliliği, fabrikalardan çıkan atık ve duman ve dünyanın yaşlanması nedeniyle her şey etkileniyor ve su da olumsuz etkisi olan bir madde. Giderek daha fazla sağlıksız sular hazır sulara yol açarken, neyin gerçekten güvenilir olduğuna dair şüpheler devam ediyor. Her kesimden insan plastik şişelerde günlerce hatta haftalarca kullanılan suyun vücuda ve insan sağlığına faydalı mı yoksa zararlı mı olduğunu konuşuyor. Su arıtma cihazı son zamanlarda adeta bir kurtarıcı olarak pek çok kişinin sorunlarına çözüm bulmasına yardımcı oluyor. Arıtılmış suyun ph değeri yaklaşık olarak 7,5 ile 9,5 arasındadır.

Damaca Sularının Güvenilirliği

Damaca sularının kullanıma hazır su olarak bilinen suyunun uzun süre plastik şişelerde kalması, ne kadar sağlıksız olduklarını kanıtlıyor. İçindeki maddeler temiz olsa ve gerçek akıntılardan gelse bile depolanan suyun pH değeri zamanla düşecektir.

Gezi nedeniyle pazarın önüne bırakılan su damacanası, güneşin en zararlı ışınlarına bile maruz kalabiliyor. Böylece sağlıklı su bile zararlı hale gelebilir. Bu nedenle damacana suyu kullanmayı tercih edenler meşrubat tedarikçisi ile iletişime geçmelidir. Aksi takdirde, kendi sağlıkları için bir tehdit oluşturulacaktır.

Damaca Sularının Ph Değeri

Damaca sularının markası değiştikçe suyun pH seviyesi ve kalitesi de değişir. Çünkü belirli su kütlelerinde kimyasal, radyoaktif ve biyolojik safsızlıkların varlığı pH değerlerinde daha fazla düşüşe neden olabilir. Su şişesi kullanmadan önce etiketine değil pH değerine bakarak içerdiği mineralleri kontrol etmek gerekir. PH 7 ile 8,5 arasında ise bu su diğer ülkelere göre daha sağlıklıdır. Her şişe suyu doğal kaynaklardan elde etmek mümkün olmadığı için, farklı su türleriyle karıştırıldığı sudur. Örneğin yeraltı suyu eklenerek suyun değeri ve kalitesi düşürülebilir. Bu nedenle titiz bir çalışma veya daha kesin bir çözüm gereklidir.

Su Arıtma Cihazı Faydalı Mı?

Birden fazla filtre içeren, sudaki mikropları ve kiri öldüren ve aynı zamanda tadı ayarlayan su arıtma cihazının birçok avantajı bulunuyor. Son zamanlarda faydaları iyice anlaşılmış olması ve faydaları nedeniyle tercih edilmesi, şişelenmiş su yerine kesin bir tercih olduğunu düşündürmektedir. Kaybedilen mineralleri de suya kattığı için damacana suyundan daha sağlıklı olur. Dezavantajlarını veya avantajlarını inceleyip karşılaştırdıktan sonra bir su arıtma cihazı seçmeniz daha doğru olacaktır.

Maddi Yönden Avantajlı Mı?

Su arıtma cihazının en büyük avantajlarından biri, sağlıklı suya ek olarak, şişelenmiş suya göre finansal olarak daha avantajlı olmasıdır. Çünkü su arabasına bağışlanan para biriktirilip geri ödendiğinde büyük paralar geliyor. Ancak şişelenmiş su size sadece istediğiniz kadar su alma fırsatı vermekle kalmaz, aynı zamanda avantajlı ve uygun maliyetlidir. Aldığınız su arıtma cihazının bir defaya mahsus ödenmesini, markasına göre belirli periyotlarda temizlenmesini ve bakımının yapılmasını talep ederek ömür boyu su tüketmek için daha uygun bir yönteme sahip olabilirsiniz.

Filtrenin İşlevi Nedir?

Su arıtma cihazımodelleri filtrelerine göre değişim imkânı sunmaktadır. Örneğin, bazıları 3 filtre içerirken, diğerleri 5’e kadar filtre sağlayabilir. Bu filtreler suyun size daha kaliteli bir şekilde ulaşmasını sağlamaya yardımcı olur. Bazıları suda görünen kirleri filtrelerken, bazıları da suyun görünmez bakterileri yok etmesini sağlar.

Herkes için evrensel olan yumuşatıcı filtre, suyu daha yumuşak ve istediğiniz lezzete ulaştırmak için dâhil edilmiştir. Özetle tümsu arıtmacihazlarının filtreleri, suyu daha kaliteli ve sağlıklı hale getirerek size en iyi tadı yaratmayı amaçlar.

Filtre PH Değerini Etkiler Mi?

Su arıtma cihazında kendi markası altında bulunan filtre elemanları, su kalitesini artırma görevine sahiptir. Bu görev aynı zamanda pH değerini ideal seviyeye getirmektir. İyi ve sağlıklı suyun pH değeri en az 7'den başlamalıdır. Bundan sonra 8,5 veya 9,5'e kadar çıkabilir.

Su arıtıcı ayrıca suyun pH'ını ideal 79,5 Aralığında tutmaya çalışır. Bu sayede sadece su içmekle kalmayacak, aynı zamanda sağlığınızı da iyileştirebileceksiniz. pH değerini belirleyen filtreleri arayarak istediğiniz modeli seçebilirsiniz.

Su Arıtma Cihazı Muayene Ve Bakımı

Sağlıklı su içmeye devam edebilmeniz için zaman zaman satın aldığınız ekipmanın bakım ve muayenesi gereklidir. Bazı ünitelerde filtrenin her 6 ayda bir bakıma ihtiyacı vardır, bazılarında ise sadece yılda bir kez bakıma ihtiyacı vardır. Bu bakım, cihaz modeline bağlı olarak elbette siz veya servisiniz tarafından gerçekleştirilecektir.

Bazen sadece filtreleri temizleyip değiştirmek yeterlidir, bazen de değiştirmek gerekebilir. Çünkü filtrelenen sudaki kir ve mikroorganizmalar zamanla filtreye ve alglere yapışacaktır. Bu nedenle böyle bir filtre ilk gün su sağlamaz. Aynı kalitede su içmeye devam etmek istiyorsanız cihazın bakımını ihmal etmemelisiniz.

Su Arıtma Ekipmanları Fiyatları

Su arıtma cihazları fiyatları cihazın model ve markasına göre değişiklik göstermektedir. Cihazın kalitesini oluşturan kısım filtredir. Filtrenin kalitesi, dayanıklılığı, dayanıklılığı ve miktarı gibi detaylar da ürünün fiyatını etkileyecektir. Peşin veya taksitli olarak satın alabileceğiniz su arıtma cihazları her bütçeye uygun fiyatlarla sunulmaktadır. Böylece üretim, arıtma ekipmanı olmayacak şekilde gerçekleştirilir. Şişelenmiş suya göre daha kaliteli ve daha uygun fiyatlı su içmek için filtre ekipmanlarının fiyatına bakabilirsiniz. Ödeme kolaylığından da yararlanabilirsiniz.

Su Arıtma Cihazı Alırken Dikkat!

Tüm araştırmanızı yaptıysanız ve en iyi su arıtma cihazını almaya karar verdiyseniz, birkaç konuyu göz önünde bulundurmanız sizin için daha iyi olur. Örneğin tedarikçinizden tahliye cihazınızın modeli hakkında eksiksiz bilgi almalı ve istediğiniz özelliklere sahip olup olmadığını değerlendirmelisiniz.

Ayrıca, ekipmanlarınızın bakım ve kontrolünde gecikmeden, her zaman kaliteli bir şekilde kullanmayı hedefliyorsanız, tam anlamıyla bilgilenmeli ve ilgi alanlarınıza uygun doğru ürünleri seçmelisiniz. Mutfağın yapısını göz önünde bulundurarak, tezgâh üstü veya altı filtreli cihazlara bakabilirsiniz. Fiyat, kalite, kullanım gibi faktörleri göz önünde bulundurarak daha doğru bir sonuç alabilirsiniz.

Neden Su Arıtıcı Kullanmalıyım?

Musluktan temiz ve sağlıklı suyun akmasını sağlamak için musluğa takılan su arıtma cihazı, kullanılan suyun temiz olmasını sağlayacaktır. Mükemmel bir teknolojinin ürünü olan filtrasyon fonksiyonu ile su arıtma cihazı, suyu eğlenceli ve sağlıklı hale getirir.

Su arıtma ekipmanı suyu temizler, ancak suyun değerli bileşenlerini korur.Sudaki su kaynağına ve çevre koşullarına bağlı olarak sağlığa zararlı maddeler bulunabilir. Çeşitli kimyasallar, toksinler ve metaller. Bu maddelerin miktarı sağlığa zararlı olsa bile suyun kokusunda, renginde ve tadında herhangi bir değişikliğe neden olmazlar.