Karbul Su Arıtma Cihazı

Endüstriyel Ters Ozmoz Su Arıtma Sistemleri

Endüstriyel Ters Ozmoz Su Arıtma Sistemleri

Günümüzde gelişen teknoloji ve artan nüfusun bir sonucu olarak mevcut su kaynakları gün geçtikçe kirlenmekte ve bireysel ve toplumsal sağlığımızı tehdit eder hale gelmektedir. Bu sebeple kullanılabilir ve içilebilir sağlıklı suya erişim sağlamak amacıyla birçok su arıtma teknolojisi geliştirilmiştir. Ancak zaman zaman geliştirilen bu klasik su arıtma yöntemleri de yetersiz kalabilmektedir.

Ters Ozmoz Su Arıtma Sistemi bu gibi durumlarda ya da özel arıtma işlemi gerektiren üretim süreçlerinde kullanılan ileri teknoloji arıtma işlemidir. Sistemin çalışma mantığını kısaca tanımlayacak olursak; deniz suyu ve ağır metal ve tuz içeren sulara uygulanan yüksek basınç pompaları ile suyun yarı geçirgen bir zardan geçmesi zorlanarak sudaki ayrışmış olan birtakım katı maddeler, mikro partiküller, anyon ve katyon iyonları sudan uzaklaştırılarak saflaştırılmış ve iletkenliği düşük su elde edilir. Sistemin suyun filtreden iki çıkışla geçmesini sağlayan çapraz filtreleme özelliği ile filtrelenmiş su ile, kirli su farklı yönlerde gider.

Ters Ozmoz Su Arıtma Sistemi ile gerek evsel gerek endüstriyel alanda son derece etkili sonuçlar alınmaktadır. Özellikle endüstriyel uygulamalar için uygun su üretmek adına son derece etkili ve kanıtlanmış bir teknolojidir. Bu işlem sonucunda elde edilen sular yüksek oranda saflaştırılmış özelliği ile içme suyu sistemlerinde, laboratuvarlarda, yiyecek ve içecek işleme, ilaç üretimi, kozmetik üretimi vb. birçok alanda kullanılabilir. Su arıtma sistemlerinde çok yoğun olarak kullanılan bu sistem kullanıcılara kurulumunun ve kullanımın kolay olması, zararlı kimyasal kullanımını gerektirmemesi, enerji tasarrufu sağlaması, mevcut membran filtreleme sistemi veya iyon değiştirme yöntemlerine entegre edilebilmesi gibi avantajlar sağlaması sebebiyle ülkemizde de fazlaca tercih edilmektedir.

Evsel ve Endüstriyel alanda sağladığı bu avantajlar sebebiyle Karbul Su Arıtma Sistemleri tarafından satışa sunulan Endüstriyel Ters Ozmoz Su Arıtma Sistemleri sizlere en iyi hizmeti sağlamak amacıyla geliştirilmiştir. En sağlıklı ve en ekonomik Ters Ozmoz Su Arıtma Sistemine sahip olarak evlerinizde kaliteli su tüketmenin ayrıcalığını yaşamak, endüstriyel alanda ise üretimdeki kalitenizi ve karlılığınızı arttırmak istiyorsanız sizler de Karbul Ters Ozmoz Su Arıtma Sistemlerini tercih edin.